Home assistance – co trzeba wiedzieć o tym pakiecie ubezpieczeniowym?

Publikacja:
Jeżeli planujesz ubezpieczyć swoją nieruchomość i chcesz dowiedzieć się, czym wyróżnia się pakiet Home Assistance, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim podstawowe informacje o tym, co obejmuje ten rodzaj rozszerzenia ubezpieczeniowego, jakie w tym przypadku obowiązują wyłączenia odpowiedzialności oraz gdzie najłatwiej znaleźć korzystną ofertę polisy mieszkaniowej z pakietem Home Office.

Home Assistance – podstawowe informacje

Mówiąc najprościej, Home Assistance jest płatnym rozszerzeniem ubezpieczenia nieruchomości, czasami zdarza się też, że występuje w podstawowej wersji polisy mieszkaniowej. Taki pakiet w przypadku nieprzewidzianej awarii nie zagwarantuje nam odszkodowania w postaci pieniędzy na pokrycie strat, lecz wsparcie specjalistów tj. hydraulicy, elektrycy czy informatycy. W ten sposób zaoszczędzimy czas, który normalnie trzeba by było poświęcić na szukanie fachowców, ale również pieniądze i nerwy.

W tym miejscu należy podkreślić, że pakiet Home Assistance nie jest dostępny w towarzystwach ubezpieczeniowych jako samodzielny produkt, można go wykupić tylko i wyłącznie z ubezpieczeniem nieruchomości. Zakres tego rozszerzenia będziemy mogli dostosować do nawet najbardziej wymagających potrzeb – więcej informacji dotyczących tej kwestii znajduje się w kolejnych akapitach artykułu.

Co obejmuje pakiet Home Assistance?

Przed podjęciem decyzji o wykupieniu dodatkowej ochrony nieruchomości w postaci Home Assistance, warto przeanalizować kilka ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jakie zakresy zwykle obejmują takie rozszerzenia polis? Poniżej wymieniliśmy kilka podstawowych usług, jakie proponuje większość ubezpieczycieli. Zapoznaj się!

Większość pakietów Home Assistance gwarantuje następujące usługi:

  • w razie nieprzewidzianej awarii pomocy ubezpieczonemu udzieli hydraulik, szklarz, murarz, a nawet informatyk,
  • zabezpieczenie mienia ruchomego, zapewnienie transportu poszkodowanym i zakwaterowanie ich w hotelu,
  • możliwość skorzystania z całodobowej infolinii: medycznej, remontowo-budowlanej czy ogólnoinformacyjnej,
  • naprawę sprzętów RTV AGD i PC,
  • w ramach pakietu medycznego dostęp do wizyt specjalistów medycznych, rehabilitantów, i pielęgniarek.

W zależności od tego na jaki pakiet Home Assistance się zdecydujemy będziemy mogli korzystać między innymi z powyższych usług w ramach przyznanych limitów. Przed wykupieniem rozszerzenia np. do ubezpieczenia domu w budowie warto dokładnie omówić kwestię ograniczeń z wybraną przez nas firmą ubezpieczeniową.

Czego nie zawiera Home Assistance?

Oprócz informacji dotyczących zakresu rozszerzenia Home Assistance, trzeba koniecznie zapoznać się ze wszystkimi wyłączeniami odpowiedzialności, jakie obowiązują w danym towarzystwie. Wszelkie informacje na ten temat najłatwiej znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela w Ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Jakich usług może nie zawierać ten dodatkowych pakiet ubezpieczeniowy? Zachęcamy do sprawdzenia kilku poniższych przykładów!

Firma ubezpieczeniowa może odmówić nam pomocy, jeżeli:

  • odpowiedzialność za naprawę ponosi inny podmiot np. spółdzielnia mieszkaniowa,
  • interwencja elektryka lub innego fachowca odnosi się do niewielkiej awarii np. uszkodzenia przedłużacza,
  • osoba ubezpieczona spowoduje w sposób umyślny awarię np. sprzętu RTV,
  • stan poszkodowanego wymaga wezwania pogotowia ratunkowego,
  • usługa miałaby być świadczona poza terytorium naszego kraju.

W sytuacji, gdy nie będziemy rozumieli treści niektórych wyłączeń odpowiedzialności zawartych w OWU, wtedy można zgłosić się do wybranego oddziału ubezpieczyciela i dowiedzieć się wszystkich szczegółów od konsultantów.

Gdzie najłatwiej znaleźć ofertę z Home Assistance?

Najlepszym sposobem na znalezienie interesującej oferty Home Assistance jest sprawdzenie wybranej porównywarki ubezpieczeniowej, na której będą zamieszczone wszystkie niezbędne informacje na temat najpopularniejszych pakietów rozszerzeń ochrony nieruchomości. To narzędzie daje możliwość podjęcia właściwego wyboru w prosty sposób, na który nie trzeba będzie poświęcić dużej ilości czasu.

Warto wiedzieć, że zwykle w największym stopniu to rozwiązanie jest wykorzystywane podczas wybierania ubezpieczeń na życie.

Jeżeli nie będziemy chcieli skorzystać z porównywarki zawsze możemy dokonać wyboru poprzez przeanalizowanie przynajmniej kilku stron towarzystw ubezpieczeniowych, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród konsumentów. Mimo, iż ten sposób jest również skuteczny, to w porównaniu do poprzedniego będzie trwał znacznie dłużej. Warto o tym pamiętać!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2020 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone