Piotr Wetmański i Grzegorz Olszewski – nowi członkowie zarządu Banku Pekao

Publikacja:
W środę 6 marca rada nadzorcza Banku Pekao SA zdecydowała o poszerzeniu zarządu banku o kolejne dwie osoby - Piotra Wetmańskiego, dotychczasowego szefa departamentu strategii banku oraz Grzegorza Olszewskiego, dyrektora odpowiadającego za produkty inwestycyjne w PZU Życie. Nowi członkowie zespołu zajmą stanowiska opuszczone w listopadzie 2018 roku przez Andrzeja Kopyrskiego i Roksanę Ciurysek-Gedir.

Piotr Wetmański i Grzegorz Olszewski – nowi członkowie zarządu Banku Pekao

Rada nadzorcza Banku Pekao SA rozbudowuje zarząd

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. W czwartek 7 marca rada nadzorcza wydała komunikat prasowy o powołaniu Piotra Wetmańskiego – od 7 marca br. – i Grzegorza Olszewskiego – od 1 kwietnia br. – na członków zarządu na bieżącą wspólną kadencję. Zasilą oni zespół składający się obecnie z prezesa Michała Krupińskiego oraz wiceprezesów: Tomasza Kubiaka, Michała Lehmanna, Marka Lusztyna, Tomasza Styczyńskiego, Marka Tomczuka oraz Magdaleny Zmitrowicz.

Jak podkreśla Paweł Surówka, przewodniczący rady nadzorczej Pekao i jednocześnie prezes PZU: “W osobach nowych członków zarządu Bank Pekao zyskuje wsparcie w sprawnej realizacji swojej ambitnej transformacyjnej strategii oraz silną koncentrację na ważnym obszarze produktów inwestycyjnych”.

Nowi członkowie zarządu Banku Pekao SA

Pierwszą z powołanych osób jest Piotr Wetmański – bankier i doradca strategiczny z międzynarodowym doświadczeniem. Uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w obszarze Nauk Politycznych i Ekonomii Politycznej w London School of Economics and Political Science w Wielkiej Brytanii oraz ukończył filozofię i ekonomię na University College of London. W branży finansowej działa od 2010 roku. Do zespołu Pekao dołączył w połowie 2017 roku. W tym samym roku uhonorowany został tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance w Waszyngtonie. Przed związaniem się z Pekao zajmował się strategią biznesową w Goldman Sachs oraz Bloomberg Ventures, jak również pracował w zespołach doradztwa finansowego i strategicznego w obszarze fuzji i przejęć dla sektora instytucji finansowych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii w Bank of America Merrill Lynch. W 2014 dołączył do zespołu Strategii Globalnej Bankowości i

Rynków, gdzie aktywnie wspierał najwyższą kadrę managerską w planowaniu strategii obszaru Globalnej Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz strategii Globalnej Bankowości i Rynków regionu EMEA. W Pekao Piotr Wetmański odpowiedzialny był dotąd za strategię banku na lata 2018-2020, jej operacjonalizację i partnerstwa strategiczne.

Kolejny nowy członek zarządu banku to Grzegorz Olszewski, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie w sektorze finansowym. Jest Absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania/ Polish Open University (aktualnie Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie) na kierunku Zarządzanie Finansami oraz Bachelor of Arts (B.A.), Finance, na Oxford Brookes University. Od 2010 r. pracował w Alior Banku, gdzie kierował sprzedażą i brał udział w projektach takich jak IPO Alior Banku, promocji platformy Alior Trader czy wprowadzeniu usługi doradztwa inwestycyjnego w oddziałach detalicznych oraz private banking. Od 2014 wspierał wdrażanie produktów inwestycyjnych w Agio Funds TFI, a od października 2017 pracował na stanowisku dyrektora biura sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz doradcy prezesa zarządu Grupy PZU. W tym samym czasie kierował pracami uruchomienia pierwszej w Polsce platformy do sprzedaży pasywnych funduszy inwestycyjnych inPZU.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone