Benefia Ubezpieczenia - jest częścią jednej z największych grup ubezpieczeniowych w europie - Vienna Insurance Group.
Benefia Ubezpieczenia należy do Vienna Insurance Group, światowej marki funkcjonującej od 1824 roku. Została założona w Wiedniu, a od 1991 roku zakres jej działalności przestał ograniczać się do granic Austrii. Wtedy to instytucja jeszcze jako przedsiębiorstwo, zaczęła świadczyć swoje usługi na terenie innych krajów Europy. Chodzi tu głównie o tereny środkowo-wschodnie. Trzy lata później ubezpieczyciel zmienił swój status na spółkę.

Na terenie Polski Vienna Insurance Group reprezentowana jest przez Benefia Ubezpieczenia. Ta firma ubezpieczeniowa od ponad 15 lat świadczy wysokiej jakości usługi z zakresu sprzedaży polis.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Oferta Benefia Ubezpieczenia posiada wiele ciekawych opcji dedykowanych różnym potrzebom klientów. Benefia Ubezpieczenia nie zapomina też o osobach zmotoryzowanych, którzy mogą skorzystać z pakietu komunikacyjnego. Wykupując obowiązkowe dla kierowców OC warto rozważyć bardziej rozbudowaną polisę. Zwłaszcza, że posiadacze polisy komunikacyjnej mogą skorzystać z opcji Medical Assistance, która zapewnia opiekę zdrowotną. Posiadacze nieruchomości również mogą ubezpieczyć swoją własność. Usługodawca uwzględnia też posiadaczy firm, którzy nie wszędzie mogą odnaleźć ofertę ubezpieczenia dla biznesu.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Benefia Ubezpieczenia

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Benefia Ubezpieczenia
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia proponuje bardzo rozbudowany pakiet ubezpieczeń samochodowych.  Standardowe OC można poszerzyć o Zieloną Kartę, która zwiększa zakres terytorialny ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW u tego usługodawcy obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. W ten sposób, wszyscy w aucie mogą czuć się bezpiecznie. Istnieje również możliwość wykupienia AC, co zapewnia ochronę na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty pojazdu, albo elementów jego wyposażenia.

Ponadto, Benefia Ubezpieczenia proponuje pakiet Assistance.  Można zdecydować się na  pakiet SOS, który pozwala na skorzystanie z naprawy auta na miejscu wypadku. Jeśli nie będzie to możliwe, auto zostanie odholowane do warsztatu. Assistance Prawny pokrywa koszty, które  poszkodowany ponosi w związku z postępowaniem prawnym, które dotyczy szkody. Assistance Medyczny z kolei zapewni  wsparcie w opłaceniu opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Benefia Ubezpieczenia
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia posiada też szeroki pakiet usług z zakresu ubezpieczeń domu i mieszkania z umową na okres 12, 24 albo 36 miesięcy. Uwzględnione są różne warianty, dopasowane do wielu rodzajów zdarzeń losowych (m.in. pożaru, przepięć elektrycznych, stłuczeń szyb). Można zabezpieczyć się na wypadek włamania i kradzieży. Wśród proponowanych produktów, znajduje się też popularne ubezpieczenie NNW.  Bardzo ważne jest to, że polisa może dotyczyć też domów dopiero budowanych oraz zabudowań gospodarczych. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Benefia Ubezpieczenia
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia uwzględnia potrzeby nie tylko klientów indywidualnych. Posiadacze własnych działalności gospodarczych mogą wykupić ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych. Może ono obejmować m.in. budynki, wyposażenie, jak również środki obrotowe, gotówkę, nakłady adaptacyjne i inwestycyjne. Musza one stanowić własność ubezpieczonego lub pozostawać w jego posiadaniu. Składka polisy jest wyliczana w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka . Ubezpieczyciel kieruje się kryteriami z zakresu m.in. rodzaju działalności, przedmiotu ubezpieczenia i jego wartości, okresu obowiązywania ubezpieczenia, a także dotychczasowej częstotliwości występowania szkód. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Zgłoszenie szkody w Benefia nie jest skomplikowane. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej tego usługodawcy. Wcześniej należy przygotować dane osobowe uczestników zdarzenia, jak również nr polisy, z której będzie zgłaszana szkoda. Jeśli chodzi o zajście komunikacyjne, konieczne jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Następnie, trzeba odpowiadać na pytania zawarte w formularzu. Istnieje też możliwość zgłoszenia szkody drogą telefoniczną.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Wykwalifikowana kadra pracownicza Benefia przyjmie zgłoszenie telefonicznie lub przez internet. To reprezentanci firmy ubezpieczeniowej odpowiadają za udzielanie klientom informacji na temat statusu szkody. Godziny ich pracy są bardzo wygodne dla osób korzystających z usług instytucji.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Benefia Ubezpieczenia

Klienci doceniają usługi, które świadczy Benefia Ubezpieczenia. Zaletą polis z oferty ubezpieczyciela jest przede wszystkim szeroki zakres ofert i możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii.
całodobowa infolinia centrum zgłoszenia szkody
możliwość korzystania z nowych technologii dzięki pakietowi BENEFIA TU I TERAZ
dystrybucja polis w nietypowych miejscach (m.in. stacje paliwowe, kioski Ruchu, warsztaty samochodowe, punkty kontroli pojazdów)
pakiet Assistance dla kierowców indywidualnych i przedsiębiorców
oferty dla klientów biznesowych
x brak całodobowej infolinii
x brak Panelu Klienta
x nieczytelna strona internetowa

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Renault Captur 2016
AC
2113 zł
Skoda Octavia 2004
AC
1684 zł
Nissan Qashqai 2015
OC+NNW
1875 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Benefia Ubezpieczenia

W skład Vienna Insurance Group w Polsce wchodzi kilka spółek:
● Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
● Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group
● InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
● Polisa-Życie TU S.A. Vienna Insurance Group
● Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group

dzwoniący telefon Kontakt z Benefia Ubezpieczenia

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.


Prezes Zarządu: Michał Gomowski
Spółka Matka: Vienna Insurance Group
KRS: 00000134027
NIP: 527-23-88-038
REGON: 016286923
Kapitał zakładowy: 6 390 000,00 zł


Al. Jerozolimskie 162,
02-342 Warszawa

tel: 22 544 14 70-71
fax: 22 544 14 38
email: [email protected]
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 - 18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Po zapoznaniu się z dostępną online ofertą Benefia Ubezpieczenia, należy skontaktować się z agentem reprezentującym ubezpieczyciela. Odnalezienie konkretnej placówki nie jest skomplikowane. Można to zrobić wykorzystując w tym celu stronę internetowej usługodawcy. Zakładka „gdzie kupić” prowadzi do spisu województw. Po kliknięciu w nazwę któregoś z nich, pojawi się lista oddziałów mieszczących się na tym terenie. Wyszukanie konkretnego adresu nie jest problematyczne, wszystko wymienione jest w liście. Pozostaje wybrać jedną z lokalizacji i udać się w celu porozmawiania z konsultantem.

dymek z kropkami Opinie o o Benefia Ubezpieczenia

Benefia Ubezpieczenia to międzynarodowa marka z wieloletnią tradycją.  Wieloletnie  doświadczenie zaowocowało przybywaniem kolejnych, zadowolonych klientów.
Prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe. Własna działalność daje satysfakcję, jednak zawsze wiąże się z ryzykiem. Aby zapewnić swoim interesom bezpieczeństwo, wykupiłem polisę w Benefia Ubezpieczenia. Jak każdy przedsiębiorca, muszę być przygotowany na różne scenariusze.

MikołajMąż zachęcił mnie do zdawania na prawo jazdy. Udało mi się za pierwszym razem. Jako świeżo upieczony kierowca obawiam się o bezpieczeństwo moje i moich bliskich. Dlatego, oprócz obowiązkowego OC,  wykupiłam również pakiet Assistance. Benefia Ubezpieczenia zapewniła mi to wszystko na bardzo korzystnych warunkach.

AlicjaBardzo długo zastanawiałem się nad wyborem właściwego ubezpieczyciela. Zależało mi na jak najlepszej polisie. W końcu uznałem, że firma z takim doświadczeniem, jak Benefia Ubezpieczenia musi być godna zaufania. Intuicja mnie nie zawiodła. Zaoferowano mi ubezpieczenie świetnie dobrane do moich potrzeb.

Janusz


Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marzena
Marzena
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Naiwna ja! Decydując się na ubezpieczyciela wybrałam (zdawałoby się) doświadczone towarzystwo ubezpieczeniowe, które zapewni mi poczucie bezpieczeństwa, a tym samym spokoju. Niestety jak się okazało doświadczenie Benerfia ma głównie w kantowaniu ludzi. Klient zadowolony, to klient, który żyje złudzeniami, że jak coś się stanie bez problemu otrzyma swoje pieniądze- niestety w praktyce wygląda to tak, że w razie najmniejszych problemów zaczynają się przysłowiowe schody i jatki z ubezpieczycielem. Zdecydowanie nie polecam.

Janina
Janina
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Dla mnie BOMBA, bo oferta ubezpieczyciela była genialnie dobrana do potrzeb mojej rodziny!

Jonasz
Jonasz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Benefia to straszni naciągacze. Miałem bardzo nieprzyjemne doświadczenia z firmą! 1,5 roku temu wykupiłem u nich polise, ale na miesiąc przed końcem zacząłem się rozglądać i okazało się, że frajer jestem i płacę dużo za dużo. Podpisałem umowę z innym towarzystem, wszytsko opłaciłem i myślałem, że to koniec mojej przygody z Benefia… nic bardziej mylnego. Po upływnie plus minus 6 tygodni od kiedy polisa wygasła otrzymuję rachunek i ponaglenie do zapłaty- bo jak się okazuje- Benefia, bez mojej wiedzy czy zgody przedłuzyla polisę o kolejny rok! Przecież to jest chorę! Polisa jest wystawiana na rok, od dnia do dnia… a… Czytaj więcej »

Zenon
Zenon
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Moim zdaniem Benefia to jest z najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych jakie znajdziecie obecnie na rynku! Zakres ubezpieczeń jest tak duży, że w tak bogatej ofercie każdy będzie mógł posiadać polisę na miarę swoich możliwości! Co dla mnie istotne, to fakt, że Benefia rozumie potrzeby ludzi młodych! Ja wiem, że moja babcia myśli, że podpis złożony przez internet się nie liczy i ona potrzebuje agenta, który przyjdzie z umową, którą ona podpisze! Ja nie mam czasu (ani też za bardzo ochoty) na spotkania z agentami! Mi system załatwiania wszystkiego zdanie bardzo odpowiada i ciesze się, że Benefia daje takim ludziom jak ja… Czytaj więcej »

Feliks
Feliks
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Ostatnio zostałem poszkodawaną stroną w czasie kolizji z innym autem. Wypadek ewidentnie nie z mojej winy. Oczywiście po zdarzeniu przyjechała policja, kierowca drugiego auto od razu przyznał się do winy, wszystko zostało spisane, mialem dane polisy sprawcy kolizji… i oczywiście zaczęły sie schody. Dodzwonienie się na infolinie Benefia jest rzeczą niemożliwą. Nie wiem czy to kwestia mojego pecha czy wszytskie osoby, które tam pracują sa tak nieprzyjemne, mało życzliwe, mało pomocne. Bardzo współczuję klientom Benefia posiadania polisy w tym TU bo wyegzekwowanie od nich czegokolwiek graniczy z cudem.

Leonard
Leonard
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Pełen profesjonalizm! Polecam wszystkim Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia, na bank się nie zawiedziecie. Cały proces założenia polisy jest bardzo prosty, szybki, intuicyjny! Już na wstępie wielki plus dla TU. A co jeśli coś się wydarzy? No właśnie- wtedy też działają profesjonalnie! Wszystko odbywa się dokładnie tak jak w reklamie. Zostaje z nas zdjęty cały stres i strach, bo wjeżdza benefia, cała na biało i zajmuje się wszystkim za nas! Czułem się tak zaopiekowany, w sumie niewiele musiałem robić, bo oni wzieli wszytsko na siebie. Nie było problemu z płatnościami, rachunkami- dosłownie z niczym! Właśnie wtedy zrozumiałem za co się płaci- nie… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Benefia to towarzystwo ubezpieczeniowe, które charakteryzują natychmiastowe wypłaty odszkodowań! jestem ich klientem od lat i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z ubieganiem się o MOJE pieniądze- bo tak to właśnie działa. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie wypłacają nam swoich pieniędzy- oni wypłacają nam nasze pieniądze, które przez lata płacimy, oni zarabiają gdy nic się nie dzieje… a my płacimy za spokój- bo wiemy, że gdy coś się stanie to nie obudzimy się z przysłowiową łapą w nocniku, bo ubezpieczyciel nas nie zostawi samych sobie. Ja uważam, że koszta ubezpieczeń w Benefia sa niskie- bo mamy gwarancję spokoju, który jest bezcenny! A Benefia… Czytaj więcej »

Barbara
Barbara
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

To co cechuje (i bardzo często też wyróżnia na tle innych towarzystw ubezpieczeniowych) Benefie to uczciwość i najwyższa jakość świadczonych usług! Złego słowa nie powiem o Benefia, bo dzięki nim udalo mi sie zaoszczedzic spokojnie kilkanaście tysięcy złotych. Mieliśmy w domu przepięcie elektryczne- oczywiscie nie była to nasza wina, a cały sprzet, ktry był podłączony do zasilania niestety uległ zniszczeniu. Probowaliśmy ubiegać sie o odszkodowanie u dostawcy enegrii, ale domyślacie się, ze nic to nie dało. Na szczęscie nasze ubezpiecznie domu w Benefia obejmowało przepięcia i po zgłoszeniu szkody odzyskaliśmy pieniądze za zniszczony sprzęt! Serio polecam Benefia- bo nie było… Czytaj więcej »

Emilia
Emilia
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Agenci są świetnie przeszkoleni, wspaniale doradzają, pomagają, zdecydowanie polecam- szczególnie moją panią Anię, ale w razie jakichkolwiek problemów wszystkie osoby z infolinii, z którymi miałam do czynienia też były bardzo życzliwe! No i co najważniejsze- nie było żadnych problemów z wypłatą odszkodowania, no i nawet później składki nie poszły mocno w górę- ciągle jedna z najkorzystniejszych finansowo ofert! Więc jeśli weźmiemy pod uwagę jakość do ceny to zdecydowanie jest to numer jeden wsród towarzystw ubezpieczeniowych na rynku. Polecam Benefia!

Zuzanna
Zuzanna
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

proces wnioskowania marzenie. Szybko, bezproblemowo, a nawet z możliwościa bezkontaktowo! Świetne jest to, że każdy może sobie to dopasowac pod swoje preferencje przez co każdy będzie zadowolony. Ceny ubezpieczeń są bardzo konkurencyjne, obsluga na najwyższym poziomie, no i to co w ubezpieczeniach ważne- daje duże poczucie spokoju. Jestem bardzo, bardzo, bardzo na tak!

Dorota
Dorota
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Dlaczego zdecydowałam się na Benefia? Bo spotkałam cudownego agenta na swojej drodze. Panią Olę, która od początku była ze mna szczera, doradzała (oraz czasem odradzała), dzieki której wiem, że śpię spokojnie! Pani Ola stoi po mojej stronie, po stronie klienta, bo wie, że zadowolony klient zostanie z ubezpieczycielem! Ja jestem ubezpieczony w Benefia już od wielu lat i ubezpieczyciela zmienię tylko jak pani Ola zmieni pracodawcę:P Przez te wszystkie lata nie miałam żadnych problemów, a wiadomo, przez tyle lat i szkody się przytrafiły! Czy polecam Benefia? Chyba tak! Z pewnościa polecam panią Olę!

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Olbrzymim plusem Benefia jest ich doświadczenie i stabilna pozycja na rynku- mi to dało poczucie ulgi i bezpieczeństwa, którego potrzebowałem od towarzystwa ubezpieczeniowego. jestem klientem Benefia już trzeci rok i póki co sobie chwalę, chociaż nie ukrywam, póki co jedyne problemy jakie mieliśmy to z jakieś małe usterki, a polisę mamy all risk i ubezpieczyliśmy wszytsko co było możliwe, a nie tylko mury! Bardzo nam zależy na spokoju i na ubezpieczeniu domu nigdy nie oszczędzaliśmy. Oferta Benefia nie należy do najtańszych, ale chcemy wierzyć w to, że to cena za poczucie spokoju i bezpieczeństwa i jeśli coś faktycznie miałoby się… Czytaj więcej »

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone