Allianz - Grupa Allianz działa w 70 państwach i obsługuje 78 milionów klientów na całym świecie.

Początki grupy Allianz sięgają XIX wieku. Firma została założona w Niemczech w 1890 roku.  Z biegiem lat przedsiębiorstwo  rozszerzyło swoją działalność na 70 krajów świata. W 2006 roku Allianz przekształcił się w spółkę europejską. Firma jest notowana na giełdzie we Frankfurcie. Warto odnotować, że towarzystwo jest sponsorem tytularnym stadionu Baynernu Monahium – Allianz Arena.W roku 1997 został założony polski oddział firmy – Allianz Polska. W ciągu 20 lat działalności na polskim rynku firma stała się jednym z liderów branży finansowo – ubezpieczeniowej. W skład grupy Allianz Polska wchodzą cztery spółki: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A. Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A. Na rynku istnieje również Allianz Direct – działalność polega na sprzedawaniu polis ubezpieczeniowych drogą elektroniczną lub telefoniczną. Polisy są dokładnie takie same jak te oferowane przez agentów. Różnie je jedynie forma zakupu.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Allianz Direct to spółka oferująca szeroki wachlarz możliwości. Prócz ubezpieczeń w zakresie komunikacji mamy możliwość wyboru polis na życie. Klasyczne ubezpieczenie ochronne i inwestycyjne jest jedną z nich. Warto wspomnieć, że firma świadczy także usługi w zakresie zabezpieczeń nieruchomości. Pełna gama świadczeń obejmuje również polisę turystyczną, na którą mogą się zdecydować wszyscy ci, którzy kochają podróże. Allianz Direct pozwala zatroszczyć się o każdy najmniejszy element życia.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Allianz

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Allianz
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Allianz

Allianz Direct oferuje szeroki wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych. Obowiązkowe ubezpieczenie OC w porównaniu do konkurencji jest stosunkowo tanie. Dzięki udostępnionemu na stronie kalkulatorowi OC potencjalny klient może w szybki sposób obliczyć wysokość przysługującej składki. Również opłaca się wykupić OC przez internet – z tego tytułu są bonifikaty. Warto też nabyć ubezpieczenie AC. Polisa chroni ubezpieczonego od szkód komunikacyjnych powstałych z jego winy. Firma oferuje również takie ubezpieczenia jak: NNW dla kierowcy i pasażerów, OC graniczne, Car Assistance, Pakiety Dealerskie. Również na stronie tego zakładu ubezpieczeń można znaleźć Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Allianz
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Allianz

Oferta ubezpieczeń na życie Allianz jest bardzo bogata. W skład oferowanych polis wchodzą m.in. terminowe ubezpieczenia ochronne, ubezpieczenia ochronno – inwestycyjne itd. Plan pełnej ochrony Allianz zapewnia wsparcie finansowe żyjącym członkom rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego lub jego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Równie ciekawym rozwiązaniem wydają się ubezpieczenia grupowe Allianz. Ten rodzaj ubezpieczenia jest wykupowany przez pracodawców i obejmuje ochroną również rodzinę pracownika. Ponadto Ubezpieczenie Allianz opieka zdrowotna umożliwia dostęp do ponad 1700 placówek medycznych w całej Polsce i kompleksową opiekę medyczną. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Allianz
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Allianz

Ubezpieczenie Dom i Mieszkanie pozwala na kompleksową ochronę miejsca zamieszkania osoby ubezpieczonej. W ramach polisy można uzyskać pomoc na wypadek różnych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie mieszkania pozwoli otrzymać odszkodowanie jeśli dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń, które wynikną ze zdarzeń atmosferycznych lub niedbalstwa sąsiadów np. w przypadku zalania mieszkania. Co więcej w ramach polisy Allianz umożliwia wynajęcie lokalu zastępczego do 60 dni – na czas odbudowy lub remontu po szkodzie. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Allianz
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Allianz

Ubezpieczenie podróżne w Allianz Direct pozwala uzyskać ochronę w przypadku wyjazdu prywatnego lub służbowego. Polisa działa zarówno w kraju jak i za granicą. Ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów leczenia i szeroki zakres ochrony assistance. W przypadku leczenia za granicą suma ubezpieczenia może wynieść nawet 600 tysięcy złotych. Ponadto ubezpieczenie turystyczne w razie wypadku zapewnia konsultacje z lekarzem w języku polskim. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę można kupić przez telefon, drogą elektroniczną lub u agenta. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Allianz
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Allianz

Ubezpieczenie rolnicze od Allianz Direct obejmuje ubezpieczenie OC oraz budynków w gospodarstwie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika chroni przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Z kolei polisa chroniąca budynki pozwala załagodzić straty pieniężne powstałe na skutek uszkodzenia czy zniszczenia budynków naszego gospodarstwa. Ubezpieczenie OC rolnika jest obowiązkowe. Usługa w ramach tego ubezpieczenie jest świadczona już od momentu podpisania dokumentów. Allianz Direct oferuje 5 mln euro - limit odpowiedzialności za szkody na osobie oraz 1 mln euro - limit odpowiedzialności za szkody na mieniu. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Dzięki działającej całodobowo infolinii i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz w sposób profesjonalny i kompleksowy zajmuje się obsługą klienta. W celu zgłoszenia szkody lub roszczenia wystarczy zadzwonić na infolinię. Również istnieje możliwość załatwienia spraw drogą elektroniczną. W związku z tym na stronie internetowej ubezpieczyciela jest udostępniony odpowiedni formularz.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

W celu zgłoszenia szkody lub roszczenia należy zadzwonić na infolinię. Również istnieje możliwość kontaktu z ubezpieczycielem online. Na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego jest udostępniony specjalny formularz. Dzięki temu rozwiązaniu klient zakładu może zgłosić szkodę z polisy OC i AC (poza kradzieżą), szkodę z polisy majątkowej, roszczenie z ubezpieczenia NNW oraz roszczenie z grupowego ubezpieczenia na życie. Towarzystwo poprzez specjalną platformę internetową umożliwia sprawdzenie statusu szkody. W tym celu należy wejść w odpowiednią zakładkę, zalogować się i wpisać numer szkody. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tej zakładki, wpisz w wyszukiwarkę odpowiednie hasło – np. allianz logowanie.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Allianz

Allianz Polska oferuje usługi na wysokim poziomie. Świadczy o tym wysoka pozycja na rynku i duży odsetek zadowolonych klientów. Niewątpliwą zaletą jest czytelna strona internetowa i działająca całodobowo infolinia. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje pokaźne sumy ubezpieczeń przy stosunkowo niewysokich składkach.  
Infolinia czynna całodobowo
Czytelna strona internetowa
Szeroki zakres ubezpieczeń na życie
Bogata oferta nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych – AC, Assistance, NNW
Wysoka suma ubezpieczenia turystycznego – nawet 600 tysięcy złotych w przypadku leczenia za granicą
Możliwość kupna ubezpieczenia drogą elektroniczną
Towarzystwo zapewnia opiekę medyczną na wysokim poziomie; 1700 placówek medycznych w całej Polsce
Towarzystwo ubezpieczeniowe w szybki i profesjonalny sposób likwiduje szkody
x Drogie ubezpieczenie AC dla młodego kierowcy

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Allianz
Opieka zdrowotna
25 zł/mc
Volkswagen Polo 2010
OC+AC
1472 zł
Renault Clio 2014
AC
1723 zł
Volkswagen Golf 2006
OC
1848 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Allianz Polska

Allianz Polska jest poważnym graczem na rynku ubezpieczeń i funduszy inwestycyjnych. Szeroki zakres świadczonych usług spowodował powołanie czterech spółek, które działają na terenie RP:

  • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska SA
  • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska SA
  • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska SA

dzwoniący telefon Kontakt z Allianz

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.


Prezes Zarządu: Veit Stutz
Spółka matka: Allianz SE
NIP: 525-15-65-015
REGON: 012267870
KRS: 0000028261
Kapitał Zakładowy: 377 240 000 zł


ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

tel.: 224 224 224
email: kontakt@alianz.pl
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00–17:00


 

uścisk dłoni Agenci i placówki

W celu umówienia wizyty z agentem ubezpieczeniowym Allianz należy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, która jest udostępniona na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego. Oczywiście jeżeli masz bezpośredni kontakt do swojego agenta nie musisz korzystać z tego narzędzia. Natomiast jeśli chcesz znaleźć oddział, postępuj analogicznie. Kliknij odpowiednią zakładkę, a następnie wybierz interesujące Cię miasto.

dymek z kropkami Opinie o o Allianz

W sieci można znaleźć sporo opinii na temat firmy Allianz Polska. Z racji wysokiej jakości świadczonych usług, towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się sporym uznaniem wśród klientów.
Jakiś czas temu kupiłem synowi samochód i musiałem go ubezpieczyć. Z racji wysokich cen ciężko znaleźć tanią polisę OC, zwłaszcza dla młodego kierowcy. Jednak dzięki kalkulatorowi Allianz w szybki sposób obliczyłem wysokość składki. Nie była wysoka. Dlatego też zdecydowałem się na kupno OC w Allianz Direct. Dodatkowo otrzymałem kod promocyjny. Dzięki temu polisa była tańsza!

MarcinW zeszłym roku miałam poważny wypadek. Spadłam ze schodów i doznałam wielokrotnego złamania nogi. Na szczęście zakres mojego ubezpieczenia na życie obejmował to zdarzenie. Niestety mój pobyt w szpitalu przeciągnął się do kilku tygodni. Jedyne pocieszenie, to fakt że otrzymałam bardzo wysokie odszkodowania za operację.

AlinaKilka tygodni temu przewróciłem się na rowerze. Niestety podczas upadku złamałem palec wskazujący lewej ręki. Uszczerbek na zdrowiu nie był wysoki, jednak Allianz wypłacił mi całkiem wysokie odszkodowanie.

Damian


Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Allianz"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Lucyna
Gość
Twoja ocena firmy :
     
Bardzo dobrze oceniam firmę ubezpieczeniową Allianz. Od wielu już lat ubezpieczam u nich dom oraz samochód i nigdy nie było problemów. Kiedy w okresie około światecznym mieliśmy problemy z rurami, zapchany zlew, który wybijał zadzwoniłam na infolinię i zaproponowano mi dwa rozwiązania- mogłam czekać aż ich hydraulik przyjdzie i naprawi usterkę lub sama mogłam kogoś zorganizować, a oni oddadzą mi pieniądze. Ponieważ był to okres świąteczny i wiadomo, że były problemy ze znalezieniem kogoś kto by przyjechał i to naprawił szybko wspaniale było wiedzieć, że nie pozostawiono mi żadnej opcji i muszę czekać np. kilka dni aż ktoś od nich… Czytaj więcej »
Joanna Wróblewska
Gość
Twoja ocena firmy :
     
Jestem zadowolony z oferty Allianz przede wszytskim dlatego, że mam SUPER agenta! Mój agent podpowiedział mi co „zaznaczyć”, a czego nie- jak moje „odpowiedzi” wpłyną na wysokość polisy, a jak ewentualnie wygląda późniejsza wypłata pieniędzy. Zostałam dokładnie poinformowana co i jak- i dla mnie to jest naprawdę ważne, że czuję sie zaopiekowana przez agenta!!! W Allianz ubezpieczamy dwa mieszkania, syn oraz córka ubezpieczają swoje mieszkania- wszytsko u jednego agenta i oczywiście były jakieś małe „awarie”- kogoś sasiad zalał, gdzieś rura pękła i nigdy, od tylu już lat nie było problemów z wypłatą odszkodowania! Ja jestem na maxa zadowolona z mojego… Czytaj więcej »
Stanisława
Gość
Twoja ocena firmy :
     

Bardzo profosjonalna obsługa klienta. Po zgłoszeniu szkody natychmiastowa reakcja, likwidacja szkody, zero problemów!
Tak właśnie powinno to wyglądać- nie mam sie do czego przyczepić! Polecam.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2021 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone