TU Europa to ubezpieczyciel, który świadczy swoje usługi w Polsce już od 1994 roku. Ponad dwudziestoletnia tradycja sprawia, że klienci darzą instytucję zaufaniem i chętnie korzystają z jej usług.Potwierdzeniem skuteczności działań tej wrocławskiej spółki są liczne wyróżnienia, które otrzymała. Grupa Europa zdobyła tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Ponadto ubezpieczenie „Wymarzone Perspektywy”, stworzone przez TU na Życie Europa zostało wyróżnione tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2016. Ta sama instytucja znalazła się na podium w kategorii „Zdalne kanały kontaktu” w rankingu Instytucja Roku 2016.  Polska Izba Ubezpieczeń wyróżniła też zespół TU Europa odznaką „Za zasługi dla ubezpieczeń”. To najważniejsze osiągnięcia, którymi może poszczycić się ta instytucja.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Klient, który decyduje się na skorzystanie z usług TU Europa może liczyć na szeroki wybór ofert.  Każdy, kto chce zadbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień, może wykupić polisę ochronną. Posiadacze nieruchomości również mogą zadbać o swoją własność. Ubezpieczyciel umożliwia też zakup polisy turystycznej. Opcją, która wyróżnia TU Europa na tle innych jest Ubezpieczenie dla aktywnych. Nie każdy usługodawca z tej branży uwzględnia potrzeby amatorów sportu. Warto o tym pamiętać, szukając ubezpieczenia.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w TU Europa

dom
Ubezpieczenie mieszkania
w TU Europa
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w TU Europa

Posiadacze domów i mieszkań bardzo martwią się o swoją własność. Nic w tym dziwnego, skoro budowa i remont nie tylko są kosztowne, ale wymagają też dużego zaangażowania i pracy. Dzięki ubezpieczeniu nieruchomości w TU Europie starania posiadacza polisy nie pójdą na marne. W pakiecie standard, gdy dojdzie do pożaru lub innego zdarzenia losowego, klient otrzyma potrzebne odszkodowanie. Poszkodowany objęty jest OC w życiu prywatnym, które dotyczy też jego najbliższych. Korzystając z opcji Komfort lub Premium, oferta zostanie poszerzona o dodatkowe udogodnienia. Będzie to pakiet Assistance oraz ochrona ruchomości, które znajdują się w chronionym domu, albo mieszkaniu. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w TU Europa
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w TU Europa

Wiele osób rezygnuje z zagranicznych podróży, obawiając się o własne bezpieczeństwo. Jednak nie warto rezygnować z przyjemności w obawie przed brakiem opieki medycznej poza krajem. TU Europa jest w stanie zapewnić swoim klientom należytą opiekę, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu. Polisa pokrywa koszty leczenia, ratownictwa i transportu. Obejmuje następstwa nagłych wypadków i zapewnia pomoc w podróży. Ubezpieczeniu podlega też bagaż poszkodowanego.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji w TU Europa


Bardzo pożyteczną i nieczęsto spotykaną polisą jest Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji. TU Europa bierze pod uwagę to, że ta opcja może być przydatna dla wielu osób. Jeśli m.in. nagła choroba, utrata pracy, śmierć kogoś bliskiego, czy nieszczęśliwy wypadek przekreśli wyjazd, ubezpieczyciel zwróci 100 proc. kosztów podróży.

Ubezpieczenie dla aktywnych w TU Europa


Osoby, które są aktywne fizycznie chcą mieć pewność, że zdarzenia losowe nie uniemożliwi im uprawiania sportu. Dlatego TU Europa proponuje aktywnym atrakcyjny pakiet NNW sport. Ubezpieczenie obejmuje jego posiadacza wraz ze sprzętem sportowym, z którego korzysta. Pakiet może obowiązywać nawet 365 dni w roku zarówno w kraju jak i za granicą. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Posiadacz polisy, który chce zgłosić szkodę, może liczyć na fachową pomoc. Konsultanci telefoniczni są przeszkoleni do udzielania potrzebnych informacji. Istnieje też opcja zgłoszenia szkody lub roszczenia pisemnie, z wykorzystaniem tradycyjnej drogi pocztowej. TU Europa daje też możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii. Zgłoszenie może być wysłane za pośrednictwem aplikacje mobilnej, która jest dostępna dla osób ubezpieczonych w tej firmie.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Aby zgłosić szkodę, należy przygotować dane z dowodu ubezpieczeniowego i teleadresowe, a także zakład ubezpieczeniowy i nr polisy sprawcy, dane przedmiotu szkody oraz miejsce postoju. Ponadto, niezbędne jest podanie daty i miejsca zdarzenia, jak również wstępny opis zajścia i uszkodzeń. Niezbędne są także dane jednostki policji, która prowadziła działania na miejscu zdarzeń. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy była wzywana.

Wszystkie te wiadomości są niezbędne niezależnie od tego, jaką drogą przekazywane jest zgłoszenie. Dalsze monitorowanie szkody jest możliwe za pośrednictwem Panelu Klienta, który dostępny jest na stronie ubezpieczyciela. To wygodna metoda, która nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w TU Europa

Klienci doceniają wysoką jakość usług, które świadczy TU Europa. Reprezentanci firmy są w stanie dopasować najlepszą ofertę. Gdy dojdzie do zajścia, poszkodowany może liczyć na kompleksową pomoc.
Panel Klienta z bezpłatną rejestracją
zakup ubezpieczenia w 100 proc. online
możliwość kontaktu z reprezentantem firmy także przez chat
oferta ubezpieczeń dedykowanych osobom uprawiającym sport
możliwość zakupu ubezpieczenia za pomocą smartfona
ubezpieczyciel prowadzi blog dla klientów chcących zdobyć wiedzę na temat ubezpieczeń
możliwość wykupienia pakietu Assistance fachowiec do usług
x brak całodobowej infolinii
x brak oferty dla emerytów

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Mercedes klasy E 2004
AC
1964 zł
Hyundai i20 2012
AC
1585 zł
BMW 2 Active 2000
OC
2130 zł

dzwoniący telefon Kontakt z TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.


Spółka Matka: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.
KRS: 0000002736,
NIP: 895-10-07-276,
REGON: 932716961
Kapitał Zakładowy: 37 800 000 zł


Gwiaździsta 62
53-413 Wrocław

tel.: 801 500 300

71 36 92 887
email: [email protected]
Pon.-Pt. 08:00 -20:00
Sob. 08:00-16:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Każda osoba, która chce skontaktować się z agentem reprezentującym ubezpieczyciela,  może to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest połączenie się z infolinią. Istnieje też możliwość zamówienia rozmowy, albo skontaktowania się z reprezentantem firmy za pośrednictwem chatu. Standardowo, dostępny jest adres mailowy. Na stronie internetowej ubezpieczyciela dostępny jest też formularz kontaktowy. Wystarczy podać podstawowe dane i zadać pytanie, albo opisać problem. Następnie pozostaje czekać na odpowiedź. Klienci, którzy chcą bezpośrednio porozmawiać z agentem, mogą udać się do oddziału instytucji. Firma udostępnia na stronie adres oraz mapę online, na podstawie której można ustalić, jak dojechać do tego miejsca.

dymek z kropkami Opinie o o TU Europa

TU Europa należy do grupy, która może poszczycić się ponad dwudziestoletnią tradycją. Wielu klientów zdążyło już docenić świadczone przez instytucję usługi.
Każde młode małżeństwo marzy o własnym kącie. Wreszcie  udało nam się dokończyć remont mieszkania. Żeby nasza praca nie poszła na marne, wykupiliśmy ubezpieczenie nieruchomości w TU Europa. Teraz wiem, że nawet jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, mogę liczyć na uzyskanie środków z polisy.

MarcinZdrowie jest najważniejsze. Dlatego razem ze znajomymi wyjeżdżamy na obozy sportowe. Konsultant TU Europa zaproponował mi Ubezpieczenie dla Aktywnych. Wykupiłam je na okres 12 miesięcy. Wiem, że jeśli przytrafi mi się kontuzja, zostanę otoczona kompleksową opieką.      

EwaNiestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć różnych wypadków,  W trakcie wyjazdu do Włoch moja żona złamała nogę. Na szczęście TU Europa to rzetelny ubezpieczyciel, który zapewnił jej potrzebną opiekę. Wcześniej wracamy do kraju, ale przynajmniej otrzymaliśmy odszkodowanie, które przeznaczymy na rehabilitację.

Mateusz


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Trzymajcie się z daleka od EUROPY – wykupiliśmy wycieczkę z dodatkowym pakietem ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki w przypadku choroby i innych zdarzeń. Mieliśmy jechać do Maroka 18 marca….Domyślacie się co się srało? Nie, nie – nie chodzi o pandemie – moja żona dowiedziała się tydzień przed wylotem że jest chora onkologicznie….termin operacji natychmiast, itp itd i odwołujemy oczywiście wycieczkę z powodu – wydawałoby się oczywistego – ale nie dla EUROPY – dziś 12 czerwca mija juz ile? 3 miesiące i nic!!! EUROPA robi to co zwykle – odkłada decyzję tłumacząc się ciągłym rozpatrywaniem i badaniem sprawy tak jakby… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
3 lat temu
Reply to  Marcin

Przykra sprawa, ale tyle niestety trwa teraz odpowiadanie na reklamację, przez to całe zamieszanie związane z koronawirusem. Jeśli zwrot Ci się należy to z pewnością go dostaniesz.

Monika
Monika
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

To co ta firma ubezpieczeniowa robi wraz z bankiem Millennium należałoby gdzieś zgłosić. Umowy z Europa i Bankiem Millennium są niespójne przez co w razie problemów Europa łatwo może się wykpić i nie udzielić nam pomocy! No i oczywiście, że możemy dochodzić swoich praw, ale kogo na to stać? przeciez to cza si pieniądze i oni doskonale o tym wiedzą i wybierają sobie najsłabszych! Generalnie jak się poświeci trochę czasu i poczyta opinie o fimie w różnych źródłach to wniosek jest jeden- jest raczej bardzo źle, a nie średnio. Jest sporo niezłych ofert- więc po co marnować nerwy i pieniądze… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Przed wyjazdem na wczasy wykupiliśmy polisę w TU EUROPA- wiadomo, takie czasy, że bez dobrej polisy ani rusz!
Proces wnioskowania oceniam wysmienicie. Nie mam żadnych zastrzeżeń!
Jak w większości przypadków, w czasie wakacji nic sie nie wydażyło i nie było potrzeby korzystania z usług firmy, ale zdecydowanie było warto- bo posiadanie tej polisy dało mi duży spokój, a to jest bezcenne!

Edyta
Edyta
9 dni temu
Twoja ocena firmy :
     

Jestem tego samego zdania co poprzednik, trzymajcie sie z daleka od TU Europa- wykupilam 3 lata temu ubezpieczenie majatkowe All Risk wraz ze szkodami wyrzadzonymi przez dzikie zwierzeta. Gdy kuna wyrzadzila mi szkody na poddaszu odmowili wyplaty odszkodowania, bo cytuje: „szkoda wyrzdzona byla przez kune” Dla TU Europa kuna to nie jest dzikie zwierze…………! W zeszlym roku wykupilam ponownie sama nie wiem dlaczego, polise majatkowa All Risk w TU Europa. Pekla rura c.w. w podlodze. Zalalo podloge i sciany do wysokosci 30 cm. Przedstawilam dokumentacje zdjeciowa odkrytej awarii z peknieta rura. Przeslalam opinie fachowca, ktory usuwal awarie. Tu Europa odmowila… Czytaj więcej »

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone