Ergo Hestia - działa na rynku ubezpieczeniowym od 1991 roku. Towarzystwo posiada ogólnopolską sieć przedstawicielstw i oddziałów terenowych.
Ergo Hestia jest znaną ogólnopolską grupą Towarzystw Ubezpieczeniowych. Rozpoczęła swoją działalność  w 1991 roku. Świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Proponowane przez nią ubezpieczenia służą ochronie majątku i życia.  Instytucji zaufało już ponad 2,4 mln klientów. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług jest wyróżnienie godłem promocyjnym Teraz Polska oraz Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP. Ergo Hestia, jako jeden z trzech ubezpieczycieli w Polsce otrzymał godło „Jakość Obsługi 2011”.

Należy podkreślić, że oprócz wykwalifikowanych agentów, firmę reprezentuje Rzecznik Klienta. Pomaga on osobom, które zainteresowane są skorzystaniem z polisy. Możliwość kontaktu z nim możliwa jest za pośrednictwem dostępnego na stronie instytucji czatu. Zgodnie z deklaracjami ubezpieczyciela, Rzecznik patrzy na ubezpieczenia z perspektywy klienta. Dzięki temu rozumie potrzeby konsumentów i jest w stanie pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Usługi, które proponuje Ergo Hestia mają bardzo szeroki zakres. Zaliczają się do nich ubezpieczenia dla zdrowia i życia, o których powinien pomyśleć każdy klient. Aktywni mogą zdecydować się na polisę z zakresu podróży i sportu. Ubezpieczyciel posiada też cały wachlarz produktów adresowanych do kierowców. Posiadacze nieruchomości również mogą ubezpieczyć swoją własność. Zaletą oferty tej instytucji jest to, że uwzględnia też potrzeby firm i wprowadza dedykowane im rozwiązania.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Ergo Hestia

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Ergo Hestia
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Ergo Hestia

Wybierając ubezpieczenie komunikacyjne każdy klient na pewno zauważy mnogość dostępnych opcji. Prawnym obowiązkiem jest zakup OC, jednak nie brakuje osób, które dla własnego bezpieczeństwa wykupują dodatkowe usługi. Najpopularniejszą jest AC, dotyczące utraty, zniszczenia lub kradzieży samochodu. Pakiet Assistance pokryje koszty udzielenia pomocy na miejscu zdarzenia drogowego. NNW Kierowcy i Pasażerów dotyczy bezpieczeństwa osób, które przebywają w aucie ubezpieczonego. Konsumenci, którzy podróżują zagranicą będą zadowoleni z Zielonej Karty, która obejmuje sytuacje mające miejsce poza granicami Polski.
Klienci cenią sobie możliwość zachowania stałej sumy ubezpieczenia w trakcie korzystania z oferty. Ważne dla nich jest też to, że nie utracą zniżki nawet, jeśli dojdzie do szkody i będą mogli skorzystać z opieki prawnej. Takie opcje znajdują się wśród propozycji Ergo Hestia.
Ubezpieczenie samochodowe u tego usługodawcy wiąże się z dodatkowymi opcjami. Istnieje możliwość zakupu polisy na urządzenia, które znajdują się w aucie, a także bagaże. Ochronie mogą podlegać też szyby, jeśli kierowca zdecyduje się na taką usługę. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Ergo Hestia
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Ergo Hestia

Ubezpieczenia dotyczące zdrowia i życia są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Nic w tym dziwnego, większość ludzi obawia się o swoją przyszłość. Dlatego Ergo Hestia proponuje szeroki pakiet ubezpieczeń, które obejmują sytuację kiedy to dochodzi do niezdolności do pracy, albo trwałego inwalidztwa w wyniku nagłego wypadku. Można też wybrać opcję zabezpieczającą finansowo rodzinę ubezpieczonego, gdy dojdzie do jego śmierci. Wybierając ofertę, warto uwzględnić opcję gwarantowanej wypłaty odszkodowania. W ramach tego pakietu, ubezpieczyciel proponuje jeszcze jedną, ciekawą usługę. Chodzi tu o możliwość powiększania oszczędności poprzez inwestowanie w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe. Nie obawiający się ryzyka konsumenci mogą na tym skorzystać. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Ergo Hestia
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Ergo Hestia

Posiadacze domów i mieszkań bardzo obawiają się o ich bezpieczeństwo. To zrozumiałe, ponieważ nawet pozornie niewielkie szkody mogą być bardzo kosztowne. Ubezpieczenie proponowane przez Ergo Hestia zapewnia pomoc przy zdarzeniach losowych. Można rozszerzyć polisę o zabezpieczenie na wypadek kradzieży lub wandalizmu. Oferta może objąć zarówno dom skończony jak i ten, który jest jeszcze w trakcie budowy, czy nawet domek letniskowy. Można ją poszerzyć o pakiet Medical Assistance i SOS Assistance (możliwość skorzystania z lokalu zastępczego, dozór mienia, albo transport). Specjalną opcją jest bogate OC dla posiadacza nieruchomości. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Ergo Hestia
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Ergo Hestia

Osoby, które podróżują coraz częściej wykupują polisy. Dzięki temu mogą zapewnić sobie zabezpieczenie finansowe przy nagłych wypadkach w podróży i zapewnić opiekę medyczną. Co więcej, pakiet można wzbogacić o koszty ratownictwa i rehabilitacji oraz towarzyszących jej świadczeń. Klienci uprawiający sport mogą ubezpieczyć swój sprzęt, dostaną też zwrot pieniędzy za niewykorzystane karnety i kursy sportowe. Konsumenci wykupujący ubezpieczenie podróży i sportu mogą liczyć na rozwiązania z zakresu Assistance. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Ergo Hestia
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Ergo Hestia

Posiadacze działalności gospodarczych, którzy szukają szerokiego pakietu ubezpieczeń, powinni poświęcić chwilę ofercie Ergo Hestia. Łączy w sobie cechy pozostałych kategorii usług, które proponuje ta instytucja z rozwiązaniami dedykowanymi firmom. Rozszerzone OC, zabezpieczenie nieruchomości oraz podróży są dostępne w ramach tej polisy. Dodatkowo, można ubezpieczyć produkty transportowe, maszyny, jak również bagaże i cargo. Nośniki danych i sprzęt elektroniczny podlegają pod pakiet Firma Assistance. Wszystkie opcje są dopasowane do potrzeb biznesu i pozwolą zabezpieczyć go na wypadek różnych niespotykanych wypadków. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Nawiązanie kontaktu z instytucją gdy dojdzie do wypadku, nie jest skomplikowane. Wykwalifikowana i profesjonalna kadra pracownicza Ergo Hestia jest w stanie udzielić potrzebnej pomocy drogą telefoniczną, albo z wykorzystaniem zamieszczonego na stronie formularzu. Warto sprawdzić też zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami. Znajdują się tam informacje przydatne przy zgłaszaniu szkody i roszczeń.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Zgłoszenie szkody w Ergo Hestii jest możliwe za pomocą infolinii oraz formularza online. Potrzebne są w tym celu podstawowe dane i opis, czego dotyczy zgłoszenie. Agent porozumie się z poszkodowanym i uruchomi odpowiednią procedurę.
Sprawdzaniu statusu szkody służy Osobiste Konto Klienta, które jest dostępne na stronie internetowej Ergo Hestii. Pozwala ono kontrolować przebieg likwidacji szkody na każdym jego etapie. Umożliwia również przesyłanie potrzebnych dokumentów oraz kontakt z Opiekunem Szkody. Strona logowania Ergo Hestia jest łatwo dostępna i każdy klient bez problemu odnajdzie potrzebne informacje.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Ergo Hestia

Ergo Hestia funkcjonuje w branży już od ponad 25 lat. Dlatego marka ta zdołała zyskać dobrą opinię, którą potwierdzają zadowoleni klienci. Na pewno cenią oni wysoką jakość usług i bogactwo oferty.
Całodobowa infolinia
OC i pakiet Assistance w każdej kategorii ubezpieczenia
Oferta polis dla firm
Możliwość skorzystania z usług Rzecznika Klienta
Ubezpieczyciel prowadzi Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym
Czytelna strona internetowa
x Biuro Obsługi Klienta nie pracuje w niedziele

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Volkswagen Tiguan 2011
OC
1774 zł
Fiat 500 2006
OC + AC + NNW
1309 zł
Audi A3 2001
OC + AC + NNW
1974 zł
Fiat Panda 2003
OC + AC + NNW
2096 zł

uścisk dłoni Spółki wchodzące w skład grupy Ergo Hestia S.A.

W skład grupy Ergo Hestia wchodzi kilka towarzystw, które sprawnie funkcjonują w branży i cieszą się uznaniem ze strony konsumentów.
● Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA,
● Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA,
● Hestia Kontakt Sp. z o.o. – od marca 2012 ProContact Sp z o.o.
● Hestia Loss Control Sp. z o.o.,
● Sopockie Towarzystwo Doradcze Sp. z o.o.
● Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym Sp. z o.o.
● Fundacja Integralia - Fundacja Grupy Ergo Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych

dzwoniący telefon Kontakt z Ergo Hestia

SOPOCKIE TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ ERGO HESTIA S. A.


Prezes Zarządu: Piotr M. Śliwicki
Spółka Matka: ERGO International AG
NIP: 5850001690
REGON: 002892238
KRS: 0000024812
Kapitał zakładowy: 185 980 900.00 zł


Ergo Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

tel: 801 107 107

Godziny pracy: Pon.-Pt.  08:00-20:00, Sob 09:00 -17:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Klient, który chce skonsultować się z agentem Ergo Hestia, może to zrobić telefonicznie, albo za pomocą wygodnego formularza online. Przebiega to sprawnie i szybko. Poszkodowany może też wyszukać agenta za pomocą strony internetowej ubezpieczyciela. Wystarczy wpisać miasto, kod pocztowy lub ulicę. Wtedy na mapie wyświetli się lokalizacja punktu obsługi, który udzieli niezbędnych informacji w zakresie szkód i korzystania z polisy.

dymek z kropkami Opinie o o Ergo Hestia

Ergo Hestia to ubezpieczyciel, który cieszy się dobrymi opiniami klientów. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza bogatej ofercie i wieloletniej tradycji.
Gdy chodzi o bezpieczeństwo moje i moich bliskich, bardzo dokładnie sprawdzam firmę, w której chcę kupić polisę. Ponad dwudziestopięcioletnia tradycja Ergo Hestia skłoniła mnie do ubezpieczenia mojego samochodu. Nie żałuję tej decyzji. Koszty oferty nie są wysokie, a kompetentny agent pomógł mi wybrać najlepsze dla mnie rozwiązanie.

AdamJuż od dawna planowaliśmy wyjazd za granicę. Profilaktycznie wykupiłam polisę turystyczną w Ergo Hestia. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła. Gdy mój narzeczony złamał nogę, mogliśmy skorzystać z fachowej opieki medycznej, która była w pakiecie naszego ubezpieczenia.

OlaProwadzę własną działalność. Nie jest to duży biznes, ale działa sprawnie. Dla bezpieczeństwa, wykupiłem polisę w Ergo Hestia. Pakiet jest bardzo szeroki, dzięki czemu nie zaskoczy mnie żadna przykra niespodzianka.

Łukasz


Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwe
qwe
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

ubezpieczenie sprzetu elektronicznego w bajzlu zwanym ergo hestia to sciema miesiac czasu nie potrafili pralki naprawic zlodzieje

D3zo
D3zo
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Wszystko jasne i przejrzyste, szybko się kontaktują w sprawie naprawy szkody, a obsługa jest przemiła. Nie są najtańsi, ale warto zainwestować w jakość.

Darek S.
Darek S.
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

szybko się doczzekałem naprawy sprzętu, polecam ubezpieczalnie

123fs
123fs
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Naprawdę omijajcie ich szerokim łukiem. Bardzo ciężko uzyskać od nich rozsądne odszkodowanie.

Joachim
Joachim
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

dzięki nim na spokojnie mogłem ubezpieczyć samochód zdalnie i nie martwić się tym, że nie mam ubezpieczenia, mam już to z głowy 🙂

Cezary
Cezary
3 lat temu
Reply to  Joachim

Gratuluję dobrego samopoczucia, które natychmiast przejdzie po próbie likwidacji szkody.

Paulina
Paulina
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

szybki odzew z wyceną zalanego mieszkania no i to mi się podoba. szybko mogłam naprawić szkody.

konrad
konrad
4 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Podczas zawierania polisy OC kontakt każdego dnia, wręcz natrętny. Podczas obsługi kontakt wręcz tragiczny zawiłe procedury i wnioski. ŻENADA. Miałem polisy w kilku towarzystwach to jest najgorsze, Dramat nikomu nie polecam

Mario
Mario
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

bez problemu i szybko to się ceni, sprawnie udało mi się ubezpieczyć u nich auto

marta
marta
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

ubezpieczyłam samochód w hestii, bardzo dobre warunki, obsługa klienta na wysokim poziomie

Dorian
Dorian
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

świetny ubezpieczyciel, kontakt na dobrym poziomie, oferta jak najbardziej na plus

Cezary
Cezary
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Ergohestia to firma krzak. Nie wdając się w szczegóły przestrzegam przed podpisywaniem jakiejkolwiek umowy ubezpieczeniowej z tą firmą.

Ekiert
Ekiert
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

szybko i fachowo rozwiązana sprawa zalanego mieszkania

Karolina
Karolina
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Mam nadzieję, że ludzie się ockną i, ten bajzel zniknie z wyboru ubezpieczycieli. Totalna porażka ta ubezpieczalnia. Dwie sytuację, dwie oblane, brak, kompetencji. Zero podejścia do klienta i rozwiązania sporu. Nie polecam i na pewno nigdy nie skorzystam.

poker
poker
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

na naprawę finalnie czekałem krócej niż myśłałem że będę czekać

andrzej
andrzej
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Jestem bardzo zadowolony z usług ac,assistance z których korzystałem,przy zgłaszaniu problemu nigdy żadnych zbędnych pytań,co bywało w innej ubezpieczalni(niby dobrej) gdzie rowniez mialem pakiet premium i raz odmówiono mi lawety.Usxkodzilem raz sam zderzak,naprawiono z ac,zniżki pozostaly,ja polecam.

mateusz
mateusz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Bardzo pozytywnie oceniam firmę. Kontakt z obsługą na wysokim poziomie.

Julian
Julian
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Po tym jak mnie potraktowali zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy biznesem ubezpieczeniowym a metodą „na wnuczka”. Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, żeby tam pracować. Wstydziłbym się umieścić taki epizod w CV.

Joanna
Joanna
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Mój samochód został sprawnie naprawiony w autoryzowanym , współpracującym z Hestią serwisie, do którego trafiłam zgodnie ze wskazówkami przedstawiciela firmy Ergo Hestia. Rozliczenie miało być bezgotówkowe pomiędzy Hestią a Serwisem. Oczywiście faktury ani informacji o kosztach nie otrzymałam, ale musiałam podpisać zobowiązanie, że gdyby Hestia nie wywiązała się to ja pokryję koszty. Aktualnie jestem nękana mailowo przez przedstawicielkę Hestii Panią Paulinę zadającą ode mnie faktury za naprawę !!!! Serwis nie odbiera telefonów. Nie wiem czym to się skończy, ale mam spore obawy co do dalszego ciągu. Czuję się zestresowana, oszukana, osaczona. Nie polecę nikomu firmy Ergo Hestia i sama nie… Czytaj więcej »

ernest
ernest
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Pozytywnie oceniam firmę, a szczególnie szybki kontakt i bardzo miłą obsługę. Mój problem był załatwiony w kilka minut, oby tak dalej!

marek
marek
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

kontaktowałem się wczoraj z infolinią i pomogli mi załatwić wszystkie formalności

marsys
marsys
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

mój samochód jest od paru lat ubezpieczony u nich i nie planuję zmienić

michal
michal
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

ja jestem zadowolony z obsługi i w ogóle z oferowanych warunków, ode mnie 5 gwiazd!

Łukasz
Łukasz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Mam wrażenie, żę dużo też zależy od tego na kogo trafisz. Moją sprawą zajął się pracownik Hestii i dopilnował bym był jak najbardziej zadowolony z rozwiązania. Odszkodowanie dostałem satysfakcjonujące.

MXS
MXS
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Porażka delikatnie mówiąc. Sprzęt ubezpieczany za krocie, a obsługa w razie awarii i naprawy to totalna kpina. Ta pseudo ubezpieczalnia nie zasługuje na ani jedną gwiazdkę. Robią w konia na każdym kroku. Miesiącami przetrzymują sprzęt, zero kontaktu, sto wymówek. Szlag trafia.
Jeśli ktoś chce wykupić ubezpieczenie sprzętu przy zakupie i firmą „ubezpieczającą” jest ta firemka, niech nie popełnia tego błędu. Nie otrzymacie niczego od nich!!!
Nie polecam!!!

kornelka
kornelka
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

śmiało mogę ich polecić – ubezpieczałem tutaj dom i samochód, zero problemów i przejrzysta umowa oraz jej warunki

Justyna
Justyna
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Złodzieje i wyłudzacze, uciekać jak najdalej.

bartek
bartek
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

u mnie sprawa wyglądała tak – mieszkanie zalane, coś poszło z rurami u sąsiada. od razu skontaktowałem się z hestią i dość szybko uzyskałem odszkodowanie.

Michał
Michał
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Jak w każdej firmie, jedno jest ok inne średnio jednen pracownik kompetentny inny mniej. Ja jestem zadowolony.

Janusz
Janusz
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Ergo Hestia to jedno z najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku (nawet może najlepsze). Jestem u nich ubezpieczony od wielu, wielu lat i przez tyle lat nie da się funkcjonować bez wypadku- czy to na nartach czy na drodze, czy choćby z rurą! i wiecie co? NIGDY, ale to nigdy nie robili mi z niczym problemów! Nie miałem problemów z wyceną, nie miałem problemu z oczekiwaniem na pieniądze, nawet na kontakt z nimi nie mogę narzekać bo zawsze był wzorowy! Nie wiem czy to kwesta farta- ale w moim przypadku wszystko od początku do końca póki co odbywało się prawidłowo!!! Normalnie… Czytaj więcej »

Kimik
Kimik
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Z tego co się zorientowałem to ubezpieczalnia ma świetne opinie i ich oferta serio daje rade. Jedynym zastrzeżeniem wydaje się być ubezpieczenie sprzętu elektronicznego- bo niemal wszytskie negatywne opinie o Hestia są wystawiane właśnie przez osoby, które ubezpieczyły swój sprzęt elektryczny. Osoby, które w Ergo Hestia mają ubezpieczenia na życie czy chyba najpopularniejsze ubezpieczenia samochodu i nieruchomości wydają się być zadowolone. Ja nie ukrywam, że bardzo spodobało mi się to, że udało mi się wszytsko załatwić online. Proces wnioskowania był szybki, sprawny, mega wygodny! Extra! Co za oszczędność czasu! No i bezcenny brak stresu, że samochód jest nieubezpieczony! Kamień z… Czytaj więcej »

Dawid
Dawid
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Rzetelna firma.Troche drogie ubezpieczenia,ale warto.polecam do skorzystania z jej usług.Miła obsługa.Chetnie odpowiadaja na zadane pytania.

niezadowolona
niezadowolona
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Mam auto ubezpieczone w Hestii, OC i AC w leasingu, zgłosiłam uszkodzenie błotnika, Hestia mi nie wypłaciła poniesionych kosztów, bo twierdzi, że jest to za mała kwota. Niedługo kończy się polisa na dom i drugi samochód i na pewno nie będę ubezpieczać w Hestii, nigdy więcej nie skorzystam z usług Hestii i wszystkich odradzam.

Beksa
Beksa
1 rok temu
Twoja ocena firmy :
     

kompetentna obsługa znająca się na rzeczy. potrafią doradzić. oferta skrojona pode mnie. na razie jestem zadowolona.

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Twoja ocena firmy :
     

Co rozmowa z konsultantem na infolinii to inna odpowiedź. Strata czasu związana z uzyskaniem informacji, czy ubezpieczenie obejmuje holowanie, czy nie.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone