Benefia Ubezpieczenia - jest częścią jednej z największych grup ubezpieczeniowych w europie - Vienna Insurance Group.
Benefia Ubezpieczenia należy do Vienna Insurance Group, światowej marki funkcjonującej od 1824 roku. Została założona w Wiedniu, a od 1991 roku zakres jej działalności przestał ograniczać się do granic Austrii. Wtedy to instytucja jeszcze jako przedsiębiorstwo, zaczęła świadczyć swoje usługi na terenie innych krajów Europy. Chodzi tu głównie o tereny środkowo-wschodnie. Trzy lata później ubezpieczyciel zmienił swój status na spółkę.

Na terenie Polski Vienna Insurance Group reprezentowana jest przez Benefia Ubezpieczenia. Ta firma ubezpieczeniowa od ponad 15 lat świadczy wysokiej jakości usługi z zakresu sprzedaży polis.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Oferta Benefia Ubezpieczenia posiada wiele ciekawych opcji dedykowanych różnym potrzebom klientów. Benefia Ubezpieczenia nie zapomina też o osobach zmotoryzowanych, którzy mogą skorzystać z pakietu komunikacyjnego. Wykupując obowiązkowe dla kierowców OC warto rozważyć bardziej rozbudowaną polisę. Zwłaszcza, że posiadacze polisy komunikacyjnej mogą skorzystać z opcji Medical Assistance, która zapewnia opiekę zdrowotną. Posiadacze nieruchomości również mogą ubezpieczyć swoją własność. Usługodawca uwzględnia też posiadaczy firm, którzy nie wszędzie mogą odnaleźć ofertę ubezpieczenia dla biznesu.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Benefia Ubezpieczenia

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Benefia Ubezpieczenia
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia proponuje bardzo rozbudowany pakiet ubezpieczeń samochodowych.  Standardowe OC można poszerzyć o Zieloną Kartę, która zwiększa zakres terytorialny ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW u tego usługodawcy obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. W ten sposób, wszyscy w aucie mogą czuć się bezpiecznie. Istnieje również możliwość wykupienia AC, co zapewnia ochronę na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty pojazdu, albo elementów jego wyposażenia.

Ponadto, Benefia Ubezpieczenia proponuje pakiet Assistance.  Można zdecydować się na  pakiet SOS, który pozwala na skorzystanie z naprawy auta na miejscu wypadku. Jeśli nie będzie to możliwe, auto zostanie odholowane do warsztatu. Assistance Prawny pokrywa koszty, które  poszkodowany ponosi w związku z postępowaniem prawnym, które dotyczy szkody. Assistance Medyczny z kolei zapewni  wsparcie w opłaceniu opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Benefia Ubezpieczenia
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia posiada też szeroki pakiet usług z zakresu ubezpieczeń domu i mieszkania z umową na okres 12, 24 albo 36 miesięcy. Uwzględnione są różne warianty, dopasowane do wielu rodzajów zdarzeń losowych (m.in. pożaru, przepięć elektrycznych, stłuczeń szyb). Można zabezpieczyć się na wypadek włamania i kradzieży. Wśród proponowanych produktów, znajduje się też popularne ubezpieczenie NNW.  Bardzo ważne jest to, że polisa może dotyczyć też domów dopiero budowanych oraz zabudowań gospodarczych. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Benefia Ubezpieczenia
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia uwzględnia potrzeby nie tylko klientów indywidualnych. Posiadacze własnych działalności gospodarczych mogą wykupić ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych. Może ono obejmować m.in. budynki, wyposażenie, jak również środki obrotowe, gotówkę, nakłady adaptacyjne i inwestycyjne. Musza one stanowić własność ubezpieczonego lub pozostawać w jego posiadaniu. Składka polisy jest wyliczana w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka . Ubezpieczyciel kieruje się kryteriami z zakresu m.in. rodzaju działalności, przedmiotu ubezpieczenia i jego wartości, okresu obowiązywania ubezpieczenia, a także dotychczasowej częstotliwości występowania szkód. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Zgłoszenie szkody w Benefia nie jest skomplikowane. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej tego usługodawcy. Wcześniej należy przygotować dane osobowe uczestników zdarzenia, jak również nr polisy, z której będzie zgłaszana szkoda. Jeśli chodzi o zajście komunikacyjne, konieczne jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Następnie, trzeba odpowiadać na pytania zawarte w formularzu. Istnieje też możliwość zgłoszenia szkody drogą telefoniczną.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Wykwalifikowana kadra pracownicza Benefia przyjmie zgłoszenie telefonicznie lub przez internet. To reprezentanci firmy ubezpieczeniowej odpowiadają za udzielanie klientom informacji na temat statusu szkody. Godziny ich pracy są bardzo wygodne dla osób korzystających z usług instytucji.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Benefia Ubezpieczenia

Klienci doceniają usługi, które świadczy Benefia Ubezpieczenia. Zaletą polis z oferty ubezpieczyciela jest przede wszystkim szeroki zakres ofert i możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii.
całodobowa infolinia centrum zgłoszenia szkody
możliwość korzystania z nowych technologii dzięki pakietowi BENEFIA TU I TERAZ
dystrybucja polis w nietypowych miejscach (m.in. stacje paliwowe, kioski Ruchu, warsztaty samochodowe, punkty kontroli pojazdów)
pakiet Assistance dla kierowców indywidualnych i przedsiębiorców
oferty dla klientów biznesowych
x brak całodobowej infolinii
x brak Panelu Klienta
x nieczytelna strona internetowa

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Renault Captur 2016
AC
2113 zł
Skoda Octavia 2004
AC
1684 zł
Nissan Qashqai 2015
OC+NNW
1875 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Benefia Ubezpieczenia

W skład Vienna Insurance Group w Polsce wchodzi kilka spółek:
● Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
● Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group
● InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
● Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group
● Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group

dzwoniący telefon Kontakt z Benefia Ubezpieczenia

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.


Prezes Zarządu: Michał Gomowski
Spółka Matka: Vienna Insurance Group
KRS: 00000134027
NIP: 527-23-88-038
REGON: 016286923
Kapitał zakładowy: 6 390 000,00 zł


Al. Jerozolimskie 162,
02-342 Warszawa

tel: 22 544 14 70-71
fax: 22 544 14 38
email: bok@benefia.pl
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 - 18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Po zapoznaniu się z dostępną online ofertą Benefia Ubezpieczenia, należy skontaktować się z agentem reprezentującym ubezpieczyciela. Odnalezienie konkretnej placówki nie jest skomplikowane. Można to zrobić wykorzystując w tym celu stronę internetowej usługodawcy. Zakładka „gdzie kupić” prowadzi do spisu województw. Po kliknięciu w nazwę któregoś z nich, pojawi się lista oddziałów mieszczących się na tym terenie. Wyszukanie konkretnego adresu nie jest problematyczne, wszystko wymienione jest w liście. Pozostaje wybrać jedną z lokalizacji i udać się w celu porozmawiania z konsultantem.

dymek z kropkami Opinie o o Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia to międzynarodowa marka z wieloletnią tradycją.  Wieloletnie  doświadczenie zaowocowało przybywaniem kolejnych, zadowolonych klientów.
Prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe. Własna działalność daje satysfakcję, jednak zawsze wiąże się z ryzykiem. Aby zapewnić swoim interesom bezpieczeństwo, wykupiłem polisę w Benefia Ubezpieczenia. Jak każdy przedsiębiorca, muszę być przygotowany na różne scenariusze.

MikołajMąż zachęcił mnie do zdawania na prawo jazdy. Udało mi się za pierwszym razem. Jako świeżo upieczony kierowca obawiam się o bezpieczeństwo moje i moich bliskich. Dlatego, oprócz obowiązkowego OC,  wykupiłam również pakiet Assistance. Benefia Ubezpieczenia zapewniła mi to wszystko na bardzo korzystnych warunkach.

AlicjaBardzo długo zastanawiałem się nad wyborem właściwego ubezpieczyciela. Zależało mi na jak najlepszej polisie. W końcu uznałem, że firma z takim doświadczeniem, jak Benefia Ubezpieczenia musi być godna zaufania. Intuicja mnie nie zawiodła. Zaoferowano mi ubezpieczenie świetnie dobrane do moich potrzeb.

Janusz


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2020 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone