Ubezpieczenie turystyczne - wybierz najlepszą ofertę i bądź bezpieczny w podróży!

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych jest narzędziem, z którego warto skorzystać przed podróżą. Pozwala w kilka minut porównać ceny i zakres polis turystycznych w najlepszych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Polisa zabezpieczy Cię przed kosztami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie wakacyjne można wykupić online, wybierając płatność kartą lub przelewem internetowym. Posiadanie polisy turystycznej to spokój i bezpieczeństwo podczas urlopu.

więcej..

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwala w szybki sposób znaleźć dogodne ubezpieczenie podróżne. Wystarczy, że wypełnisz formularz, podając podstawowe dane. Wpisujesz imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Konieczne będzie także wskazanie celu podróży, krajów, które zamierzasz odwiedzić i liczby osób, z którymi planujesz podróż. Kiedy uzupełnisz i prześlesz gotowy wniosek, skontaktują się z Tobą nasi najlepsi eksperci. Po dokładnym przeanalizowaniu danych, będą mogli przedstawić Ci najlepszą ofertę polisy turystycznej. Podczas rozmowy telefonicznej omówisz szczegóły wybranego ubezpieczenia zagranicznego. W ciągu kilku minut możesz zadbać o bezpieczną podróż!

Czy wypełnienie formularza jest równoznaczne z zakupem polisy turystycznej?

Podanie danych i uzupełnienie formularza nie jest równoznaczne z wykupieniem polisy turystycznej. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych ma za zadanie pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Nie jesteś zobligowany do wyboru polisy, którą zaproponują Ci nasi eksperci. Ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie. Jeżeli nie jesteś przekonany co do przedstawionego wariantu ubezpieczenia, ponownie skontaktuj się z naszymi pracownikami. Zależy nam to Twoim zadowoleniu i bezpieczeństwie w podróży!

Jaki jest zakres ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenie turystyczne jest stworzone w celu zapewnienia kompleksowej ochrony w trakcie podróży. Od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu będziesz mógł korzystać z pomocy w razie nieszczęśliwych wypadków czy innych niepomyślnych dla Ciebie zdarzeń. Nie ma znaczenia, czy spędzasz urlop w Polsce, czy za granicą. Zakres ubezpieczenia turystycznego różni się w zależności od konkretnego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie powinno zapewniać jak najpełniejszą ochronę, zarówno podczas leniwego odpoczynku, jak i uprawiania nie zawsze bezpiecznych sportów ekstremalnych. Polisa turystyczna może dotyczyć:

  • pokrycia kosztów leczenia (obowiązkowy zakres w polisie),
  • następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW),
  • odpowiedzialności cywilnej za szkody, które wyrządzi się osobom trzecim (OC),
  • bagażu podróżnego,
  • przewożonego sprzętu sportowego,
  • kosztów ratownictwa i poszukiwań (szczególnie ważne w górach i na wodzie),
  • rezygnacji z wyjazdu,
  • assistance (pomoc w nagłych sytuacjach).

Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie podróży?

Ubezpieczenie podróży to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które decydują się na krótszy lub dłuższy wypoczynek i zdają sobie sprawę z szeregu zagrożeń, jakie mogą wystąpić. Nie zawsze można uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń typu problemy zdrowotne, zagubienie bagażu czy uszkodzenie sprzętu sportowego. Wiele sytuacji nie jest zależnych od nas. Z tego względu warto wyeliminować lub ograniczyć koszty finansowe, które trzeba ponieść w związku z możliwymi wypadkami losowymi.

Czy w formularzu muszę wskazać cel podróży?

Tak, w formularzu ubezpieczenia wakacyjnego należy obowiązkowo wskazać cel podróży. To od niego w głównej mierze zależy cena polisy turystycznej. Próby wprowadzenia ubezpieczyciela w błąd nie są dobrym pomysłem. W razie wypadku albo innego nieszczęśliwego zdarzenia losowego, nie będzie można odzyskać poniesionych kosztów.

Jak szybko dostanę polisę ubezpieczeniową?

Ubezpieczyciel automatycznie wygeneruje polisę po zawarciu przez Ciebie umowy ubezpieczenia, a następnie prześle ją na adres, który podałeś w wypełnianym formularzu. Polisę możesz pobrać, a następnie wydrukować, aby mieć ją ze sobą w trakcie planowanej podróży.

Kiedy wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia na podróż nie musisz wykupować na miesiąc czy nawet tydzień przed wyjazdem. Polisę turystyczną zdążysz wykupić tuż przed wakacjami, kiedy już będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie, na jak długo jedziesz i co planujesz robić podczas urlopu.

Wiele popularnych sportów wakacyjnych, takich jak nurkowanie, skoki na bungee czy wspinaczka wysokogórska może być uznanych za ekstremalne, a wtedy warto zwiększyć zakres swojego ubezpieczenia podróżnego. Polisa powinna obejmować aktywności, które chciałbyś wykonywać. Jeśli ich nie uwzględnisz, sam będziesz odpowiadać za koszty urazów i kontuzji, na które szczególnie narażeni są wakacyjni amatorzy ekstremalnych dyscyplin sportowych.

Co zrobić, kiedy muszę skorzystać z ubezpieczenia turystycznego?

Jadąc na wakacje, nie zakładasz nieprzyjemnych zdarzeń. Jeżeli jednak do nich dojdzie, warto wiedzieć, w jaki sposób skorzystać z ubezpieczenia w podróży. Przede wszystkim należy zgłosić fakt nieszczęśliwego wypadku, leczenia czy zagubienia bagażu podróżnego do Centrum Alarmowego. Jego numer znajdziesz na polisie turystycznej. Zostaniesz połączony z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, który udzieli wszystkich niezbędnych w danym momencie informacji. Co zrobić? Gdzie zgłosić się po niezbędną pomoc medyczną? Jaki jest adres najbliższego szpitala? Jak dostać się do konsulatu bądź ambasady? Dzięki szybkiej pomocy, od razu zostaniesz skierowany we właściwe miejsce.

Niestety, nie w każdej sytuacji poszkodowany ma czas i możliwość wykonywania telefonu. Dlatego należy skontaktować się z Centrum Alarmowym tak szybko, jak będzie to możliwe. Trzeba też zachować wszystkie rachunki oraz faktury, które będą wystawiać placówki udzielające ci pomocy (w tym przychodnie, apteki, hotele itp.). Będą one podstawą do wypłaty odszkodowania. W celu poznania szczegółów otrzymywania pomocy i konkretnych procedur postępowania, należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, których dostarczeniem zajmie się wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Czy warto wybrać najtańsze ubezpieczenie zagraniczne?

Chociaż finanse są dla nas ważne, nie warto decydować się na najtańsze ubezpieczenie. Będzie obejmować tylko podstawowy zakres ochrony, wyłączając odszkodowanie na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim czy zagubienia bagażu podróżnego. Nieco droższa, kompleksowa polisa turystyczna, zagwarantuje pełną ochronę podczas wakacji i nie pozwoli martwić sytuacjami, które mogą (choć nie muszą) się wydarzyć.

Czy potrzebuję ubezpieczenia podróżnego, jeśli posiadam kartę EKUZ?

Posiadanie karty EKUZ nie jest równoznaczne z posiadaniem ubezpieczenia podróżnego. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego akceptują wyłącznie państwa UE oraz EFTA. Do tego, w celu zwrotu kosztów, musisz wybierać publiczne placówki medyczne. Otrzymasz zwrot pieniędzy jedynie za podstawowe usługi, związane z wizytami oraz zabiegami koniecznymi do ratowania zdrowia czy życia. O klasyfikacji danej wizyty będzie decydować lekarz. Ponadto, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie może finansować kosztów transportu medycznego do kraju ani koniecznych do poprawy zdrowia leków. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje znacznie większy zakres pomocy.

Zakup ubezpieczenia turystycznego - czy moje dane są bezpieczne?

W dobie internetu, wiele osób obawia się o bezpieczeństwo danych osobowych. Czy potrzebnie? Nie, zakup ubezpieczenia turystycznego nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia. Szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL połączenia zapewniają pełną ochronę danych osobowych, zarówno podczas wypełniania wniosków, jak i dokonywania płatności internetowych.

Jak skontaktować się z pracownikami porównywarki ubezpieczeń turystycznych?

Jeśli masz pytania na temat ubezpieczeń zagranicznych albo chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat działania porównywarki ubezpieczeń turystycznych, czekają na Ciebie nasi konsultanci. Od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00 oraz w soboty 10:00-16:00, w możesz dzwonić pod numer +48 732 123 865

, aby otrzymać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię kwestie. Możesz także wybrać drogę elektroniczną i napisać na adres e-mail: kontakt@ocenapolis.pl. Wybór należy do Ciebie!
 

Wypełnij formularz w celu otrzymania dopasowanych do Twoich potrzeb ofert ubezpieczeniowych.

mapaStrefa wyjazdu
tarczaTyp ubezpieczenia
ludzieWiek ubezpieczonych (max 4 dzieci + 2 dorosłych)
ludzieWiek ubezpieczonych (max 10 osób)
klepsydraOkres i preferencje ubezpieczenia
Określ dodatkowe potrzeby
Zaznacz poniższe pola jeśli dotyczą wyjazdu
Akceptacja zgód
* - pola obowiązkowe
krzyżyk
POMOC
X

Podaj swój numer telefonu

Abyśmy mogli do Ciebie zadzwonić

X

Nie uciekaj od nas

Zostaw nam swój numer telefonu, a nasz konsultant wkrótce do Ciebie zadzwoni. Podczas rozmowy telefonicznej rozwieje Twoje wątpliwości oraz pomoże w wyborze ubezpieczenia dopasowanego do Twoich potrzeb.

X

Wróć do wpisanych wcześniej danych

Masz możliwość przywrócenia Twoich danych wpisanych w formularze Ocenapolis.