Czy zakup ubezpieczenia OC online jest bezpieczny?

Publikacja:
Polisy komunikacyjne, kupowane drogą elektroniczną są coraz popularniejsze. W celu dokonania zakupu ubezpieczenia lub porównania ofert należy podać swoje dane osobowe. Czy to bezpiecznie? Jak najbardziej. Firmy ubezpieczeniowe stosują najlepsze możliwe zabezpieczenia.

Czy zakup ubezpieczenia OC online jest bezpieczny?
  1. Kalkulatory OC są zabezpieczone najnowszymi certyfikatami
  2. Jakie dane trzeba podać w celu porównania OC?
  3. Ubezpieczenie OC przez internet jest wygodniejsze
  4. Ostatnie podwyżki – nie dla wszystkich jednakowe

Porównywarki OC stawiają na bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się kupowania ubezpieczeń OC przez internet ze względu na bezpieczeństwo i przetwarzanie danych. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ w tym celu trzeba podać szczegółowe informacje na swój temat – m.in. numer PESEL.

Firmy ubezpieczeniowe dbają o bezpieczeństwo w sieci swoich klientów, stosując odpowiednie zabezpieczenia. Takie działanie jest w interesie towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ w przypadku wycieku danych straciłyby wiarygodność.

Mimo wszystko przy zakupie ubezpieczenia online należy zachować ostrożność. Jeżeli chcesz skorzystać z oferty mniej znanego ubezpieczyciela, sprawdź czy widnieje w KRS. Następnie, upewnij się, czy jego strona internetowa jest odpowiednio chroniona. Powinna być zabezpieczona protokołem HTTPS (zielona kłódka przy adresie internetowym strony).

Porównywarka OC – obowiązkowe dane do obliczenia składki

Jeżeli chcesz w szybki i komfortowy sposób obliczyć cenę ubezpieczenia swojego samochodu, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC. W tym celu powinieneś przygotować: prawo jazdy, dowód rejestracyjny i obecną polisę (jeżeli posiadasz).

Wpisywanie danych zajmie ci 10 – 15 minut. Dzięki temu w prosty sposób sprawdzisz dostępne oferty na rynku. Powinieneś także podliczyć lata bezszkodowej jazdy. Jest to kluczowa informacja do określenia przysługujących zniżek. Pamiętaj – zakup OC drogą elektroniczną jest obecnie najtańszą opcją.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują nawet 10 proc. zniżki na ubezpieczenia kupione online. W przypadku ubezpieczeń OC warto wybrać najtańszą ofertę. Według regulacji prawnych, wszystkie firmy ubezpieczeniowe w przypadku OC muszą świadczyć te same usługi. Dzięki informacjom, które podasz, porównywarka OC dopasuje dla ciebie oferty ubezpieczeń. To narzędzie pozwala szybko i bez wychodzenia z domu zrobić rozeznanie na rynku.

Jak kupić OC przez internet?

Jeżeli będziesz chciał kupić polisę komunikacyjną przez internet, podobnie jak u agenta będziesz musiał podać szczegółowe informacje na swój temat. Obligatoryjne jest przedstawienie numeru PESEL i podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko i adres zamieszkania. Wymagane jest również podanie informacji na temat samochodu takich jak np. marka, model, rok produkcji, pojemność silnika.

W przypadku, gdy twoim samochodem będzie jeździł inny kierowca, musisz podać informacje na jego temat. Oprócz podstawowych danych, jak numer PESEL drugiego kierowcy itd., trzeba określić długość jego stażu za kółkiem.

Droższe OC – powody zwyżek cen i dlaczego młodzi zapłacili najwięcej

W porównaniu z ostatnimi latami, za ubezpieczenie samochodu płacimy więcej. Powód – towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżały ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. W tym aspekcie ubezpieczyciele notowali straty. Dlatego, w celu uniknięcia zapaści na rynku, KNF wydała rekomendację o podwyższeniu składek. Podwyżki nie dla wszystkich były jednakowe. Z racji indywidualnego podejścia,część kierowców do ubezpieczenia dopłaciło kilkadziesiąt złotych, część kilkaset.

Najwięcej za polisę OC zapłacili młodzi kierowcy. Najtańsze ubezpieczenie dla młodego kierowcy można znaleźć w kalkulatorze. Warto również skorzystać z usług firm ubezpieczeniowych, których oferta jest skierowana tylko młodych. Co więcej jako pierwszy samochód należy wybrać auto z małą pojemnością silnika, ponieważ ubezpieczenie w takich przypadkach jest dużo tańsze.

Jeżeli jesteś młody i chcesz obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu, dopisz jako współwłaściciela starszego członka rodziny. W takim przypadku ubezpieczyciel weźmie pod uwagę zniżki bardziej doświadczonego kierowcy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone