Link4 - pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce, które rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń metodą direct.

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest pierwszą instytucją w Polsce, która zaoferowała ubezpieczenia w kanale direct. Firma działa od 2003 roku. Ma swoją siedzibę w Warszawie, lecz zakres jej działalności obejmuje cały kraj. Specjalizuje się w sprzedaży polis komunikacyjnych, mieszkaniowych i podróżnych. Klient może skorzystać z usług proponowanych przez ubezpieczyciela telefonicznie, mailowo, albo z agentem współpracującym z firmą. LINK4 to instytucja, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła samochód zastępczy nie tylko dla poszkodowanego, ale również dla sprawcy wypadku.

W latach 2009-2014 LINK4 należał do RSA Insurance Group, czyli brytyjskiego ubezpieczyciela, którego działalność obejmuje 130 krajów. Od września 2014 LINK4 jest członkiem grupy PZU S.A.

LINK4 to instytucja, która może poszczycić się licznymi osiągnięciami. Dwukrotnie zdobyła nagrodę „Produkt flotowy roku” za najlepsze ubezpieczenia dla firmowych flot pojazdów: w 2014 i 2015 roku. LINK4 jest też pierwszym polskim towarzystwem specjalizującym się w ubezpieczeniach direct, które otrzymało certyfikat ISO 9001:2001. Dotyczy on działalności w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. Firma jest także laureatem wielu tytułów i nagród, m.in. Złotego Lauru Klienta, Super Marki 2017 i 2018, Great Place To Work, Inwestora w Kapitał Ludzki czy Gwiazdy Jakości Obsługi.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Początkowo, działalność LINK4 ograniczała się do podstawowych ubezpieczeń samochodu, w zakresie OC i AC. Dalszy rozwój tej działalności zaowocował poszerzeniem zakresu świadczonych usług poprzez wprowadzenie kolejnych produktów. Dziś firma obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak również Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Co więcej, możliwe jest skorzystanie z oferty ubezpieczenia turystycznego, która dotyczy zarówno wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych. Istotną część oferty stanowią także ubezpieczenia mieszkania, z której chętnie korzysta wielu klientów.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Link4

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Link4
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Link4

Oferta ubezpieczenia samochodowego w LINK4 jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu można dopasować ją do potrzeb wielu klientów. W związku z podstawowym pakietem, osoba ubezpieczona może otrzymać zniżkę do 7 proc. przy wykupieniu usługi drogą internetową.

Ubezpieczenia podstawowe:

  • Pakiet OC – dotyczy tzw. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, które kierowca prawnie zobligowany jest wykupić. W ramach dostępnej oferty ubezpieczenie OC w LINK4 można nabyć już od 459 zł. Pakiet obejmuje też Assistance Opony dla ubezpieczonego auta.

  • Ubezpieczenie AC (autocasco) – to opcja dla osób, które obawiają się uszkodzenia, kradzieży, albo utraty auta w innych okolicznościach. Gdy dojdzie do zniszczenia auta, ubezpieczyciel umożliwia skorzystanie z jednego z dwóch wariantów. Pierwszym z nich jest warsztat. W tym przypadku, samochód zostaje oddany do naprawy za pośrednictwem ubezpieczyciela. Drugim rozwiązaniem jest kosztorys. Wyliczona w ramach tej wyceny kwota zostanie przekazana poszkodowanemu od ręki. Stanowi ona podstawę naprawienia pojazdu we własnym zakresie.

  • Pakiet OC i AC – taka propozycja łączy w sobie cechy pakietu OC i ubezpieczenia AC. Cena za pakiet rozpoczyna się od 674 zł i obejmuje Assistance Opony i samochód zastępczy. Co więcej, pomoc pojawi się w ciągu 30 minut od zgłoszenia. Takie ubezpieczenie zapewnia pełną ochronę na wypadek kradzieży i wypadków.


LINK4 wprowadza także pakiet dodatkowych ubezpieczeń samochodu. W ramach produktu Wracaj do Zdrowia klienci, którzy doznali obrażeń w wyniku wypadku, mogą skorzystać z pakietu usług medycznych i rehabilitantów. W pakiecie Pomoc po Kradzieży ubezpieczeni w LINK4 mogą liczyć na wypłatę świadczenia do 2 tys. zł na dowolne wydatki powstałe w wyniku kradzieży samochodu (np. przejazd taksówkami, koszt wynajmu pojazdu zastępczego, zakup sprzętu pozostawionego w skradzionym aucie etc.) Można też liczyć na ubezpieczenia Szyby 24, albo Kluczyki Plus. Ubezpieczenie NNW dotyczące poważnych uszczerbków, może okazać się bardzo przydatne. Podróże + Auto Assistance to dobra opcja dla osób podróżujących za granicą autem. Każdy, kto nie chce wykupywać pełnego pakietu AC, może zaoszczędzić i skorzystać z opcji Smart Casco. W parze z ubezpieczeniem OC funkcjonuje tzw. Zielona Karta. LINK4 proponuje też ubezpieczenie motocyklu, albo auta zabytkowego.
OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Link4
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Link4

Oferta Link 4 obejmuje także ubezpieczenie domu i mieszkania. Zakres ochrony jest w tym przypadku bardzo szeroki. Dotyczy on takich sytuacji jak pożar, kradzież z włamanie, przepięcie, uwzględniane mogą być inne zdarzenia losowe. Zaletą tej opcji jest również to, że  uwzględnia także nieruchomości w trakcie budowy. W ramach Assistance, możliwe jest także skorzystanie z usług elektryka, hydraulika, ślusarza i innych fachowców. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Link4
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Link4

Proponowane przez Link 4 ubezpieczenie turystyczne obejmuje zarówno opiekę w kraju jak i za granicą. Jeżeli klient odnawia ubezpieczenie OC/AC może skorzystać z ubezpieczenia dla jednej osoby gratis. W trakcie trwania oferty, opieką zostaje objęte mieszkanie osoby, która wykupiła polisę. Ta opcja przewiduje tzw. wariant elastyczny. Oznacza to, że ubezpieczony może dopasować rodzaj usługi do swoich potrzeb. Można kierować się kryterium miejsca podróży (kraj, zagranica), rodzaju aktywności (sporty letnie, zimowe, ekstremalne). Pakietem objęte są też wyjazdy służbowe. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Link4
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Link4

Link 4 nie adresuje swojej oferty tylko do klientów indywidualnych. Uwzględnia też potrzeby Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Proponuje kompleksowe ubezpieczenie majątku firmy na jednej polisie. Towarzyszy temu szeroki zakres usług Assistance, jak również doradztwo prawne i podatkowe. Istotną cechą tego pakietu jest dopasowanie usług do konkretnych rodzajów biznesu. Inne ubezpieczenie otrzyma właściciel drogerii, inne zaś sklep spożywczy, czy hotel. Zróżnicowanie jest bardzo ważnym aspektem tej opcji. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Towarzystwo Ubezpieczeniowe LINK4 posiada działającą całą dobę infolinię. Pozwala ona na szybkie zgłoszenie szkody. Wykwalifikowani i kompetentni konsultanci udzielą informacji, które są niezbędne w momencie, gdy chcemy skorzystać z ubezpieczenia. Jeżeli nie jest możliwe skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta w chwili zajścia zdarzenia, należy zrobić to w ciągu 24 godzin od zaistnienia szkody. Pomocne w zgłaszaniu szkody lub roszczenia będzie oświadczenie, które dostępne jest na stronie internetowej LINK4.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Zgłoszenie szkody l lub roszczenia w LINK4 jest możliwe za pośrednictwem telefonu lub maila. Następnie konsultant rejestruje szkodę i wprowadza optymalną ścieżkę jej likwidacji. Oceni też, czy poszkodowany potrzebuje pomocy. Jeśli tak jest, pojawi się ona na miejscu zdarzenia w ciągu 30 minut.

Formularz ubezpieczyciela, który służy do zgłaszania szkody obejmuje szkodę OC i AC, mieszkaniową, turystyczną, nieruchomościową. Uwzględniona jest też tzw. szkoda na osobie. Dotyczy ona sytuacji, gdy ofiara wypadku doznała obrażeń ciała w jego wyniku.

Towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4 zgłasza się do poszkodowanego w ciągu 2 dni od zgłoszenia szkody. Rzeczoznawca dokonuje oględzin, które zostaną opisane w raporcie. Odpowiednia dokumentacja trafia do LINK4 i na jej podstawie ubezpieczyciel dokonuje kalkulacji kosztów naprawy.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Link4

LINK4 świadczy usługi wysokiej jakości. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Istotną zaletą jego oferty jest dostęp do wielu dodatkowych usług. Można liczyć też na szybką i fachową pomoc, gdy dojdzie do wypadku.
Infolinia czynna całodobowo
Pakiet Assistance, pomoc w przypadku awarii, w tym opcja samochodu zastępczego
Dodatkowe ubezpieczenia samochodu w ramach OC i AC m.in. KluczykiPlus, Szyba24,
Gdy dojdzie do uszkodzenia można wybrać między sporządzeniem kosztorysu lub naprawą auta w warsztacie
Oferta dla firm

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Mini Cooper 2015
AC
2265 zł
Kia Sportage 2010
OC + AC
1703 zł
Dacia Duster 2005
OC + AC
2268 zł

dzwoniący telefon Kontakt z Link4

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.


Prezes zarządu: Agnieszka Wrońska
Spółka Matka: PZU S.A.
NIP: 526-26-72-654
REGON: 015290740
KRS: 0000142452
Kapitał Zakładowy: 111 355 255 zł


ul. Postępu 15
02-676 Warszawa
tel.: nowi klienci 22 444 44 23; stali klienci 22 444 4444
email: bok@link4.pl
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30-17:30
soboty 09.00 -17.00


uścisk dłoni Agenci i placówki

W celu skontaktowania się z agentem Link 4 należy wysłać wiadomość za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela. Wystarczy wpisać dane i numer telefonu oraz sprecyzować problem w temacie. Zgłoszenie trafi do odpowiedniego agenta, który odpowie  na nie w celu udzielenia porady.

Istnieje też możliwość kontaktu z agentem w oddziale. Wyszukanie dokładnej lokalizacji nie jest kłopotliwe. Można to zrobić za pośrednictwem mapy placówek i punktów ubezpieczeń, która dostępna jest na stronie Towarzystwa Ubezpieczeń Link 4. Wystarczy wybrać województwo i miasto. Wtedy nastąpi szybkie wskazanie najbliższej placówki ubezpieczyciela.

dymek z kropkami Opinie o o Link4

Link 4 jest popularną marką, która świadczy usługi o bardzo szerokim zakresie. W związku z tym, cieszy się dużym uznaniem ze strony klientów.
Stłuczki przytrafiają się nawet najlepszym kierowcom. Gdy po wypadku potrzebowałem pomocy, wystarczył jeden telefon do Link 4. Nie musiałem długo czekać. Po 30 minutach moje auto zostało odholowane. Po dwóch dniach zwrócił się do mnie rzeczoznawca. Po dokonaniu wyceny, auto trafiło do warsztatu. Teraz znowu mogę nim jeździć.

MirekJa i mój mąż bardzo często wyjeżdżamy. Zagranicznym podróżom zawsze towarzyszyły obawy o dom, który pod naszą nieobecność narażony jest na kradzież. Na szczęście ubezpieczenie turystyczne w Link 4 zapewnia ochronę nieruchomości gdy nie ma nas w domu. Dzięki temu, możemy podróżować spokojnie.

JoannaWysokie odszkodowanie po wypadku? To możliwe z ubezpieczeniem od Link 4. Pieniądze szybko trafiły do mnie i mogłem wydać je na potrzeby leczenia.

Mikołaj


Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Link4"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
nrawota
Gość
Twoja ocena firmy :
     
NIE WYLICZAJCIE SKŁADKI W LINK4, BO BEZ PYTANIA PRZYŚLĄ WAM POLISĘ I KAŻĄ ZA NIĄ ZAPŁACIĆ. Wyliczyłem sobie składkę ubezpieczeniową w Internecie. Później ktoś z LINK4 zadzwonił do mnie, więc poprosiłem o przesłanie jakiegoś jeszcze innego wyliczenia. A później sami z siebie przesłali mi polisę, o którą nie prosiłem. Po jakimś czasie poinformowali mnie, że mam z nimi zawartą umowę i muszę za nią zapłacić albo ją wypowiedzieć. Po wypowiedzeniu naliczyli mi kwotę ok. 60 zł. Chciałem, żeby przysłali mi jakiś dokument, który potwierdzi, że w ogóle zawnioskowałem do nich o zawarcie polisy, ale mnie zbyli i nasłali na mnie… Czytaj więcej »
Tomasz
Gość
Twoja ocena firmy :
     
Nie polecam a wręcz odradzam wykup polisy w Link4. Miałem ubezpieczone auto w Link4 a przy sprzedaży fakturowej cały czas robili problem z wypisania mnie z polisy. Przez prawie dwa miesiące od sprzedaży wysyłali mi non stop powiadomienia bym opłacił polisę. Jeśli tego nie zrobię skierują sprawę do windykacji. Dostali ode mnie fakturę sprzedaży, która była dowodem na to ze nie jestem już właścicielem pojazdu. Oni jednak cały czas twierdzili ze powinienem dokonać wpłaty. Dodam iż sprzedaż auta nastąpiła przed upływem polisy za rok poprzedni. Po miesiącu przestali ode mnie odbierać telefony. Żenada. Takie firmy nie powinny istnieć! Brak kompetencji,… Czytaj więcej »

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2020 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone