OC dla młodych kierowców – gdzie najtaniej?

Publikacja:
Po zdanym egzaminie na prawo jazdy z pewnością zaczniesz marzyć o pierwszym samochodzie. Jednak zanim wybierzesz wymarzone auto, sprawdź przysługującą ci stawkę za OC. Jednego możesz być pewny - będzie drogo. Na szczęście, dzięki temu poradnikowi dowiesz się, w jaki sposób obniżyć cenę ubezpieczenia.

OC dla młodych kierowców – gdzie najtaniej?
  1. Dlaczego młody kierowca płaci więcej?
  2. Jak obniżyć koszty ubezpieczenia?
  3. Youcandrive – ubezpieczenie OC tylko dla młodych
  4. Gdzie zapłacisz najmniej?

Zwyżka za OC – młodzie kierowcy za ubezpieczenie płacą więcej

Młodzi kierowcy często za bardzo wierzą swoim umiejętnościom i jeżdżą zbyt brawurowo. Do tego dochodzi brak doświadczenia i lekkomyślność na drodze. Statystyki mówią jasno – młodzi kierowcy w co roku powodują 5,5 tysiąca wypadków, co stanowi 20% ogółu. Nic dziwnego, że ubezpieczenie auta w przypadku młodych jest dużo droższe. Również fakt, że za ubezpieczenie OC płaci się coraz więcej jest kolejnym argumentem zniechęcającym do kupna samochodu.

Dodatkowym powodem wyższej ceny za ubezpieczenie jest krótki staż posiadania prawa jazdy. Nie jest tajemnicą, że osoba po ukończonym kursie nie posiada dużych umiejętności w kierowaniu pojazdem. Dlatego też, częstą praktyką jest dopisywanie do dowodu rejestracyjnego kierowcy z większym doświadczeniem jako współwłaściciela. Współwłasność samochodu to jeden ze sposobów na otrzymanie tańszego ubezpieczenie OC.

Granica wieku w przypadku zwyżki za OC jest różna. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe określają ją w przedziale 18 – 24, 18 – 25, lub 18 – 26. Jednak to wcale nie musi oznaczać, że w tych ubezpieczalniach nie warto pytać o polisę OC. Część z nich oferuje młodym ciekawe rozwiązania.

OC dla młodego kierowcy – sposoby na tańsze ubezpieczenie

Ceny ubezpieczeń OC dla wielu młodych kierowców są zaporowe. Jak już zostało wspomniane, jednym ze sposobów na obniżenie składki jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela z dłuższym stażem za kierownicą. Jeżeli masz w planach kupić sportowy samochód – zapomnij. Ceny OC zależą od pojemności – za mocny, duży silnik zapłacisz fortunę. Wybierz samochód z małą pojemnością, nabierz zniżek za bezszkodową jazdę , a za jakiś czas będziesz cieszył się sportową furą!

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na zakup auta, poproś starszego członka rodziny, aby dopisał cię jako współwłaściciela do swojego samochodu. W ten sposób z każdym rokiem będziesz zbierał zniżki za bezszkodową jazdę.

Przy wyborze ubezpieczenia OC nie sugeruj się ofertą jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na rynku jest bowiem duża konkurencja i ceny polis mogą być zróżnicowane. Szukaj promocji w ubezpieczeniach i korzystaj z porównywarek. W przypadku OC warto rozważyć najtańszą ofertę.

Youcandrive – ubezpieczenie komunikacyjne dla młodych

Istnieją towarzystwa ubezpieczeniowe, które swoje oferty kierują tylko do młodych kierowców. Nie tylko wyrażają wolę ich ubezpieczenia, ale oferują im rozsądne stawki. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które nie mają możliwości lub ochoty rejestrować samochodu na bardziej doświadczonego kierowcę.

Jednym z nich jest Youcandrive. Towarzystwo ubezpieczeniowe świadczy polisy OC tylko młodym kierowcom. Kto może skorzystać z oferty? Osoby poniżej 30 roku życia i z prawem jazdy od co najmniej dwóch lat. Dodatkowo samochód nie może nosić śladów tuningu (zmian w silniku, obniżenia zawieszenia lub ingerencji w układzie wydechowym).

Maksymalna wartość ubezpieczonego pojazdu nie może przekraczać 150 000 zł. Co więcej firma nie stosuje zwyżek za wiek. Jeśli pojazd posiada współwłaściciela, to ubezpieczyciel nie zweryfikuje historii szkodowości współubezpieczonego. Właścicielem marki Youcandrive jest Ergo Hestia.

Kalkulator OC – efektywny sposób na obniżenie składki

Wysoka stawka za ubezpieczenie OC może wyprowadzić z równowagi nawet niespotykanie spokojnego człowieka. Jeżeli musisz coś zrobić, najlepiej zrób to sam. Dlatego przed wybraniem się do agenta ubezpieczeniowego sprawdź w sieci oferty polis. Pamiętaj – najtańsze ubezpieczenie OC znajdziesz w internecie. Skorzystaj z rankingów OC i kalkulatorów ubezpieczeń OC.

Musisz mieć świadomość, że agent ubezpieczeniowy nie zawsze znajdzie najlepszą ofertę. Dlatego, że firmy ubezpieczeniowe coraz chętniej premiują klientów internetowych. Niektóre towarzystwa z tytułu zakupu ubezpieczenia online proponują zniżki sięgające nawet 15%. Czy zakup ubezpieczenia OC przez internet jest bezpieczny? Tak – gdyby nie było, firmy ubezpieczeniowe straciłyby klientów, narażając się na ogromne straty.

Porównywarka OC jest bardzo przydatnym narzędziem. Dzięki niej w wygodny sposób sprawdzisz dostępne oferty. Przygotuj sobie wcześniej potrzebne dane dotyczące pojazdu – dzięki temu przyspieszysz cały proces. Porównywanie potrwa maksymalnie 15 minut. W tym czasie narzędzie zestawi ze sobą najlepsze oferty, uwzględniając określone przez ciebie parametry. Jest to jeden ze sposobów na obniżenie ceny OC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone