PZU - największy ubezpieczyciel działający w Polsce. Spółka funkcjonuje od 1921 roku. Powszechny Zakład Ubezpieczeń świadczy ponad 200 rodzajów ubezpieczeń.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. to jedno z najstarszych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Początki tej działalności sięgają 1803 roku, ale oficjalnie zaczęła funkcjonować od 1921 roku, kiedy to powołano Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych.Nazwa instytucji zmieniała się nam przestrzeni lat kilkakrotnie. Bardzo istotne znaczenie dla jej rozwoju miała transformacja ustrojowa po 1989 roku. Efektem tego procesu było przekształcenie PZU w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Jest ona notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Liczy sobie ok. 16 milionów klientów.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

PZU jest instytucją, która proponuje swoim klientom bardzo szeroki zakres oferty. Wprowadza ok. 200 rodzajów ubezpieczeń, dzięki czemu każdy klient może dopasować produkt do swoich potrzeb. Wśród licznych możliwości, należy wyróżnić atrakcyjne ubezpieczenia o charakterze majątkowym, turystycznym, komunikacyjnym, jak również dotyczące życia i zdrowia. Warto wspomnieć także o pakiecie dedykowanym emerytom. To najważniejsze z opcji, o których można przeczytać na stronie PZU.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w PZU

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w PZU
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w PZU

Każdy kierowca jest zobligowany do wykupienia pakietu OC. W ramach oferty PZU można to połączyć z polisą komunikacyjną o szerszym zakresie, który uwzględnia AC, komfortowy Assistance i Zieloną Kartę. Ubezpieczyciel odpowiada za szkody rzeczowe, które zostaną wyrządzone kierowcy. Odszkodowanie będzie wypłacone w ciągu 15 dni, a usługodawca bierze na siebie wszystkie formalności. Pokryje też koszty, parkowania, holowania, badania technicznego i  zastępczego pojazdu. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w PZU
>
serce

Ubezpieczenie na życie w PZU

Ubezpieczyciel proponuje swoim klientom Ubezpieczenie Na Życie i Zdrowie PZU. Odszkodowanie może być przeznaczone na dowolny, wybrany przez poszkodowanego cel. Jeśli tego potrzebuje, ma możliwość skorzystania z usług lekarskich. Opiekun Medyczny reprezentujący PZU pomaga w przygotowaniu programu leczenia z dostępem do bezpłatnej, prywatnej opieki medycznej. Pieniądze są wypłacane zaraz po diagnozie. PZU współpracuje z placówkami na terenie całej Polski. Jest ich ponad 1600 i są one gotowe udzielić potrzebnej pomocy osobie posiadającej polisę. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w PZU
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w PZU

Klienci PZU mogą też ubezpieczyć swoje nieruchomości. Polisa obejmuje następstwa zdarzeń losowych, jak również ingerencji osób trzecich. Jeśli właściciel ubezpieczonego domu zostanie ofiarą  włamania i kradzieży,  zostanie mu wypłacone odszkodowanie. . Wariant ”Od wszystkich ryzyk” uwzględnia różne okoliczności, dlatego warto poszerzyć ofertę.

Poszerzona wersja ubezpieczenia domu w PZU pozwala na skorzystanie z pomocy prawnej jak również medycznej, gdy posiadacz polisy ucierpi na zdrowiu. Odszkodowanie może dotyczyć także  posiadanych przez ubezpieczonego przedmiotów. W ramach ubezpieczenia wyposażenia, pieniądze będą wypłacone m.in. w przypadku stłuczenia przedmiotów.

Korzystanie z tego pakietu jest opłacalne też ze względu na brak limitów dla wypłat w przypadku przepięcia, włamania czy kradzieży.  Ochronie podlegają też obiekty  znajdujące się obok domu, jak np. ogród, altana. W cenie polisy uwzględnione są też usługi Assistance, dzięki czemu w razie wypadku, można liczyć na pomoc fachowca (m.in. hydraulika i ślusarza). OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w PZU
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w PZU

Wśród produktów, które proponuje PZU, warto wyróżnić ofertę turystyczną. PZU Wojażer obejmuje zarówno wyjazdy urlopowe, jak i związane z pracą. To polisa adresowana zarówno do obywateli Polski,  jak i obcokrajowców. Gdy dojdzie do wypadku, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i wizyt u lekarza, jak również transportu medycznego.  To także zabezpieczenie na wypadek włamania do hotelowego pokoju i kradzieży lub zniszczenia bagażu. Osoby, które zdecydują się na ubezpieczenie Assistance w ramach Pakietu Rodzina, nie muszą martwić się o najbliższych. Oni również mogą liczyć na transport do kraju, albo hotel dla osoby, która towarzyszy poszkodowanemu w podróży. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w PZU
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w PZU

PZU  posiada też ofertę dedykowaną osobom, które chcą zadbać o jakość swojego życia w jego późniejszych latach. Pracownicy, dopiero rozpoczynający karierę zawodową powinni szybko zarejestrować się w OFE, jeśli nie chcą, żeby całość składek była przekazana do ZUS. W związku z tym, PZU przygotował własny Otwarty Fundusz Emerytalny, który może  pomóc młodym w pracy na własną przyszłość.

Osoby myślące o swojej emeryturze, mogą skorzystać m.in. z Grupowego Ubezpieczenia Emerytalnego Pogodna Jesień. Jest ono przeznaczone dla klientów, którzy nie przekroczyli jeszcze granicy wieku emerytalnego.  Ubezpieczenie na życie i dożycie, które proponuje PZU umożliwia zapewnienie sobie zysku, który będzie potrzebny w późniejszych latach. Warunki tej oferty są bardzo dobre. Co roku ubezpieczony ma możliwość wypłacenia 10 proc. zgromadzonych środków. Cała suma zostanie przekazana ubezpieczonemu po dożyciu określonego w umowie wieku. Klient jest też na bieżąco informowany co do stanu swoich finansów. W przypadku śmierci ubezpieczonego, pieniądze będą przekazane jego najbliższym. PZU proponuje wiele innych spersonalizowanych rozwiązań dla zainteresowanych ubezpieczeniami emerytalnymi. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

PZU pozwala w wygodny sposób porozumieć się z ubezpieczycielem, wykorzystując w tym celu jedną z kilku metod kontaktu. Najpopularniejszym sposobem jest wykonanie telefonu na infolinię, która jest dostępna całodobowo. Wtedy możliwe jest dokładne wyjaśnienie, na czym polega szkoda i otrzymanie natychmiastowej odpowiedzi. Istnieje też opcja smsowego zamówienia rozmowy z konsultantem.

Inny sposób to wypełnienie dostępnego na stronie internetowej PZU formularza, albo zgłoszenie szkody mailowo. W przeciwieństwie do wielu ubezpieczycieli, PZU wprowadził video czat z reprezentantem firmy. Można też zgłosić szkodę osobiście w jednym z oddziałów usługodawcy, albo na piśmie.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Sprawdzanie statusu szkody jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. W tym celu należy zalogować się wykorzystując w tym celu nr sprawy oraz nr PIN. Klient będzie mógł zapoznać się ze szczegółami sprawy, które są aktualizowane na bieżąco. Gdy pojawią się jakieś niejasności, można skontaktować się z infolinią.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w PZU

W ciągu wielu lat funkcjonowania, PZU zyskał wielu zadowolonych klientów. Cenią sobie oni przede wszystkim wysoka jakość usług i bogactwo oferty.
czytelna strona internetowa
infolinia czynna całodobowo
bardzo rozbudowana oferta
usługi z pakietu ALL RISK oraz Assistance
x brak możliwości zakupu polisy przez internet

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

PZU
Pogodna jesień
32 zł/mc
Fiat 500X 2002
OC + NNW
1689 zł
Citroen C4 Picasso 2015
OC + AC
2024 zł
Volkswagen Touran 2014
OC
1907 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy PZU

W skład Grupy PZU wchodzi kilka spółek krajowych oraz zagranicznych:
● Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. (podmiot dominujący)
● Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A.
● Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A.
● Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A.
● PZU Pomoc S.A.
● PZU Centrum Operacji S.A.
● PZU Tower Sp. z o.o.
● PZU Asset Management Sp. z o.o.
● Międzyzakładowe Pracownicze Towarzystwo Emerytalne PZU S.A.
● PZU Lietuva
● PZU Ukraine
● Ogrodowa – Inwestycje Sp. z.o.o.

dzwoniący telefon Kontakt z PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)


Prezes Zarządu: Paweł Surówka
Spółka Matka: PZU S.A.
NIP: 526-025-10-49
REGON: 10001345
KRS: 0000009831
Kapitał zakładowy: 86 352 300 zł


ul. Jana Pawła II 24,
00-133 Warszawa

tel: 801 102 102, 22 566 55 55
email: kontakt@pzu.pl
Infolinia całodobowa

uścisk dłoni Agenci i placówki

Skontaktowanie się z agentem PZU nie jest problematyczne. Pomocna będzie w tym strona internetowa usługodawcy.  Wypełniając krótki formularz online, można zostawić zgłoszenie, a następnie czekać na to, aż reprezentant odpowie. Inną opcją jest wyszukanie konkretnego agenta. Wystarczy wpisać miejscowość i ulicę  w odpowiednie rubryki. Dostępne punkty wyświetlą się na mapie wraz z danymi kontaktowymi. Analogicznie można wyszukać najbliższy oddział PZU.  Taką samą metodą można odnaleźć opiekę medyczną, sieć naprawczą, przedstawiciela TFI, albo PZU Pomoc.

dymek z kropkami Opinie o o PZU

PZU cieszy się uznaniem wielu osób, które chcą zadbać o swoją przyszłość. Wypowiadają się one pozytywnie na temat oferty.
Mam wielodzietną rodzinę. Bardzo obawiałam się o bezpieczeństwo moje, męża oraz naszych pociech. Znajoma poradziła mi, żebym zapoznała się z ofertą PZU. Szybko udało mi się odnaleźć interesującą mnie opcję. Teraz jestem spokojna wiedząc, że w razie wypadku możemy liczyć na opiekę.

KatarzynaPZU to przede wszystkim tradycja. Z usług tego ubezpieczyciela korzystał mój dziadek, a następnie ojciec. Gdy skończyłem osiemnaście lat, wykupiłem najlepszą dla mnie polisę. Odpowiedzialność i dbanie o bezpieczeństwo to u nas cechy rodzinne.

AdamMyślałam, że ubezpieczenia podróży dotyczą tylko turystyki. Gdy planowałam wyjazd służbowy, koleżanka z pracy wspomniała o usługach PZU. Postanowiłam to sprawdzić. Faktycznie, mogłam wykupić polisę, która pozwoli mi bez obaw wyjechać w delegację.

Ilona


Dodaj komentarz

1 Komentarz do "PZU"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sebastian
Gość
Twoja ocena firmy :
     

Firma z tradycjami. Tutaj nie boję się brać ubezpieczenia, bo wiem, że wszystko za mnie załatwią. Polecam. 🙂

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2020 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone