Warta - drugie towarzystwo ubezpieczeniowe pod względem ubezpieczeń majątkowych. Na polskim rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje od 1920 roku.

Towarzystwo Reasekuracyjne Warta S.A. powstało w 1920 roku w Poznaniu. Była to inicjatywa  Krajowego Ubezpieczenia Ogniowego, Krajowego Ubezpieczenia na Życie, Poznańskiego Banku Ziemian oraz Związku Producentów Rolnych. Niedługo potem, Warta została wpisana do rejestru handlowego w poznańskim sądzie. Od tego momentu, zaczęła działać jako jedyny wówczas zakład ubezpieczeniowy świadczący usługi wyłącznie reasekuracyjne. Dziesięć lat później placówkę przeniesiono do Warszawy. Działalność rozwijała się skutecznie, lecz  zawieszono ją w związku z wojną. Warta  zaczęła funkcjonować ponownie w 1946 roku i działa do dziś.

W latach 50., 60. oraz 70. Ubezpieczyciel konsekwentnie otwiera kolejne oddziały m.in. w Łodzi, Gdyni i Szczecinie. To także poszerzenie zakresu oferty ubezpieczeniowej, która wykracza obecnie poza zakres reasekuracji. Usługi instytucji są też świadczone za granicą. Wprowadzona zostaje możliwość wykupienia polis OC, AC i NNW. Potwierdzeniem sukcesu, na który usługodawca zapracował w ciągu następnych dwóch dekad jest nagroda „Najlepsza firma ubezpieczeniowa dziesięciolecia 1990-1999”.  Obecnie, Warta utrzymuje się w czołówce na liście polskich ubezpieczycieli. Dalszy rozwój instytucji jest możliwy także dzięki zagranicznym udziałowcom, czyli niemieckiemu Talanx i japońskiej grupie Meiji Yasuda.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Warta posiada bardzo szeroką ofertę, uwzględniającą różne potrzeby potencjalnych klientów. Ubezpieczyciel wie, jak ważne jest bezpieczeństwo na co dzień, dlatego proponuje kategorię „Twoje życie i zdrowie”. Właściciele mieszkań i domów mogą skorzystać z polis, które są dedykowane nieruchomościom. Innym proponowanym produktem są popularne ubezpieczenia komunikacyjne. Osoby planujące wyjazd, mogą wykupić polisę w Warta, która obejmuje podróż. Usługodawca nie uwzględnia potrzeb wyłącznie klientów indywidualnych. Firmy również znajdą coś godnego uwagi w tej instytucji ubezpieczeniowej.

Oprócz proponowanych opcji, Warta posiada też dodatkowe rozwiązania. Wśród nich można odnaleźć ubezpieczenia rolne. Nie brakuje również usług, które nie są stricte ubezpieczeniami, jak „Emerytura i inwestycje”, a także Bancassurance i Affinity.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Warta

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Warta
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Warta

Kierowcy są prawnie zobligowani do wykupienia pakietu OC, który zapewnia bezpośrednią likwidację szkody. Można też wybrać rozwiązanie OC Szybka Wypłata, które sprawia, że klient nie musi kontaktować się ubezpieczycielem drugiego kierowcy biorącego udział w wypadku. Wystarczy zgłosić szkodę w Warta. Ubezpieczenie komunikacyjne można poszerzyć o Autocasco. Obejmuje ono skutki wypadków, działania żywiołów, włamania i kradzieży w ramach pakietu All Risk. Opcja Warta AC Komfort posiada dodatkowe warianty, takie jak m.in. wypłatę pełnego odszkodowania, albo ubezpieczenie bagażu.

Warta uwzględnia też możliwość ubezpieczenia całej rodziny w ramach ubezpieczenia NNW. Zarówno kierowca jak i jego pasażerowie są chronieni w trakcie podróży. Gwarantowane są świadczenia z tytułu śmierci wskutek wypadku, a także trwałego częściowego lub całkowitego uszczerbku na zdrowiu w trakcie wypadku.

Ubezpieczyciel przewiduje też dodatkowe pakiety komunikacyjne. Chodzi tu o pokrycie kosztów stłuczonej szyby bez utraty zniżek AC. Inna możliwość to Warta Auto Ochrona Plus, czyli poszerzenie zabezpieczenia na wypadek kradzieży, które obowiązuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Posiadacze klasycznych aut, mogą wykupić specjalny pakiet AC, który jest dedykowany zabytkowym samochodom.

OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Warta
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Warta

Oferta ubezpieczeń osobowych Warta jest bardzo rozbudowana. Opcja Dla Ciebie i Rodziny uwzględnia 50 różnych zdarzeń losowych, których dotyczy ochrona. Podstawowy zakres ubezpieczenia jest dostępny ze składką wynoszącą od 33 zł miesięcznie. W przypadku hospitalizacji można otrzymać od 30 do 550 zł za każdy dzień hospitalizacji. Wysokość tej kwoty jest zależna od wybranego wariantu polisy.
Inną opcją, która obejmuje zarówno rodziców jak i dzieci jest Warta Ochrona. To ubezpieczenie NNW z możliwością wezwania pomocy lekarskiej, gdy będzie ona pilnie potrzebna. Maksymalna suma, na jaką można ubezpieczyć siebie lub kogoś innego to 600000 zł.

Każdy rodzic, któremu zależy na świadczeniu ochronno-oszczędnościowym dla swojego dziecka, powinien rozważyć zakup polisy Warta Posag. Przed zawarciem umowy zostaje ustalona wysokość kwoty, jaką ubezpieczony otrzyma między 18 a 25 rokiem życia. W przypadku śmierci rodzica, dziecku będzie wypłacana renta, której wysokość zostaje określona przy podpisywaniu dokumentu. Nawet jeśli fundator umrze przedwcześnie, kwota zostanie wypłacona osobie objętej polisie w terminie. Innym zabezpieczeniem zdrowia dziecka jest NNW szkolne, które mogą wykupić zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe. Ten pakiet wzbogacony jest o Assistance Medyczny.

Osoby, które są zainteresowane połączeniem ubezpieczenia osobowego z inwestycyjnym, mogą skorzystać z ubezpieczenia Twoja Przyszłość. Gromadzone w ramach składek środki mogą być przeznaczone na wybrane przez klienta Plany i Fundusze Inwestycyjne.

Wśród innych proponowanych opcji, można odnaleźć Warta Sposób na Raka. To polisa, która zapewnia nawet do 200000 zł w przypadku diagnozy nowotworu złośliwego w stadium inwazyjnym. Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowych świadczeń, które obejmą ubezpieczonego opieką w trakcie leczenia.

OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Warta
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Warta

Wiele osób planujących wyjazd, chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wpływa to bez wątpienia na popularność ubezpieczeń turystycznych. Warta proponuje polisę Travel Plus dla nabywcy i jego rodziny. Pokrywa ona koszty leczenia urazów, do których doszło w trakcie wypoczynku. Można też zabezpieczyć bagaż i sprzęt sportowych. Dostępny pakiet Assistance może pokryć wszystkie koszty pomocy.

Pakiet Businnes Travel jest dedykowany osobom, które szykują się do podróży służbowej. Formalności dotyczące obsługi ubezpieczenia są ograniczone do minimum, a składki są płacone tylko za okres ochrony. Menadżerzy mogą też otrzymać pomoc przy organizowaniu delegacji w ramach usługi Concierge. Jeżeli pracownik, który miał wyjechać zachoruje, ubezpieczyciel pokryje koszty podróży osoby, która go zastępuje.

Oczywiście, w ramach oferty Warta, można skorzystać z ubezpieczenia NNW. Dotyczy ono różnych sytuacji, do których może dojść w trakcie podróży służbowej. Klient nie musi obawiać się, że zostanie bez opieki, gdy dojdzie do wypadku.

OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Warta
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Warta

Warta ma wśród swoich produktów nie tylko oferty przeznaczone dla klientów indywidualnych. Ubezpieczyciel przygotował szeroki pakiet dla różnego rodzaju firm. Mikrobiznesy mają możliwość wybrania oferty uwzględniającej aż 150 rodzajów zdarzeń losowych. Małe i Średnie Przedsiębiorstwa mogą wykupić elastyczną polisę, która może być kompleksowa, albo dotyczyć wybranego ryzyka. Instytucja posiada także produkt dla korporacji, które mogą liczyć na indywidualne podejście zarówno na etapie podpisywania umowy jak i po wystąpieniu szkody. Pakiet ochrony jest bardzo szeroki. Pozwala także na skorzystanie z usług tzw. Inżyniera ryzyka, który doradzi przedsiębiorcom rozwiązania organizacyjne i techniczne, dzięki którym prawdopodobieństwo niepowodzenia będzie ograniczone.

Wśród innych ofert ubezpieczeń dla firm, można znaleźć oferty dotyczące środków transportu (morskie, lotnicze i kolejowe), a także OC grup zawodowych.

OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Gdy dojdzie do szkody, należy jak najszybciej ją zgłosić. Ma to wpływ m.in. na czas oczekiwania na wypłacenie pieniędzy. Żeby usprawnić proces obsługi szkody, należy dołączyć komplet dokumentacji do formularza zgłoszeniowego. Istnieje możliwość dołączenia ich później, jednak odszkodowanie trafi wtedy do klienta w późniejszym terminie.

Przyjmowaniem i dalszą obsługą zgłoszeń zajmuje się wykwalifikowana kadra pracownicza, która reprezentuje Warta. Zespół udziela kompetentnych porad, dzięki czemu proces rozpatrywania szkody przebiega sprawnie i szybko.

żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Warta umożliwia swoim klientom zgłoszenie szkody na kilka sposobów. Jednym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego, który jest udostępniony na stronie usługodawcy. Poszkodowani mogą zadzwonić na infolinię i wyjaśnić na czym polega szkoda. Istnieje też opcja zamówienia rozmowy telefonicznej. Należy to zrobić wysyłając wiadomość SMS na wskazany numer. Innym rozwiązaniem jest przesłanie zgłoszenia pocztą na adres ubezpieczyciela.

W trakcie rozmowy telefonicznej należy podać numer polisy, dane osobowe uczestników zdarzenia, w przypadku szkody osobowej także informacje pochodzące z dokumentacji medycznej. Jeśli chodzi o uszkodzenie pojazdu konieczne szczegóły z dokumentów rejestrowych.

Sprawdzanie statusu szkody również nie jest problemem. Klient może to zrobić z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, którą w tym celu przygotował ubezpieczyciel. Jest ona bezpłatna i pozwala na bieżąco monitorować zgłoszenie w dowolnym miejscu i czasie.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Warta

Warta jest ubezpieczycielem z wieloletnią tradycją. Świadczy wysokiej jakości usługi. Jedną z zalet proponowanej oferty jest dostęp do wielu rodzajów polis i duża atrakcyjność produktów.
możliwość zakupu polisy online
czytelna strona internetowa
wygodne logowanie za pomocą Panelu Klienta
poradnik dla klientów dostępny na stronie
szeroka oferta dla firm
możliwość monitorowania statusu szkody z wykorzystaniem aplikacji mobilnej
pakiety All Risk, Assistance i Concierge
x brak adresu mailowego w zakładce „Kontakt”

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Audi Q3 2008
OC + NNW
1742 zł
Audi A6 2001
OC + AC
1252 zł
Audi A1 2005
OC + NNW
1611 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Warta

W skład Grupy Warta wchodzą następujące spółki:
● Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A.
● Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta S.A.

dzwoniący telefon Kontakt z Warta

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A.


Prezes Zarządu: Jarosław Parkot
Spółka Matka: Grupa Warta
NIP 5210420047
REGON 000017265
KRS 0000016432
Kapitał zakładowy: 187 938 580 PLN


ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa
tel: +48 502 308 308,
801 308 308
email: [email protected]

Pon.-Pt. 08:00-20:00
Sob. 08:00-16:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Znalezienie agenta ubezpieczeniowego Warta nie jest skomplikowane. Można to zrobić, korzystając ze strony internetowej usługodawcy. Po kliknięciu w zakładkę „znajdź agenta”, można skorzystać z krótkiego formularza. Chodzi tu o trzy pytania, które pozwolą sprecyzować potrzebę klienta. Trzeba zaznaczyć, jakie ubezpieczenia ma obsługiwać agent i czy świadczy on usługi w placówce, czy też z dojazdem do domu. Ostatnia kwestia dotyczy tego, w związku z jakim problemem reprezentant firmy ma udzielić pomocy.

Po zatwierdzeniu odpowiedzi, na stronie wyświetli się mapa, która wskazuje lokalizację najbliższych oddziałów. Podane są też dane kontaktowe. Analogicznie, na tej stronie internetowej można odszukać warsztaty, które gotowe są świadczyć usługi, gdy klientowi ubezpieczyciela przytrafi się szkoda.

dymek z kropkami Opinie o o Warta

Warta posiada bardzo dużą grupę klientów, którzy cenią sobie usługi tego ubezpieczyciela. Poszkodowani mogą liczyć na szybką obsługę zgłoszeń i otrzymanie odpowiedniego odszkodowania.
Ostatnio, w moim sąsiedztwie często zdarzały się przypadki kradzieży. Obawiałem się, że mnie też to spotka i wykupić ubezpieczenie Warta Auto Ochrona Plus. Teraz nawet jak dojdzie do włamania, mogę liczyć na wypłatę odszkodowania.

JanJak każda mama, obawiam się o bezpieczeństwo moich pociech. Na szczęście szkoła, do której chodzą wykupiła ubezpieczenie NNW szkolne. Firma Warta chroni uczniów przed różnymi wypadkami. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni.

MonikaGdy szukałem ubezpieczenia osobowego zależało mi na tym, że móc oszczędzać i pomnażać kapitał. Oferta, którą proponuje Warta pozwala mi wybrać Plany i Fundusze Inwestycyjne, w które chcę inwestować środki.

Artur


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Zacznę od początku. Warta wydawała mi się solidną firmą, znaną, rozpoznawalną, rzetelną. Sam proces zakupu polisy oceniam najlepiej. Szybko, sprawnie, wygodnie. Wszystko online czyli wielka wygoda! Pierwsze wrażenie super. Niestety- na tym koniec zachwytów! Cała reszta to jakaś pomyłka. Jak tylko chce się skorzystać z ubezpieczenia, jak tylko coś się dzieje to z firmą trzeba się wykłócać, walczyć o swoje, a zapisy w umowie są przez nich interpretowane inaczej niż przez każda osobę umiejącą czytać ze zrozumieniem! Moja rada- jeśli już masz polise u nich to przy każdej najmniejszej stłuczce wzywaj policje, bo żadne oświadczenia na nic sie zdadza. Każda… Czytaj więcej »

Przemek
Przemek
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

A ja bardzo sobie chwalę „współpracę” z Warta. Mam polise od wielu lat i nie mam powodów do narzekań. Myślę, że często jest tak, że ludzie zaraz po podpisaniu umowy mają wypadki i przy okazji to chcieliby dodatkowe szkody, wcześniejsze usterki zostały podciągnięte pod jedna naprawę i by ubezpieczyciel płacił za wszystko. Nie ma znaczenia jaka to będzie firma ubezpieczeniowa- nikt na to nie pójdzie, a pozniej ludzie wylewaja swoje żale w internecie! Ja od lat mam polise w Warta, nigdy nie chciałem naciągać swojego ubezpieczyciela- więc jak po wielu latach doszło to wypadku to nie miałem ŻADNYCH, najmniejszych, problemów… Czytaj więcej »

Damian
Damian
6 miesięcy temu
Twoja ocena firmy :
     

Polisa na życie to jakiś żart . Jest tabala uszczerbku na zdrowiu towarzystwa do której firma w ogóle się nie stosuje. Interpretują co chcą i jak chcą, nie umieją czytać ze zrozumieniem, trzeba sprawy brać aż do sądu.

KAROLINA
KAROLINA
2 miesięcy temu
Twoja ocena firmy :
     

Przestrzegam wszystkich przez TU WARTA. Od 3 miesięcy czekam na wypłatę odszkodowania z polisy AC i mimo zdjęć, pełnej dokumentacji i wszystkiego o co prosili zostałam na lodzie. Musiałam wziąć pożyczkę aby opłacić naprawę szkody a na pieniądze czekam od 6.12.2023. Numer szkody W202312060499-01

Master
Master
22 dni temu
Twoja ocena firmy :
     

Długo by opisywać
Tylko najgorszemu wrogowi mogę ich polecić. Na szczęście zetknąłem się z nimi tylko w ramach odszkodowania sprawcy

Zaniżanie odszkodowań
Układ z lokalnym cwaniakiem mechanikiem
Chamstwo i cwaniactwo pań z oddziału kozienickiego szukanie frajera i przeróbka.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone