Ceny OC spadają. Nawet o 31 proc. mniej!

Publikacja:

Ceny OC spadają. Nawet o 31 proc. mniej!

Wysokość składek brutto pobieranych przez Narodowy Fundusz Gwarancji od ubezpieczalni spada. Od początku 2018 roku do pierwszego kwartału 2019 wartość ta obniżyła się aż o 1,14 proc. Jest to efekt rywalizacji towarzystw ubezpieczeniowych o klientów. O ile spadły ceny OC i gdzie warto kupić polisę dla samochodu?

I kwartał 2019 – 1,3 proc. wartości składek brutto mniej

Zgodnie z przepisami Narodowy Fundusz Gwarancyjny ma prawo poboru składek od firm, które zajmują się poborem składek od konsumentów. NFG może pobrać aż 1,3 proc. wartości składek brutto. Do tej pory wysokość pobranych składek była dla instytucji zadowalająca. Okazuje się jednak, że w I kwartale tego roku zebrana przez NFG kwota była niższa niż poprzednio. Skąd taki wynik? Prawdopodobnie jest to efekt rywalizacji ubezpieczalni na polu cen, który daje się odczuć kierowcom.

Średnia składka OC spadła o 23 proc.

Eksperci porównywarki Ubea dokonali pewnej analizy. Wynika z niej, że pomiędzy początkiem ubiegłego a obecnego roku, średnia składka OC zmalała aż o 23 proc. (z 1374 zł do 1062 zł). W maju tego roku wynik był jeszcze wyższy. Odnotowano spadek składki ubezpieczeniowej aż o 31 proc. w stosunku do stycznia 2018 roku.

Różnicę widać nie tylko w wysokości pobieranych przez NFG składek. Manipulacja ceną jest zauważalna również w koszcie polis OC. Ich średnia cena w ostatnim roku spadła nawet o 22 proc.

Polisa OC – gdzie najtaniej?

Ubea postanowiła dokonać kolejnej analizy. Z badań firmy wynika, że najtańszą polisę OC dla samochodu kupimy w firmach: You Can Drive, Benefia oraz Link4. Pakiet OC i NNW warto zakupić w Benefii – jego cena jest najniższa. Gdzie najlepiej kupić pakiet OC i AC? Jest to opłacalne w Link4, Avivie i Benefii. Komplet (OC, AC i NNW) warto kupić w Benefii, Avivie oraz Link4.

Wyniki badań skłaniają do refleksji. Istnieje szansa, że w przyszłości ujrzymy kolejne obniżki cen ubezpieczenia OC. Warto jednak dokładnie sprawdzić swojego ubezpieczyciela oraz porównać jego ofertę z pozostałymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone