Ubezpieczenia nieruchomości – sprawdź, gdzie ubezpieczyć mieszkanie, wybieraj spośród wielu polis

Ubezpieczenia domu i mieszkania to polisy obejmujące szereg przedmiotów. Ubezpieczenie nieruchomości może ograniczać się do rekompensaty za szkody powstałe w wyniku zdarzeń losowych, takich jak zalanie, czy pożary. Podstawowa wersja polisy chroni jedynie mury, ale można ją poszerzyć i zabezpieczyć w ten sposób również elementy stałe (np. okna, czy drzwi) oraz ruchomości (meble, sprzęt AGD, RTV). Do zdarzeń losowych nie zalicza się kradzieży. Powiększając zakres ubezpieczenia mieszkania o ochronę przed następstwami kradzieży, ważne jest odpowiednie oszacowanie wartości posiadanego mienia. Od sumy, na jaką będziesz chciał ubezpieczyć swój dobytek, zależy wysokość miesięcznej składki.

więcej..

Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania?

Nasz kalkulator pozwoli Ci skorzystać z najtańszej polisy ubezpieczeniowej na rynku. Żeby otrzymać zoptymalizowaną ofertę, wystarczy wypełnić prosty formularz, który znajduje się w dolnej części strony. Kiedy podasz już swoje oczekiwania względem ubezpieczyciela, my porównujemy oferty towarzystw i wybieramy ubezpieczenie domu dostosowane do podanych przez Ciebie warunków.

Porównywarka ubezpieczeń nieruchomości pozwala w łatwy sposób nawigować po rozbudowanym rynku bez konieczności wielogodzinnych, samodzielnych analiz. Po dokonaniu przez nas wstępnej selekcji skontaktuje się z Tobą pracownik konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego w celu omówienia szczegółów polisy.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń mieszkaniowych
Ocenapolis.pl?

Decydując się na skorzystanie z naszego kalkulatora, już po kilkunastu minutach otrzymasz ofertę ubezpieczenia nieruchomości dostosowaną do Twoich potrzeb. Nie musisz poświęcać
czasu na przeczesywanie dziesiątek propozycji dostępnych w pakietach towarzystw. Nasza porównywarka pozwoli:

 • zaoszczędzić czas;
 • uzyskać ofertę optymalnie zbilansowaną, jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny;
 • skorzystać z wiedzy doświadczonych doradców ubezpieczeniowych.

Z jakich elementów składa się ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie mieszkania czy domu jest wieloaspektowym produktem. Na cenę polisy składa się zakres ubezpieczenia i wartość ubezpieczanego mienia. Rozważając ofertę, możemy zdecydować się ubezpieczyć:

 • mury – od zdarzeń losowych takich jak powodzie, nawałnice, czy pożary;
 • mury i elementy stałe (drzwi czy okna) oraz ruchomości (meble, sprzęty RTV i AGD)
  – od zdarzeń losowych;
 • nieruchomość od włamania z kradzieżą elementów ruchomych.

Dodatkowo w skład ubezpieczenia domu, może wchodzić usługa assistance, czyli pomoc w razie usterek, takich jak np. cieknący kran. To po stronie ubezpieczyciela będzie wezwanie specjalisty, który usunie defekt, a także pokrycie kosztów naprawy. Dodatkowym elementem jest również polisa OC, która chroni przed szkodami wyrządzonymi przez klienta, np. kiedy zalejesz sąsiada.

W porównywarce Ocenapolis.pl znajdziesz wszystkie rodzaje polis ubezpieczeniowych. Również takie, które są specjalnie dedykowane dla wynajmujących. Pozwalają uchronić mienie, będące Twoją własnością przed szkodami, wyrządzonymi przez najemców.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości?

Czynniki kształtujące wysokość comiesięcznej składki to między innymi:

 • suma ubezpieczenia – wartość, na jaką ubezpieczasz swoją nieruchomość. Wycena jest bardzo istotna, ponieważ niedoszacowanie może spowodować, że ubezpieczenie nie pokryje poniesionych strat, a zbyt wysoka suma względem wartości mienia sprawi, że ubezpieczenie będzie ekonomicznie nieopłacalne;
 • zakres ochrony – tańsze będzie ubezpieczenie, które zabezpiecza jedynie przed zdarzeniami losowymi, nie uwzględniając np. włamania i kradzieży. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia;
 • ocena ryzyka – ubezpieczyciel oceniając możliwość wystąpienia niepożądanego zdarzenia, bierze pod uwagę między innymi lokalizację nieruchomości oraz zamontowane zabezpieczenia, jak np. alarmy albo drzwi antywłamaniowe.

Czy wypełnienie formularza Ocenapolis.pl jest zobowiązujące?

Wszystkie informacje, które podasz w formularzu, pomogą wybrać polisę najbardziej dostosowaną do Twoich oczekiwań. Jednak nie jesteś w żaden sposób zobligowany do wyboru, akurat tej oferty, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Ostateczną decyzję podejmiesz, kiedy skontaktuje się z Tobą przedstawiciel towarzystwa.

Pamiętaj, że na każdym etapie decyzyjnym do Twojej dyspozycji są konsultanci Ocenapolis.pl. Skorzystaj z ich doświadczenia, jeszcze zanim wypełnisz formularz, tak by finalnie otrzymać ofertę najlepiej dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Ocenapolis.pl?

W celu zapewnienia jak najłatwiejszego dostępu do naszych pracowników możesz zadawać im pytania kilkoma kanałami. Zachęcamy do kontaktu poprzez czat dostępny na stronie Ocenapolis.pl lub nawiązanie połączenia telefonicznego, co umożliwi uzyskanie możliwie najszybszej odpowiedzi. Każdy klient może skontaktować się z nami również drogą mailową.
Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku między 9 a 20 oraz między 12 a 16 w soboty. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące ubezpieczeń i działania naszej porównywarki. Zadzwoń pod numer +48 732 123 865

Czy dane przekazywane Ocenapolis.pl są bezpieczne?

Dbamy o najwyższe standardy ochrony danych osobowych, dlatego do informacji, które wpisujesz we wniosku, nie mają dostępu żadne zewnętrzne podmioty. W trosce o Twoje bezpieczeństwo, treści na stronie chronione są certyfikatami SSL i szyfrowane z pomocą protokołu HTTPS.


Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2019 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone