MetLife Inc. to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Początki jej działalności sięgają 1868 roku i specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie ubezpieczeń na życie, świadczeń pracowniczych, rent kapitałowych, jak również zarządzania aktywami. Z jej usług korzysta ponad 100 milionów klientów w 50 krajach na całym świecie. Działalność MetLife w Polsce ma swoje początki w 1990 roku. Do tej pory, aż 4,6 miliona osób zaufało temu ubezpieczycielowi. Towarzystwo Ubezpieczeniowe proponuje produkty indywidualne oraz grupowe. Wprowadza też konkursy i kampanie, dotyczące rozwoju osobistego, takie jak m.in. „Zaprojektuj jutro”, czy „Dzieciaki startupy”. Ubezpieczyciel został wyróżniony w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” z 2016 roku. W tym samym czasie, zdobył 6 odznak „Za zasługi dla ubezpieczeń”, które Polska Izba Ubezpieczeń wręcza osobom, które mają cenny wkład w rozwój branży.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Oferta MetLife jest bardzo szeroka i zawiera rozwiązania, które odpowiadają potrzebom dużej liczby klientów. Towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje dwa rodzaje ubezpieczeń na życie. Firma bierze też pod uwagę starsze osoby. Specjalnie dla nich przygotowane zostały produkty, które stanowią dodatkowe świadczenia, z których można korzystać po przejściu na emeryturę. W ramach oferty, uwzględniony został pakiet „oszczędzanie i inwestycje”, sprzyjający pomnażaniu pieniędzy. Najwięcej proponowanych przez usługodawcę znajduje się w kategorii ubezpieczeń wypadkowo−zdrowotnych.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w MetLife

serce
Ubezpieczenie na życie
w MetLife
>
serce

Ubezpieczenie na życie w MetLife

Metlife to firma, która posiada dwa rodzaje ubezpieczeń na życie. Obie oferty mogą być rozszerzone o pakiet wypadkowo-zdrowotny, co jest ważnym udogodnieniem, które ceni sobie wielu klientów.
MetLife Gwarantowana Ochrona zapewnia bezpieczeństwo finansowe w sytuacji trwałego inwalidztwa lub śmierci. Pieniądze są wypłacane najbliższym osobom na wypadek śmierci ubezpieczonego, albo klientowi, w momencie gdy umowa wygasa. Wpłacana składka jest stała. Wcześniejsze przekazanie środków będzie możliwe, gdy dojdzie do ciężkiego urazu, który prowadzi do trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji.
Drugą propozycją jest MetLife na życie, która obejmuje kredytobiorców, wspólników w biznesie i opiekunów – „głowy rodziny”. W ramach tego pakietu, można liczyć na niską składkę i wysoką sumę ubezpieczenia. Uwzględniona została możliwość zabezpieczenia kredytu hipotecznego oraz innych zobowiązań finansowych. Ponadto, bliscy ubezpieczonego objęci są 10 proc. zniżką dotyczącą wszystkich umów dodatkowych (dotyczących m.in. chorób nowotworowych, bezpieczeństwa dziecka, ochrony życia). OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w MetLife
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w MetLife

MetLife proponuje szeroki wachlarz ubezpieczeń wypadkowo-zdrowotnych. Służą one minimalizowaniu skutków nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą przytrafić się każdemu. Ubezpieczenia NW, których dotyczy ten pakiet dostosowane są do potrzeb różnych osób, które potrzebują ochrony. MetLife MultiOchrona dedykowany jest ubezpieczonemu oraz jego rodzinie. Twoje Zdrowie i Hospitalizacja plus zapewnią wsparcie finansowe w przypadku choroby i jej leczenia. Twoje bezpieczeństwo to zabezpieczenie na wypadek inwalidztwa lub śmierci. Rodzic, który chce zadbać o przyszłość pociechy, może skorzystać z opcji Bezpieczne dziecko. Osoby w wieku od 55 do 75 lat powinny rozważyć wzięcie MetLife START55.
Wszystkie wymienione warianty dotyczą nagłych wypadków. Wymagają oceny stanu zdrowia, a składka musi być wpłacana regularnie. Towarzyszą im też inne korzyści, wynikające głównie z możliwości poszerzenia oferty o umowy dodatkowe.

Osoby, które zamierzają przejść na emeryturę, albo chcą dobrze przygotować się na ten moment, powinny zapoznać się z ofertą MetLife. Opcja Gwarantowana Emerytura to indywidualnie dopasowana wysokość świadczenia, które będzie wypłacane dożywotnio. Umowa ubezpieczeniowa może być rozszerzona na wypadek stałego, min. 50 proc. inwalidztwa wskutek nagłego wypadku.
Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiada też Otwarty Fundusz Emerytalny. MetLifeOFE cieszy się zaufaniem blisko 1,6 mln klientów, co stawia tego usługodawcę w czołówce tego typu ofert. Cała składka na obowiązkowe świadczenie emerytalne wynosi 19,52 proc. podstawy wymiaru. Członek OFE ma prawo decydować, gdzie trafią jego składki −do OFE i ZUS, czy tylko do ZUS. To bardzo atrakcyjna oferta dla osób, które chcą wcześniej zadbać o swoją przyszłość. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Na zgłoszenia klientów odpowiada profesjonalna kadra pracownicza Towarzystwa Ubezpieczeniowego MetLife. Wygodnym rozwiązaniem jest połączenie się telefonicznie z ubezpieczycielem. Reprezentant firmy udzieli wszystkich niezbędnych informacji. Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy w dni powszednie. Gdy klient chce zgłosić szkodę w godzinach, kiedy infolinia nie pracuje może zrobić to za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Gdy dojdzie do wydarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową, konieczne jest bezzwłoczne zawiadomienie o tym Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Najprościej jest zrobić to za pośrednictwem Departamentu Roszczeń. Pomocny w tym jest portal online e-roszczenie, gdzie dostępny jest służący temu formularz. Inną opcją dostępną online jest wysłanie maila na adres wskazany przez MetLife. Ubezpieczyciel posiada też linię telefoniczną, na którą można zadzwonić w tej sprawie. Zgłaszając roszczenie korespondencyjnie trzeba wziąć pod uwagę to, że nie jest to najszybsza metoda. Klienci mogą też udać się do placówki MetLife i osobiście przekazać niezbędne informacje. Tymi samymi drogami można sprawdzić status szkody, co nie powinno być problematyczne.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w MetLife

MetLife zyskał uznanie w branży finansowej dzięki wysokiej jakości świadczonych usług. Ta oferta ma wiele zalet, o których warto pamiętać, szukając ubezpieczyciela.
Bogata oferta: ubezpieczenia na życie, wypadkowo-zdrowotne, oferta dla emerytów i przedsiębiorców
Otwarty Fundusz Emerytalny z możliwością wyboru, gdzie trafiają składki: do ZUS i OFE lub tylko do ZUS
Konkursy i promocje dla klientów
Wieloletnia tradycja w Polsce i za granicą
x Infolinia nie jest czynna całą dobę
x Brak ubezpieczeń komunikacyjnych

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Toyota Auris 2015
OC + AC
2122 zł
BMW serii 1 2014
OC + AC + NNW
2081 zł
Citroen C3 2009
AC
1141 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy MetLife Polska

MetLife to spółka, która odnosi sukces na rynkach światowych. Od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje cele także w Polsce. W skład tej grupy wchodzi:
● MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A. – MetLife TUnŻiR S.A.
● MetLife Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. – MetLife PTE S.A.
● MetLife Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. – MetLife TFI S.A.

dzwoniący telefon Kontakt z MetLife

MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.


Prezes Zarządu: Łukasz Kalinowski
Spółka Matka: MetLife Inc.
NIP 526-030-50-06
REGON 006236985
KRS 0000028131
Wysokość kapitału zakładowego: 21.490.000,00 zł


ul. Przemysłowa 26
00-450 Warszawa

Nr tel. 22 523 50 70
Godziny otwarcia: pon. - śr. godz. 9.00- 17.00,
czw. - pt. godz. 8.00-16.00
email: [email protected]

uścisk dłoni Agenci i placówki

Każdy, kto korzysta z usług MetLife, ma do dyspozycji platformę internetową, która ułatwia kontakt z usługodawcą. Logując się na E-Klient można odnaleźć informacje na temat indywidualnych umów zakupionych w MetLife ubezpieczeń. Wszystkie dane są zabezpieczone loginem i hasłem, co gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z tej opcji.
W celu odnalezienie konkretnej placówki MetLife, należy skorzystać z wyszukiwarki, która dostępna jest na stronie ubezpieczyciela. Tam znajdują się zakładki podpisane nazwami województw. Klikając na nie, można szybko zlokalizować adres i kontakt do oddziału.

dymek z kropkami Opinie o o MetLife

MetLife S.A. dział w Polsce już od ponad 27 lat. W tym czasie, ta grupa zdobyła uznanie dużej grupy klientów. Cenią sobie oni szeroki zakres usług, jaki jest im proponowany.
Jak każdy rodzic, obawiam się o swoje dzieci. Dlatego muszę dokładnie planować przyszłość naszej rodziny i zabezpieczyć ją przed nagłymi wypadkami. Dzięki ubezpieczeniu od MetLife mogę spać spokojnie wiedząc, że moje pociechy są objęte polisą ubezpieczeniową.Aldona
W życiu nie wszystko można przewidzieć. Jednak zawsze należy uwzględniać jak najwięcej ewentualności. Ubezpieczenie w MetLife sprawia, że nie muszę martwić się o moich bliskich. Wiem, że w razie wypadku mogą liczyć na wsparcie finansowe.Tomasz
Prowadzę własny biznes, który pozwolił mi zaoszczędzić sporo pieniędzy. Bardzo chcę je zainwestować, lecz znalezienie interesującej mnie usługi nie jest łatwe. Niedawno trafiłem na propozycję MetLife. Myślę, że konsekwentne trzymanie się tej opcji pozwoli mi pomnożyć posiadane oszczędności.Marek


Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OlaN
OlaN
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Spośród wielu ofert wybrałam właśnie MetLife i jestem zadowolona. Kontakt z agentem odbył się bezproblemowo. Oferta została dostosowana do mojej sytuacji finansowej. Składka nie wynosi dużo. Poleciłam tę firmę również swoim bliskim osobom.

AnnaK
AnnaK
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Warto dmuchać na zimne i zdecydować się na ubezpieczenie. Posiadam trójkę dzieci i na pewno chcę zabezpieczyć ich przyszłość. MetLife to wiarygodna firma i będę polecać ją dalej.

MartaPytel
MartaPytel
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Pozostawiam 5 gwiazdek i będę polecać tego ubezpieczyciela. Warto zastanowić się nad polisą na życie. Nie miałam problemu z dostosowaniem płatności do mojej sytuacji finansowej.

Jagoda
Jagoda
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Cieszę się, że MetLife został mi polecony. Po niefortunnym wypadku pieniądze zostały mi wypłacone w szybkim tempie – nie miałam żadnego problemu. Nie przypuszczałam, że to może być tak proste. Rzetelna firma!

OliwkaSz
OliwkaSz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Również mogę dodać pozytywną opinię ponieważ po kilku latach korzystania z ich usług jestem zadowolona. Oferta MetLife jest bardzo bogata i każdy znajdzie ubezpieczenie dla siebie. Łapka w górę!

Karolina
Karolina
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Jeden z największych ubezpieczycieli na świecie- to gwarant profesjonalizmu! Firma ma doświadczenie, ale również wszystkie te lata działania na rynku ubezpieczeniowym pozwoliły na wyrobienie sobie renomy, ale co dla mnie było istotne metlife nie jest jednym z tych naciagaczy, którzy naobiecują, a jak naprawdę dojdzie do tragedii to się migają od wypłaty odszkodowań! osobiście polecam, bo metLife to doświadczone, uczciwe towarzystwo ubezpiueczeniowe. Super wybór!

Klaudia
Klaudia
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Ubezpieczenie, które można polecać z czystym sumieniem. Najlepsze ubezpieczenia „człowieka” na rynku. Zarówno polisa na życie jak i tak od wypadków- zdrowotna są świetnie skonstruowane i dają człowiekowi spokój ducha i pewność, że w razie tragedii nie pozostawi najbliższych z problemem. MetLife numerem jeden!

Stefania
Stefania
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Świetna oferta ubezpieczenia zdrowotnego! metlife daje nam możliwość zgłoszenia szkody na wiele sposobów, ale bez względu na to jaką metodę wybierzemy zawsze możemy liczyć na natychmiastowa reakcje i profesjonalne podejście do klienta i co ważne- takie ludzkie i ciepłe! W obliczy niejednokrotnie tragedii pracownicy potrafią wykazać się niezwykłą empatia i ciepłem co uważam za bardzo ważne, bo to, że nie robia problemu z wypłata odszkodowań to jedna, ale to jak podchodzą do człowieka to równie istotne.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone