Ubezpieczenia podrożały na całym świecie. To najwyższa podwyżka od 2012 r.

Publikacja:
Jak wynika z raportu Marsh Global Insurance Market Index, w ostatnim kwartale 2018 r. średnie ceny ubezpieczeń na całym świecie wzrosły o 2 proc. To najwyższy wzrost cen od 2012 roku. Wszystkie regiony na świecie odnotowały wzrost stawek ubezpieczeniowych w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku. Czy teraz czekają nas wyjątkowo drogie ubezpieczenia?

Ubezpieczenia podrożały na całym świecie. To najwyższa podwyżka od 2012 r.

Ubezpieczenia drożeją. Takiej podwyżki nie było od 2012 r.

Najnowszy raport Marsh Global Insurance Market Index nie pozostawia wątpliwości: ubezpieczenia drożeją i to w szybkim tempie. Jak wynika z wyliczeń w raporcie, średnie ceny ubezpieczeń na całym świecie wzrosły o 2 proc. Największy wzrost odnotowano w regionie Pacyfiku – aż o 10 proc. Nieco wolniej ubezpieczenia drożeją w:

  • Wielkiej Brytanii,
  • Europie kontynentalnej,
  • i Ameryce Łacińskiej.

W tych miejscach wzrost stawek wyniósł co najmniej 1 proc., chociaż aż 0 3,1 proc. poszły w górę ceny ubezpieczeń majątkowych. Dane te dotyczą tylko ostatniego kwartału 2018 roku. Jeśli tendencja wzrostowa nadal będzie się utrzymywać, to już wkrótce cena ubezpieczeń dla wielu osób może stać się zbyt wysoka.

Za to niewielki wzrost stawek ubezpieczeniowych (ale jednak konsekwentny) obserwujemy też w USA. Można tam jednocześnie zauważyć spadek cen o 0,6 proc. polis cyber. Od 2016 r. stawki w tych ubezpieczeniach wahają się o 2 proc. w dół i 2 proc. w górę.

Polisy majątkowe drożeją najmocniej

Największy wzrost cen odnotowano w ubezpieczeniach majątkowych. W skali globalnej wynosi on prawie 4 proc. Podwyżki w tych ubezpieczeniach mają związek z występowaniem katastrof naturalnych. Podwyżki cen w tym zakresie odczuło wiele firm w Polsce – zwłaszcza te, które posiadają zwiększone ryzyko prowadzenia działalności (branże trudne do ubezpieczenia: sektor drzewny, meblowy, branża hodowlana itp.) oraz te, które już odnotowały szkody. To, czy wzrost cen będzie jeszcze większy zależy od wyników finansowych za 2018 rok.

W tym wszystkim jest jednak dobra wiadomość – tanieją ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Spadek cen tych polis rozpoczął się w 2013 r., obecnie stawki spadły o prawie 1 proc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone