Kalkulator OC i AC - oblicz cenę ubezpieczenia komunikacyjnego

Kalkulator OC/AC błyskawicznie oblicza cenę ubezpieczenia komunikacyjnego. Zestawiamy składki kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Zrób kalkulację polisy dla swojego pojazdu w kilka minut!

więcej..

  1. Jak działa kalkulator OC/AC?
  2. Czy trzeba odpowiadać na wszystkie pytania?
  3. Jak obliczyć OC w kalkulatorze? Instrukcja krok po kroku
  4. Od czego zależy cena OC?
  5. Dla jakich pojazdów można obliczyć składkę ubezpieczenia OC/AC?
  6. Jak kupić ubezpieczenie przez kalkulator OC/AC?
  7. Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC
  8. Jakie ubezpieczenia komunikacyjne można obliczyć w kalkulatorze Ocenapolis?
  9. Bezpieczeństwo danych osobowych w kalkulatorze Ocenapolis
  10. Więcej informacji o serwisie Ocenapolis

Jak działa kalkulator OC/AC?

Zasada działania kalkulatora jest prosta. Podajesz dane auta oraz dane kierowcy. Następnie narzędzie samo dopasowuje podane informacje do oferty współpracujących z Ocenapolis towarzystw ubezpieczeniowych.

Obliczamy stawkę ubezpieczenia samochodu na podstawie informacji od 10 ubezpieczycieli. Jesteśmy w stanie przeprowadzić skomplikowaną kalkulację w zaledwie kilka minut. Do pełnego skorzystania z funkcji kalkulatora OC i AC wystarczy posiadać dwa dokumenty:

 • Dowód osobisty
 • Dowód rejestracyjny samochodu

Przy wyborze OC kluczowym czynnikiem jest cena. Wybierz najtańszą polisę dla swojego samochodu. Możesz również wycenić i wybrać ubezpieczenie AC czy NNW. W ich przypadku cena nie powinna być jednak jedynym czynnikiem. Z tego względu przy kalkulacji ubezpieczenia Autocasco, podajemy sumę ubezpieczenia (kwotę, do której ubezpieczyciel pokryje szkodę) oraz jego zakres.

Jak wypełnić formularz? - czytaj więcej

Pomocy - nie wiem jak wypełnić formularz!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zadzwoń na naszą infolinię lub skorzystaj z czatu. Szanujemy Twój czas, dlatego kontaktując się z nami przez czat odpowiedź otrzymasz natychmiast. W razie problemów, otrzymasz pełne wsparcie. Wspólnie przejdziemy przez każdy etap procesu - od wyceny po zakup ubezpieczenia komunikacyjnego. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie, zdobyte w największych firmach ubezpieczeniowych w Europie. Gdybyś miał problemy z uzupełnieniem danych, to konsultanci są w stanie uzupełnić formularz kalkulatora za Ciebie podczas rozmowy telefonicznej.

Czy trzeba odpowiadać na wszystkie pytania?

Jako jedno z niewielu narzędzi do obliczania kosztów ubezpieczeń pojazdów, Ocenapolis pozwala na anonimowe, orientacyjne wyliczenie składki OC i AC.

Pamiętaj, w takim przypadku podana cena będzie orientacyjna. Dzięki anonimowości masz gwarancję, że w żaden sposób nie wykorzystamy twoich danych osobowych. By otrzymywać informacje marketingowe należy zaznaczyć odpowiednie zgody w formularzu.

Wypełnienie wniosku zazwyczaj zajmuje zaledwie kilka minut. W każdej chwili możesz zakończyć wypełnianie formularza i wrócić do tej czynności w późniejszym czasie. Przechowamy dla Ciebie częściowo wypełniony wniosek. Link do częściowo uzupełnionego wniosku otrzymasz drogą mailową. Wniosek wczyta się również automatycznie po ponownym wejściu na stronę naszego kalkulatora ubezpieczeń samochodowych.

Przy wszystkich polach załączyliśmy podpowiedzi, tak aby wypełnienie wniosku było jak najprostsze. Są to np. wskazówki odnośnie umiejscowienia danych na dowodzie rejestracyjnym (VIN, numer dowodu).

Jak obliczyć OC w kalkulatorze? Instrukcja krok po kroku

Obliczenie składki za pomocą kalkulatora OC AC jest bardzo proste. Krok po kroku, przedstawia się to w następujący sposób:

  1. Wybierz auto, który chcesz ubezpieczyć. Nasze bazy danych z pojazdami posiadają informację o praktycznie wszystkich modelach samochodów.
  2. Wybierz rodzaj ubezpieczenia - OC lub OC/AC. W przypadku wybrania Autocasco w dalszej części można wybrać dodatkowe opcje do tego ubezpieczenia (Assistance, NNW czy ubezpieczenie szyb).
  3. Uzupełnij dane właścicieli samochodu (opcjonalne). Dzięki podaniu danych właścicieli kalkulator będzie w stanie bardziej precyzyjnie wyliczyć koszt ubezpieczenia.
  4. W kolejnym kroku pojawią się oferty ubezpieczenia, dopasowane do podanych danych i podane w kolejności od najtańszej do najdroższej.
  5. Wybierz jedną z ofert. Wybrana polisę OC lub AC można kupić od ręki w kilka minut. Płatności można dokonać przelewem, kartą płatniczą czy przez BLIK.

Od czego zależy cena OC?

Podczas kalkulacji ubezpieczenia OC/AC nasz wyspecjalizowany algorytm dokonuje tysięcy obliczeń. Każdy szczegół podany w formularzu może mieć wpływ na koszt ubezpieczenia auta. W toku kalkulacji, pod uwagę brane m.in. następujące czynniki:

 • marka i model samochodu
 • data produkcji
 • pojemność silnika
 • lata bezszkodowej jazdy
 • wiek i staż kierowcy
 • miejsca zamieszkania
 • wykonywany zawód
 • i wiele innych!

Sprawdź inne czynniki, które wpływają na cenę polisy OC

Inne czynniki, które mają wpływ na składkę OC

 • Bezszkodowa jazda – za każdy rok, w którym nie spowodujesz stłuczki, otrzymasz około 10 proc. zniżki za bezszkodową jazdę. Ubezpieczyciele zakładają, że osoba, która zazwyczaj jeździ bezpiecznie będzie jeździła bezpiecznie również w przyszłości.
 • Wiek – świeżo upieczeni kierowcy z racji braku doświadczenia, przez trzy lata od zdania egzaminu są objęci tzw. zwyżką OC za wiek. Więcej za polisę płacą osoby do 26 roku życia. Granice wieku różnią się w zależności od ubezpieczyciela. Dodatkowo osoby młode siłą rzeczy nie posiadają zniżek za bezszkodową jazdę.
 • Miejsce zamieszkania – mieszkańcy dużych ośrodków miejskich za komunikacyjne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej płacą więcej niż osoby, które mieszkają w mniejszych miejscowościach. W dużych miastach jest wiele samochodów, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo kolizji lub wypadku. Koszt ubezpieczenia zależy też od regionu. Na przykład zamieszkanie w małej miejscowości w ‘drogim’ regionie może być mniej opłacalne od rejestracji w dużym mieście ‘taniego’ regionu.
 • Pojemność silnika - pojemność silnika jest jednym z najważniejszych czynników, które są brane pod uwagę przy przeliczeniustawki OC.
 • Wykonywany zawód – według statystyk przynależność do pewnych grup zawodowych zwiększa ryzyko spowodowania wypadku. Bardziej ostrożni mają być urzędnicy, a przedsiębiorcy są zdaniem ubezpieczycieli skłonni do ryzyka.
 • Kolor auta - na cenę OC ma wpływ nawet kolor pojazdu. To może zaskawiwać, ale skoro statystyka mówi, że kierowcy kupujący samochody o określonych kolorach częściej powodują wypadki, to ciężko się z tym nie zgodzić.
Sprawdź, dlaczego ubezpieczyciele oferują różne ceny OC

Dlaczego kwoty ubezpieczeń OC są aż tak różne?

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają olbrzymią ilość danych zgromadzonych w toku dziesiątek lat działalności. Dawniej wysokość ubezpieczenia była obliczana na podstawie specjalnych tabel ustalanych przez doświadczonych specjalistów. Obecnie dane są poddawane analizie przez specjalne programy komputerowe, które obliczają optymalną stawkę ubezpieczenia OC i AC dla każdego samochodu na podstawie setek zmiennych. Towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób szacują ryzyko, jakie stanowimy jako kierowcy na drodze. Składka OC ostatecznie zależy od tego, jaka jest zdaniem ubezpieczyciela szansa na to, że doprowadzimy do wypadku.

Dla jakich pojazdów można obliczyć składkę ubezpieczenia OC/AC?

Z nami wycenisz wysokość składki ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance dla samochodów osobowych (do 3,5 t), które posiadają status własności prywatnej. W bazie kalkulatora Ocenapolis znajdziesz wszystkie marki i modele aut, które funkcjonują na rynku europejskim. Spis obsługiwanych pojazdów znajdziesz w formularzu. W sytuacji gdy chcesz ubezpieczyć nietypową markę, której nie ma na liście, skontaktuj się z naszym konsultantem. Sprawdzimy, który z ubezpieczycieli zdecyduje się na ubezpieczenie nietypowego pojazdu.

Jak kupić ubezpieczenie przez kalkulator OC/AC?

Nasz kalkulator OC umożliwia zakup polisy ubezpieczenia komunikacyjnego bezpośrednio online, z poziomu przeglądarki. Wystarczy, że wypełnisz formularz i wybierzesz ofertę. Całość transakcji odbywa się w naszym serwisie. Wystarczy raz uzupełnić wymagane dane - nie odsyłamy naszych użytkowników do stron ubezpieczycieli. Za polisę zapłacisz:

 • kartą kredytową,
 • debetową,
 • przelewem internetowym (PayU, PayPal, Przelewy24).

Potwierdzenie zakupu polisy otrzymasz na adres e mail. Polisa stanie się aktywna od wskazanej wcześniej daty - natychmiast po dokonaniu płatności.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC/AC

Wybór i kalkulacja ceny przez narzędzie Ocenapolis to zdecydowanie najtańszy, najprostszy i najszybszy sposób na zakup ubezpieczenia pojazdu - zarówno w zakresie obowiązkowym jak i dodatkowym. Nasz kalkulator OC jest całkowicie darmowy.

Ubezpieczenie można jeszcze kupić bezpośrednio na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie ma jednak wtedy żadnej gwarancji, że ubezpieczyciel przedstawi ci wtedy najlepszą możliwą ofertę. By rzetelnie porównać jego ofertę w takim stopniu, jak wycenia to narzędzie, musiałbyś użyć osobnego kalkulatora w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne można obliczyć w kalkulatorze Ocenapolis?

Dzięki narzędziu poznasz ceny następujących ubezpieczeń komunikacyjnych:

 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), czyli obowiązkowe ubezpieczenie każdego samochodu. W jego przypadku kieruj się ceną. Zakres ochrony (czyli sytuacje, w których ubezpieczenie wypłaci odszkodowanie) u każdego ubezpieczyciela jest taki sam.
 • Ubezpieczenie autocasco (AC) – Jest to dobrowolne ubezpieczenie auta od zdarzeń losowych, takich jak kradzież czy zniszczenie. W ogólnym założeniu, jeśli twój pojazd zostanie uszkodzony z twojej winy, to ubezpieczyciel zapłaci za jego naprawę. Przy wyborze AC spójrz na zakres, sumę ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności. Sprawdź również sposób likwidowania szkody (gotówkowy lub bezgotówkowy). O szczegółowych zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami komunikacyjnymi możesz przeczytać szerzej na blogu Ocenapolis.
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – Zostanie wypłacone w przypadku uszkodzenia ciała bądź śmierci ubezpieczonego i innych osób podróżujących tym samym pojazdem. Najważniejsze czynniki to: suma ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności.
 • Assistance – to dodatkowa opcja na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Po wykupieniu assistance nie zapłacimy za holowanie, czy pomoc drogową. Zwróć uwagę na maksymalną, darmową odległość holowania uszkodzonego samochodu.

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne dostępne w kalkulatorze Ocenapolis

Dodatkowe ubezpieczenia samochodu dostępne do kalkulacji

Po obliczeniu ceny, przy wyborze opcji AC pojawi się opcja wyboru zakresu i sumy ubezpieczenia. Dzięki temu możesz w szybki i prosty sposób osobno wyliczyć składkę dodatkowego ubezpieczenia m.in.
 • opon - większość ubezpieczycieli gwarantuje organizację i pokrycie kosztów wymiany koła lub kół na miejscu zdarzenia. Zwykle to rozszerzenie AC wiąże się z nieznacznym podwyższeniem ceny składki,
 • kluczyków samochodowych - każdy przypadek skradzionych lub zagubionych kluczyków jest rozpatrywany indywidualnie w oparciu o OWU danego towarzystwa,
 • w wariancie serwisowym - polega na tym, że w przypadku szkody trzeba oddać auto do warsztatu, a ubezpieczyciel rozliczy się za naprawę bezpośrednio z serwisem,
 • w wariancie kosztorysowym - w przypadku szkody dostaniemy odszkodowanie na podstawie kosztorysu sporządzonego przez rzeczoznawcę zakładu ubezpieczeń,
 • kradzieży samochodu - może się przydać zwłaszcza tym kierowcom, którzy kupili samochód w kredycie. Za to dodatkowe ubezpieczenie trzeba będzie dopłacić większą kwotę do składki AC.
 • szyb samochodowych - suma takiego ubezpieczenia zwykle waha się w granicy 2000-6000 zł i jest to najczęściej kwota przeznaczona na cały okres (rok) trwania ochrony i jest to najczęściej kwota przeznaczona na cały okres (rok) trwania ochrony.
 • bagażu w pojeździe - warto je mieć, jeżeli często podróżujemy i przewozimy w samochodzie cenne przedmioty tj. sprzęty elektroniczne lub znaczne sumy pieniędzy.

Bezpieczeństwo danych osobowych w kalkulatorze Ocenapolis

Kalkulacja ofert i zakup ubezpieczenia w serwisie Ocenapolis jest bezpieczne. Portal jest chroniony najnowszymi certyfikatami, w tym protokołem https://. Zebrane dane osobowe przechowujemy i przetwarzamy zgodnie z wytycznymi RODO.Zostaną przekazane wyłącznie tym podmiotom, na które wyrazisz zgodę. Osoby chcące chronić swoją prywatność mogą skorzystać z mniej precyzyjnego, anonimowego kalkulatora OC bez podawania danych. Do zawarcia umowy ubezpieczenia konieczne jest podanie danych osobowych.

Dane szyfrujemy za pomocą certyfikatu SSL klasy EV (Extended Validation). Jest to najwyższej klasy protokół sieciowy, który zapewnia poufność informacji przesyłanych drogą elektroniczną. Podobne zabezpieczenia stosują banki i największe towarzystwa ubezpieczeniowe.

Więcej informacji o serwisie Ocenapolis

Ocenapolis to rzetelny kalkulator polis OC. Wszystkie dostępne ubezpieczenia mają gwarancję UFG. Co więcej, jesteśmy członkami Konferencji Przedsiębiorców Finansowych w Polsce. Członkami KPF są największe instytucje ubezpieczeniowe i finansowe w kraju.

 

Wypełnij formularz w celu otrzymania dopasowanych do Twoich potrzeb ofert ubezpieczeniowych.

Wypełnij skrócony formularz

lub

Wypełnij pełny formularz

Wersja pojazdu
informacja
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe korzysta z jednej z dwóch baz pojazdów: Eurotax lub Infoekspert.

Aby uzyskać oferty we wszystkich towarzystwach wybierz model i wersję pojazdu w obu bazach pojazdów.

Jeśli nie widzisz swojej wersji w bazie Infoekspert możesz zostawić puste pole wyboru, lecz nie otrzymasz ofert od niektórych towarzystw ubezpieczeniowych. Wtedy - prosimy zgłoś nam swój przypadek, abyśmy mogli Tobie pomóc.
X

Wróć do wpisanych wcześniej danych

Masz możliwość przywrócenia Twoich danych wpisanych w formularze Ocenapolis.