Home assistance – co trzeba wiedzieć o tym pakiecie ubezpieczeniowym?

Publikacja:
Jeżeli planujesz ubezpieczyć swoją nieruchomość i chcesz dowiedzieć się, czym wyróżnia się pakiet Home Assistance, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim podstawowe informacje o tym, co obejmuje ten rodzaj rozszerzenia ubezpieczeniowego, jakie w tym przypadku obowiązują wyłączenia odpowiedzialności oraz gdzie najłatwiej znaleźć korzystną ofertę polisy mieszkaniowej z pakietem Home Office.

Home Assistance – podstawowe informacje

Mówiąc najprościej, Home Assistance jest płatnym rozszerzeniem ubezpieczenia nieruchomości, czasami zdarza się też, że występuje w podstawowej wersji polisy mieszkaniowej. Taki pakiet w przypadku nieprzewidzianej awarii nie zagwarantuje nam odszkodowania w postaci pieniędzy na pokrycie strat, lecz wsparcie specjalistów tj. hydraulicy, elektrycy czy informatycy. W ten sposób zaoszczędzimy czas, który normalnie trzeba by było poświęcić na szukanie fachowców, ale również pieniądze i nerwy.

W tym miejscu należy podkreślić, że pakiet Home Assistance nie jest dostępny w towarzystwach ubezpieczeniowych jako samodzielny produkt, można go wykupić tylko i wyłącznie z ubezpieczeniem nieruchomości. Zakres tego rozszerzenia będziemy mogli dostosować do nawet najbardziej wymagających potrzeb – więcej informacji dotyczących tej kwestii znajduje się w kolejnych akapitach artykułu.

Co obejmuje pakiet Home Assistance?

Przed podjęciem decyzji o wykupieniu dodatkowej ochrony nieruchomości w postaci Home Assistance, warto przeanalizować kilka ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jakie zakresy zwykle obejmują takie rozszerzenia polis? Poniżej wymieniliśmy kilka podstawowych usług, jakie proponuje większość ubezpieczycieli. Zapoznaj się!

Większość pakietów Home Assistance gwarantuje następujące usługi:

  • w razie nieprzewidzianej awarii pomocy ubezpieczonemu udzieli hydraulik, szklarz, murarz, a nawet informatyk,
  • zabezpieczenie mienia ruchomego, zapewnienie transportu poszkodowanym i zakwaterowanie ich w hotelu,
  • możliwość skorzystania z całodobowej infolinii: medycznej, remontowo-budowlanej czy ogólnoinformacyjnej,
  • naprawę sprzętów RTV AGD i PC,
  • w ramach pakietu medycznego dostęp do wizyt specjalistów medycznych, rehabilitantów, i pielęgniarek.

W zależności od tego na jaki pakiet Home Assistance się zdecydujemy będziemy mogli korzystać między innymi z powyższych usług w ramach przyznanych limitów. Przed wykupieniem rozszerzenia np. do ubezpieczenia domu w budowie warto dokładnie omówić kwestię ograniczeń z wybraną przez nas firmą ubezpieczeniową.

Czego nie zawiera Home Assistance?

Oprócz informacji dotyczących zakresu rozszerzenia Home Assistance, trzeba koniecznie zapoznać się ze wszystkimi wyłączeniami odpowiedzialności, jakie obowiązują w danym towarzystwie. Wszelkie informacje na ten temat najłatwiej znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela w Ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Jakich usług może nie zawierać ten dodatkowych pakiet ubezpieczeniowy? Zachęcamy do sprawdzenia kilku poniższych przykładów!

Firma ubezpieczeniowa może odmówić nam pomocy, jeżeli:

  • odpowiedzialność za naprawę ponosi inny podmiot np. spółdzielnia mieszkaniowa,
  • interwencja elektryka lub innego fachowca odnosi się do niewielkiej awarii np. uszkodzenia przedłużacza,
  • osoba ubezpieczona spowoduje w sposób umyślny awarię np. sprzętu RTV,
  • stan poszkodowanego wymaga wezwania pogotowia ratunkowego,
  • usługa miałaby być świadczona poza terytorium naszego kraju.

W sytuacji, gdy nie będziemy rozumieli treści niektórych wyłączeń odpowiedzialności dotyczących np. ruchomości domowych zawartych w OWU, wtedy można zgłosić się do wybranego oddziału ubezpieczyciela i dowiedzieć się wszystkich szczegółów od konsultantów.

Gdzie najłatwiej znaleźć ofertę z Home Assistance?

Najlepszym sposobem na znalezienie interesującej oferty Home Assistance, która między innymi pomoże w uporaniu się z uszkodzeniem elementów stałych w nieruchomości, jest sprawdzenie wybranej porównywarki ubezpieczeniowej, na której będą zamieszczone wszystkie niezbędne informacje na temat najpopularniejszych pakietów rozszerzeń ochrony nieruchomości. To narzędzie daje możliwość podjęcia właściwego wyboru w prosty sposób, na który nie trzeba będzie poświęcić dużej ilości czasu.

Warto wiedzieć, że zwykle w największym stopniu to rozwiązanie jest wykorzystywane podczas wybierania ubezpieczeń na życie.

Jeżeli nie będziemy chcieli skorzystać z porównywarki zawsze możemy dokonać wyboru poprzez przeanalizowanie przynajmniej kilku stron towarzystw ubezpieczeniowych, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród konsumentów. Mimo, iż ten sposób jest również skuteczny, to w porównaniu do poprzedniego będzie trwał znacznie dłużej. Warto o tym pamiętać!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone