Generali - jedna z najstarszych firm ubezpieczeniowych na świecie. Początki austriackiego potentata sięgają XIX wieku. Towarzystwo działa w segmencie ubezpieczeniowym i inwestycyjnym.
Generali jest międzynarodową firmą specjalizującą się w świadczeniu usług ubezpieczeniowych, nieruchomościowych i inwestycyjnych. Początki jej  funkcjonowania sięgają 1831 roku, kiedy to instytucja została utworzona we włoskim Trieście. Wieloletnia  tradycja tego ubezpieczyciela nie ogranicza się do Włoch. Pierwsze oddziały Generali pojawiły się na ziemiach polski już ok. 1837 roku. Główne placówki mieściły się m.in. w Krakowie, Częstochowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. Od tej pory, Generali znacznie poszerzyło zakres swojej działalności zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Generali Polska posiada szeroki zakres produktów. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne warunki ubezpieczeń zdrowia i życia. Można też wykupić polisę komunikacyjną, na dom lub mieszkanie. Klienci planujący wyjazd, mają do wyboru usługi dotyczące podróży. Osoby, którym zależy na pomnażaniu kapitału, powinny rozważyć propozycje z zakresu inwestycji. Ponadto, usługodawca przygotował też pakiet dedykowany emerytom.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Generali

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Generali
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Generali

Posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. W Generali można wykupić z pakietem zniżek dla bezszkodowych kierowców i Assistance. Młodzi kierowcy mogą liczyć na 15 proc. zniżkę jeśli jest to ich pierwsza taka polisa. Inną opcją, z której warto skorzystać jest AC, któremu towarzyszy pakiet ALL RISK chroniący od następstw zdarzeń losowych.
Wśród propozycji tego ubezpieczyciela, znajduje się także pakiet NNW. Ma on dwa warianty. Pierwszy obejmuje tylko kierowcę, drugi zaś dotyczy również pasażera. Suma ubezpieczenia może wynosić do 100000 zł. Decydując się na ten pakiet można liczyć na zniżkę do 5 proc. na OC w Generali. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Generali
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Generali

Każdy obawia się o swoje bezpieczeństwo. Nie da się przewidzieć pewnych wydarzeń. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje ubezpieczenie zdrowia i życia. Opcja Generali z myślą o NNW obejmuje klienta ochroną 24 godziny na dobę. Świadczenia będą wypłacane, gdy dojdzie do śmierci lub trwałej utraty zdrowia.
Konsument, któremu zależy na indywidualnym pakiecie, powinien zastanowić się nad Generali z myślą o życiu. To polisa, która obowiązuje rok lub 5 lat z możliwością przedłużenia. Ubezpieczony może wybrać zakres ochrony: pełny albo dopasowany do konkretnych potrzeb.
Firma ubezpieczeniowa udostępnia szeroki wachlarz rozwiązań, które obejmują członków rodziny klienta. ProFamilia to opcja która obejmuje nabywcę polisy i jego najbliższych. Możliwe jest dopasowanie tej opcji do indywidualnej sytuacji finansowej. Istnieje opcja inwestycji części składki w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. W ten sposób można zapewnić sobie i najbliższym środki do wykorzystania w przyszłości.
Każdy rodzic martwi się o swoje pociechy. Na szczęście, po wykupieniu ubezpieczenia może spać spokojniej. Ubezpieczenie Generali dla dzieci dotyczy nagłych wypadków i zapewnia ochronę 24 godziny na dobę. Przewidujący rodzice nie myślą tylko o tym, co teraz. Martwią się też o przyszłość dzieci. Dlatego w ramach polisy Generali można zabezpieczyć najmłodszych w związku z ewentualną chorobą i leczeniem, które niestety bywa kosztowne. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Generali
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Generali

Klienci, którzy chcą ubezpieczyć nieruchomość, powinni zapoznać się z ofertą Generali. Ubezpieczenie domu obejmuje zarówno następstwa katastrof budowlanych, jak i rażących zaniedbań ze strony właściciela. Pakiet ALL RISK chroni na wypadek zdarzeń losowych.
Posiadacze mieszkania mogą skorzystać z pełnego świadczenia w razie szkody. Nie wiąże się to z potrąceniami i nie jest wymagane posiadanie wkładu własnego. Jeżeli dojdzie do szkody całkowitej, ubezpieczyciel proponuje lokal zastępczy nawet na czas ośmiu miesięcy. Ubezpieczenie mieszkania w Generali uwzględnia też brak limitów odpowiedzialności za szkody w elektronice.
Generali uwzględnia też możliwość ubezpieczenia domu w budowie. Chroni przed uszkodzeniem lub zniszczeniem elementów stałych, negatywnymi skutkami przepięcia i wandalizmem. To bardzo dobre zabezpieczenie przed zdarzeniami losowymi. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Generali
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Generali

Wszyscy, którzy lubią podróże powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Nie da się przewidzieć wszystkiego, ale można zadbać o to, żeby szkody były mniej dotkliwe. Pomogą w tym ubezpieczenia turystyczne Generali. Wśród nich znajduje się oferta obejmująca podróże zagraniczne. Zapewnia leczenie w placówkach państwowych i prywatnych, a także odszkodowanie za zgubiony bagaż. To możliwość bezgotówkowej likwidacji szkód oraz zabezpieczenie mieszkania na czas nieobecności jego właściciela. Podróżujący po Polsce są objęci całodobową ochroną. Wypłata odszkodowania będzie możliwa, gdy dojdzie do śmierci, trwałego uszkodzenia ciała, albo rozstroju zdrowia. Na takich samym warunkach funkcjonuje ubezpieczenie na cały rok.
Osoby, które uprawiają sport, mogą liczyć na odszkodowanie w takich samych warunkach, jak osoby podróżujące na terenie kraju. Ubezpieczenie w takich przypadkach może wynosić nawet do 800000 zł. Jeżeli do urazu doszło za granicą, polisa pokrywa kontynuację leczenia w Polsce.
Klienci Generali wyjeżdżają za granicę w różnych celach, także zawodowych. Mogą wtedy wykupić ubezpieczenie, które ma podobne warunki do wcześniej wspomnianych. Ponadto, objęte jest szerokim zakresem usług Assistance.
Ubezpieczyciel jest także skłonny pokryć koszty rezygnacji z imprezy turystycznej. Obejmuje to zarezerwowane noclegi, zaliczki na poczet rezerwacji, przeloty i przejazdy w obie strony. Może z tego skorzystać każdy, kto wcześniej wykupi adekwatne ubezpieczenie. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Generali
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Generali

Generali Polska nie zapomina też o osobach, które myślą o swojej przyszłości, albo już przeszły na emeryturę. Z Otwartego Funduszu Emerytalnego można skorzystać metodą online poprzez przesłanie odpowiedniego formularza. OFE to dobry start dla osób, które myślą o jesieni swojego życia. Dobrowolny Fundusz Emerytalny to z kolei możliwość m.in. gromadzenia środków i ich wypłaty o charakterze jednorazowym lub ratalnym. Wpłacane pieniądze są dostępne dla ubezpieczonego w dowolnym momencie.
Indywidulane Konto Emerytalne to możliwość inwestowania posiadanych środków z różnym stopniem ryzyka. Są one dostępne dla klientów w dowolnym momencie. Zarządzanie finansami jest możliwe dzięki internetowemu Kontu Klienta. Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego umożliwia wypłatę środków wybranej osobie, na wypadek śmierci ubezpieczonego. Istnieje też opcja odliczenia od podstawy opodatkowania wypłat dokonywanych na IZKE. Sumy wprowadzane na to konto mogą być wypłacane jednorazowo lub w systemie ratalnym. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Zgłaszanie szkód w Generali nie jest skomplikowane. Najlepiej zrobić to z wykorzystaniem formularza online, który dostępny jest na stronie internetowej ubezpieczyciela. Nie jest to czasochłonne, może zająć zaledwie kwadrans. Można to zrobić także drogą mailową, albo kontaktując się telefonicznie. Wykwalifikowani pracownicy reprezentujący usługodawcę na pewno udzielą wszystkich niezbędnych informacji.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Gdy szkoda zostanie zgłoszona za pomocą jednej z trzech metod, klient musi poczekać na rozpoczęcie działań ze strony firmy ubezpieczeniowej. Status sprawy w Generali można sprawdzać za pośrednictwem strony internetowej instytucji. Wystarczy znaleźć zakładkę status klienta Generali. Logowanie odbywa się poprzez wpisanie numeru szkody i potwierdzenie swojej tożsamości. Następnie ubezpieczony bezproblemowo sprawdzi status szkody lub uzupełni wymagane dokumenty.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Generali

Generali Polska jest bardzo popularną marką. Cieszy się przychylnymi opiniami wielu klientów. Nic w tym dziwnego, ta firma posiada bardzo korzystną i bogatą ofertę.
Możliwość korzystania z niektórych usług drogą online
Niektóre ubezpieczenia są wzbogacone o opcję ALL RISK oraz Assistance
Bogata oferta emerytalna (OFE, IZKE, IKE, DFE)
x Biuro Obsługi Klienta nie pracuje w soboty i niedziele
x Brak całodobowej infolinii

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

16 zł/mc
Peugeot 2008 2011
OC + NNW
1177 zł
Mercedes klasy C 2007
AC
985 zł
Skoda Fabia 2009
OC + NNW
1988 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Generali Polska

Grupa Generali jest marką znaną na całym świecie. W Polsce prowadzi działalność w ramach czterech spółek:
● Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
● Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
● Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
● Generali Finance Sp. z o.o.

dzwoniący telefon Kontakt z Generali

Generali Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.


Prezes Zarządu: Andrea Simoncelli
Spółka Matka: Assicurazioni Generali S.P.A.
NIP: 526-23-49-108
KRS: 0000010623
REGON: 16029008
Kapitał zakładowy: 191 000 000 zł


Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

tel.: 913 913 913
email: [email protected]
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00-18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Osoby poszkodowane lub przyszli klienci firmy ubezpieczeniowej, często chcą skontaktować się z agentem. Można to zrobić za pośrednictwem infolinii Generali. Centrum Klienta posiada też opcję zamówienia rozmowy z jej reprezentantem. Strona internetowa tego ubezpieczyciela pozwala także na znalezienie placówki. Nie dotyczy to tylko terenu Polski, lecz krajów czterech kontynentów, na których funkcjonuje usługodawca (Azja, Europa, Ameryka, Afryka).

dymek z kropkami Opinie o o Generali

Generali Polska świadczy swoje usługi już od wielu lat. Dzięki temu, ta firma zdobyła wielu zadowolonych klientów.
Podobno panowie są lepszymi kierowcami niż panie. Odkąd mam prawo jazdy, nie przytrafiła mi się żadna szkoda. Mimo to wykupiłam ubezpieczenie komunikacyjne w Generali Polska. Dostałam pakiet dodatkowych zniżek dla bezszkodowych kierowców. Cieszę się z tego, że zaprzeczam stereotypowi kobiety za kółkiem.

AlicjaKażdy marzy o własnym domu. Dla mnie i żony wiązało się to nie tylko z wydatkiem, jak i obawami. Na szczęście, Generali Polska pozwala na ubezpieczenie domu w trakcie budowy. Możemy być spokojni wiedząc, że nawet jeśli przytrafi się jakieś zdarzenie losowe, otrzymamy adekwatne odszkodowanie.

MateuszMam dwójkę dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Moje rozrabiaki często pakują się w kłopoty. Profilaktycznie wykupiłam ubezpieczenie dla dzieci w Generali Polska. Gdy Marysia złamała rękę, mogłam liczyć na fachowe wsparcie.

Sandra


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyna
Lucyna
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Kontakt z klienta z obsługą to jakaś wielka pomyłka! Oni są przyjemni i sympatycznie tylko jak trzeba przedstawić ofertę, namówić do podpisania polisy- wtedy wszystko jest idealnie! A kiedy tylko coś się stanie to nie ma szans na kogoś empatycznego, pomocnego czy sympatycznego. Ale i tak najgorsze jest to, że cała idea ubezpieczeń jest taka, że płacisz, nawet jak nic się nie dzieje, za to jak coś się stanie to wiesz, że możesz liczyć na pomoc- no to w Generali nie możesz. Bo pomoc jest fikcyjna. To co mnie uderzyło najbardziej to fakt, że nawet jak nam się udało wykłócić… Czytaj więcej »

Izabela
Izabela
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Sama oferta ma tak wiele nieścisłości, że zastanawiam się jak wygląda ewentualne wyegzekwowanie czegokolwiek od tej firmy! Moim zdaniem nie jest to najlepszy wybór i polecam szukać innego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone