Axa to francuski gigant ubezpieczeniowy, który świadczy wszystkie rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, majątkowe itd.
AXA Polska to instytucja, która rozpoczęła swoją działalność we Francji w 1816 roku.  To jeden ze światowych liderów w branży ubezpieczeń i zarządzania aktywami. Jeszcze w 1980 roku 100 proc. obrotów spółki było realizowane we Francji. Dziesięć lat później, doszło do istotnej zmiany. Instytucja zaczęła działać zagranicą. W związku z tym 27 proc. obrotów było realizowanych w innych krajach. Rozwój inwestycji w innych krajach sprawił, że w 2002 roku wysokość tego współczynnika wynosiła aż 79 proc., co świadczy o skuteczności działań międzynarodowej firmy.  

W Polsce AXA świadczy usługi od 2006 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony ponad 3 mln klientów. To instytucja doceniana też przez ekspertów branży. Dowodem tego są wyróżnienia, które otrzymała. W 2010 roku przyznano jej Złoty Laur Konsumencki w kategorii „ubezpieczenia samochodowe”. Następny rok przyniósł kolejny tytuł, który podkreśla wartość świadczonych usług. AXA Polska została uznana najbardziej znaną marką ubezpieczeniową na świecie oraz jedną z najsilniejszych w Polsce. Następstwem tego była statuetka Superbrands.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

AXA Polska proponuje bardzo szeroką ofertę. Obejmuje ona zarówno ubezpieczenia na życie, zdrowotne, majątkowe, jak również komunikacyjne. Zajmuje się także zarządzaniem aktywami. Chodzi tu o ubezpieczenia indywidualne oraz firmowe. Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki. Istotne jest to, że dotyczą one różnych okoliczności. Warto zatem ocenić swoje potrzeby i sytuację, a następnie wybrać najbardziej adekwatną opcję.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w AXA

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w AXA
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w AXA

Ubezpieczenia samochodów są jednymi z najpopularniejszych w tej branży. Nie bez powodu cieszą się takim zainteresowaniem. Każdy kierowca jest zobligowany prawnie do wykupienia OC. Taka usługa znajduje się w pakiecie AXA Polska. Zapewnia pomoc informacyjną w przypadku wydarzenia drogowego włącznie ze wskazaniem najbliższych punktów pomocy drogowej. Polisa pokrywa koszt holowania pojazdu ubezpieczonego i poszkodowanego, jak również naprawę auta na miejscu zdarzenia.
Powiększoną wersję tego ubezpieczenia stanowi opcja OC+AC. W ramach tego pakietu można otrzymać OC, AC, Assistance MINI i Zieloną Kartę. Kierowca jest objęty ochroną 24 godziny na dobę, nie traci też zniżek za bezszkodową jazdę.
Trzecią propozycją od AXA Polska, jest ubezpieczenie Assistance. To bardzo wygodny pakiet, który zapewni kierowcy pomoc w przypadku awarii auta na miejscu zdarzenia. Ważne jest to, że nie obejmuje ona tylko naprawy na miejscu zdarzenia. To także zapewnienie noclegu i ewentualna hospitalizacja. Inną zaletą tego rozwiązania są opony Assistance, czyli gwarancja pomocy w przypadku zniszczenia opon, jeśli nie da się zreperować ich na miejscu wypadku. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w AXA
>
serce

Ubezpieczenie na życie w AXA

AXA Polska ma w swojej ofercie finansowe wsparcie dla osób, które ucierpiały zdrowotnie w wyniku zdarzeń losowych. Klienci poszukujący produktu łączącego w sobie ochronę życia i zdrowia, powinni rozważyć Plan Elastyczny. To dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczenie, które uwzględnia trwałą utratę zdrowia oraz śmierć. Podlegają pod nią takie sytuacje jak pobyt w szpitalu, poważna choroba. Ubezpieczony otrzymuje dostęp do usług Assistance AXA24. Plan Ochronny AXA to druga opcja, która działa na bardzo podobnych warunkach.
Różnica między opcjami przejawia się w tym, że Pakiet Ochronny AXA obejmuje też bliskich w ramach pakietu rozszerzonego. Towarzyszy temu jedna polisa i jedna składka. Ochrona z Plusem pozwala na zabezpieczenie małżonka, rodziców i teściów. Szczególnym wariantem jest Ochrona z Plusem − Pakiet Moje Dziecko. Zabezpiecza on najmłodszych na wypadek ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu, czy wypadku.
W ramach pakietów na życie i zdrowotnych uwzględnione są bardzo konkretne sytuacje. AXA chce zabezpieczyć swoich klientów na wypadek choroby nowotworowej. W przypadku zachorowania na raka, ubezpieczyciel zapewnia wsparcie medyczne, pieniężne i ambulatoryjne w związku z każdym etapem choroby. Wiąże się to też z comiesięczną rentą. Podobnie jest w momencie korzystania z Ochrona z Plusem −Medycyna Bez Granic −Best Doctors. Dotyczy on wielu okoliczności, kiedy potrzebna jest pomoc medyczna. Co więcej, będzie świadczona za granicą. Takie sytuacje jak m.in. szczepienia, badania laboratoryjne, czy zabiegi pielęgniarskie, obejmuje pakiet Vitalite.
Wartą uwagi ofertą jest też NNW szkolne −Bezpieczny.pl. Zapewnia całkowitą ochronę w szkole, jak również po zajęciach lekcyjnych. Należy wspomnieć, że dotyczy ono dzieci, młodzież i nauczycieli. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w AXA
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w AXA

Klienci firm ubezpieczeniowych bardzo często wykupują ubezpieczenia domu lub mieszkania. Możliwe jest to też w AXA Polska. Pakiet zawiera kilka propozycji, które warto rozważyć. Ubezpieczenie murów i wyposażenia pokryje szkody, które mogą powstać w przypadku zdarzeń losowych. Dotyczy ono nie tylko posiadaczy mieszkań, lecz także osób wynajmujących lokale. Mogą one ubezpieczyć elementy stałe na wypadek zniszczenia. Korzystający z tej oferty będą mogli wybrać Pomoc Medyczną 24, która przyda się przy nagłych problemach zdrowotnych.
Najszerszą wersją polisy obejmującej mury i wyposażenie jest Ubezpieczenie ALL RISK. Zakres szkód jest poszerzony m.in. o kradzież z włamaniem i zwykłą. Ubezpieczenie dotyczy też budynków niemieszkalnych, czy nawet przedmiotów, które znajdują się na terenie posesji. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w AXA
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w AXA

AXA Polska ma w swojej ofercie także polisy turystyczne. Osoby podróżujące za granicą, mogą skorzystać z Ubezpieczenia MultiTravel. Łączy ono w sobie cechy pakietu na życie, komunikacyjnego i zdrowotnego. W zależności od celu podróży, klient może zdecydować się też na Ubezpieczenie podróżne na terenie RP, albo Ubezpieczenie podróży zagranicznych. Osobnym produktem jest Ubezpieczenie do wiz na Białoruś. Dotyczy ono przede wszystkim następstw wydarzeń losowych. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w AXA
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w AXA

Ubezpieczenie rolnicze od Allianz Direct obejmuje ubezpieczenie OC oraz budynków w gospodarstwie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolnika
chroni przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Z kolei polisa chroniąca budynki pozwala załagodzić straty pieniężne powstałe na skutek uszkodzenia czy zniszczenia budynków naszego gospodarstwa. Ubezpieczenie OC rolnika jest obowiązkowe. Usługa w ramach tego ubezpieczenie jest świadczona już od momentu podpisania dokumentów. Allianz Direct oferuje 5 mln euro - limit odpowiedzialności za szkody na osobie oraz 1 mln euro - limit odpowiedzialności za szkody na mieniu. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Zgłaszanie szkody w AXA nie jest skomplikowane. Poszkodowani mogą skorzystać z czynnej przez całą dobę infolinii. Wykwalifikowana kadra pracownicza szybko udzieli niezbędnych informacji dotyczących dalszego postępowania. To najwygodniejsze rozwiązanie. Przewidziana jest też możliwość kontaktu drogą internetową.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Klient, który chce zgłosić szkodę, może zrobić to telefonicznie, jak również mailowo. Istnieje też opcja czatu z konsultantem. Okres pozwalający na zgłoszenie szkody lub roszczeń jest zależny od rodzaju ubezpieczenia. Najlepiej zrobić to jak najszybciej. Potem możliwe jest sprawdzanie statusu postępowania metodą online. W przypadku niektórych ubezpieczycieli jest to skomplikowane. Jednak w AXA logowanie do Panelu Klienta jest bardzo proste. Znalezienie odpowiedniej zakładki na stronie internetowej nie zajmuje długo. Poszkodowani mogą uzyskać komplet potrzebnych wiadomości.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w AXA

AXA Polska to ubezpieczyciel, który świadczy usługi o bardzo szerokim zakresie. Nic więc dziwnego w tym, że posiada wiele zalet, które cenią sobie stali i nowi klienci.
Wirtualny Doradca, który szybko odpowiada na pytania klientów
Infolinia dostępna 24 godziny na dobę
Czytelna strona internetowa
Pakiet medyczny obejmujący ubezpieczonego z możliwością poszerzenia o członków rodziny
Dodatkowe usługi w ramach pakietu Assistance
x Biuro Obsługi Klienta czynne tylko w dni powszednie

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Peugeot 208 2005
OC
1240 zł
Opel Astra 2014
AC
2251 zł
Opel Corsa 2006
OC + NNW
2045 zł
Ford Fiesta 2002
OC
1492 zł

dzwoniący telefon Kontakt z AXA

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.


Prezes Zarządu: Robert Garnczarek
Spółka Matka: AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.
NIP: 107-0000-61-55
REGON: 140806789
KRS: 0000271543
Kapitał Zakładowy: 107 912 677 zł


ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Tel: 22 555 00 00
email: [email protected]
Dział Obsługi Klienta: pon.– pt. 09:00 −18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Jeśli poszkodowanemu zależy na kontakcie z agentem, powinien skontaktować się z ubezpieczycielem drogą telefoniczną lub mailową. Inną opcją jest skorzystanie z Wirtualnego Doradcy AXA. Taką usługę można odnaleźć na stronie internetowej instytucji. Wystarczy wpisać pytanie w dostępną tam wyszukiwarkę i poczekać na odpowiedź. To bardzo wygodne narzędzie, które pozwala bardzo szybko rozwiązać konkretny problem.

dymek z kropkami Opinie o o AXA

AXA funkcjonuje w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W tym czasie wielu klientów skorzystało z oferty tego ubezpieczyciela.
Moja żona ma skłonność do panikowania. Dlatego, gdy planowałem wyjazd zagraniczny, musiałem wcześniej wykupić ubezpieczenie. Dzięki ofercie AXA Polska, możemy spokojnie wypoczywać w ciepłych krajach, bez obaw o nasze bezpieczeństwo.

JanDopiero zaczynam funkcjonować na rynku pracy, jednak już teraz chcę zadbać o moją przyszłość. Inwestycja w Otwarty Fundusz Emerytalny AXA Polska pomoże mi zarobić na swoją emeryturę. Warto wcześniej zaplanować dalszą przyszłość.

JolantaDobre ubezpieczenie komunikacyjne? Tylko z AXA Polska! Gdy przytrafiła mi się stłuczka, wystarczył jeden telefon. Uzyskałem potrzebne informacje na miejscu zdarzenia. Jeszcze więcej dowiedziałem się dzięki Wirtualnemu Doradcy.

Krzysztof


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
elektronik12
elektronik12
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

NIGDY NIGDY NIGDY WIĘCEJ nie chcę mieć wspólnego z tą firmą, żenada jak traktują klienta, jeśli tylko płacisz to ok, jeśli Ty coś chcesz załatwić to totalna olewka. NIE POLECAM. AXA to TU Kogucik.

Maniek
Maniek
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Kupując ubezpieczenie komunikacyjne wypełniasz tabelki, tj. ogólną charakterystykę kierowcy. Dostajesz informację o assistance, czytasz i niby ok. Najczęstszymi zdarzeniami w codziennym użytkowaniu samochodu jest jakaś obcierka, stłuczka (pierwsza odkąd mam samochód w moim przypadku). Ostatnio po kilku latach wjeżdżając na miejsce parkingowe obtarłem samochód. Warsztat wycenił to na około 2500 netto (bez VAT). Okazuje się, że AXA w moim AC oferuje mi jedynie części zamienne oraz wkład własny. W tej sytuacji wymagany wkład własny w kwocie ok. 1000 zł. Finalnie sytuacja wygląda tak, że zapłaciłem za AC około 1300 zł. Może otrzymam 500 zł przy szkodzie na około 3000 zł.… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

A ja jestem zadowolony. Przede wszytskim rewelacyjny proces wnioskowania- szybki, a nie przeklikiwanie z jednej strony na drugą. Tutaj udało mi się bezpośrednio złożyć krótki wniosek i wszytsko było szybko załatwione- mega oszczędność czasu (a także nerwów, bo ja szybko tracę cierpliwość). Uważam, że składki cenowo są bardzo rozsądne, a obsługa w razie problemów jest pomocna. Jak zgłosiłem szkodę to bez problemu wszytskim sie zajęli, nikt mnie nie naciągnął, nikt nie wyceniał strat na jakiś mały procent wartości, generalnie super- bo w AXA wsyztsko odbywało sie dokładnie tak jak powinno! Jestem ich klientem od prawie roku i z pewnościa zostane… Czytaj więcej »

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone