Compensa Vienna Insurance Group - należy do Vienna Insurance Group. Ubezpieczyciel świadczy ubezpieczenia zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm.

Compensa to popularny w Polsce sprzedawca polis. Należy do austriackiej spółki Vienna Insurance Group, znanego w wielu krajach Europy ubezpieczyciela. Początki jego działalności sięgają XIX wieku. Polskim reprezentantem spółki jest m.in. Compensa, która funkcjonuje od 1991 roku. Może zatem poszczycić się ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej, które na pewno wpływa na zainteresowanie ze strony klientów.

Celem Compensa jest budowanie współpracy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorstwami. Współpraca ma opierać się na wspólnym dążeniu do osiągnięcia wybranego celu. Ubezpieczycielowi zależy na pozycji lidera w świadczeniu tego typu usług i utrzymywaniu się w czołówce firm ubezpieczeniowych, jak również grupy VIG.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Compensa jest ubezpieczycielem, który posiada bardzo szeroki zakres ofert. Każdy, kogo interesują ubezpieczenia osobowe, może wykupić polisę na życie, zdrowie, albo NNW. Instytucja posiada też usługi dedykowane posiadaczom pojazdów. Klient planujący podróż również powinien zapoznać się z opcjami, które proponuje ta firma. Prowadzenie własnego biznesu nie jest łatwe i często wiąże się z różnego rodzaju ryzykiem. Aby je ograniczyć, warto zapoznać się z opcjami proponowanymi przez Compensa. Nie brakuje też rozwiązań dla rolników, którzy chcą zadbać o swoją własność.
Flagowym produktem Compensa jest ubezpieczenie mieszkania i domu. Ubezpieczyciel uwzględnia możliwość połączenia polisy nieruchomościowej z komunikacyjną, co daje dostęp do atrakcyjnych zniżek. Compensa dba o potrzeby rodzin, przygotowując rozwiązanie obejmujące ubezpieczonego i najbliższe mu osoby.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Compensa

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Compensa
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Compensa

Każdy kierowca jest zobligowany do zakupu ubezpieczenia OC. W ramach takiej oferty, Compensa umożliwia spłatę składek ratalnie, jak również całościowo. Klient otrzyma dodatkowo Zieloną Kartę. Uwzględniono też możliwość skorzystania z usług dodatkowych, czyli Assistance, NNW, ubezpieczenia szyb i opon, ubezpieczenie utraty zniżek, a także BLS.
Compensa proponuje również atrakcyjny pakiet AC. Jest to ubezpieczenie All Risk, czyli od następstw wszelkich zdarzeń, które skutkują uszkodzeniem, zniszczeniem, a nawet utratą pojazdu. Polisa obowiązuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Składka może być płacona jednorazowo lub ratalnie, a połączenie OC i AC wiąże się z dodatkowymi zniżkami. Gdy dojdzie do wypadku, poszkodowany może skorzystać z wariantu Assistance. Pakiet dostępnych dodatków obejmuje możliwości z oferty OC, jak również: ubezpieczenie bagażu, GAP i ochronę prawną. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Compensa
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Compensa

Ubezpieczenia osobowe cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Nic w tym dziwnego, każdy chce czuć się bezpiecznie. Compensa proponuje kilka wariantów ubezpieczeń na życie. Standardowym pakietem jest Gwarancja Ochronna Optima, czyli indywidualna, terminowa polisa. Każdy, kto chce samodzielnie dostosować ofertę do swoich potrzeb i np. planów inwestycyjnych, powinien bliżej przyjrzeć się rozwiązaniu Flexi Plus lub Między Nami. Podobną opcją jest Gwarancja Komfort, będąca indywidualnym ubezpieczeniem na życie i dożycie. Podobny charakter ma Gwarancja Renta, która zapewnia wyższe dochody po zakończeniu aktywności zawodowej. Chroni ona też rodzinę ubezpieczonego na wypadek zdarzeń losowych oraz ich skutków.
Osobną kategorię stanowią ubezpieczenia, które łączą w sobie ochronę NNW z funkcją długoterminowego oszczędzania. Compensa Prestiż Nova pełni funkcję polisy na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Podobną funkcję pełni Compensa IKZE pozwala na odkładanie środków na przyszłą emeryturę.
Ubezpieczenia osobowe nie dotyczą tylko kategorii „na życie”. Compensa Zdrowie zapewnia bezgotówkową, kompleksową opiekę medyczną w LUX MED oraz w placówkach współpracujących. Ta opcja jest dedykowana także rodzinom ubezpieczonego. Wariant Compensa MULTI Zdrowie gwarantuje bardzo szybki, bezgotówkowy dostęp usług medycznych, albo możliwość otrzymania zwrotu kosztów leczenia. To ubezpieczenie dla klientów indywidualnych oraz rodzin.
Compensa uwzględnia różne sytuacje, do których może dojść w życiu klienta. Dlatego proponuje Zasiłek Szpitalny. Osoba, która zdecyduje się na taką opcję, może liczyć na zabezpieczenie finansowe w momencie, gdy trafi do szpitala. Świadczenia Operacyjne to z kolei opcja dostępna w momencie, kiedy to pojawi się konieczność wykonania zabiegu medycznego. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Compensa
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Compensa

Ubezpieczenie mieszkania i domu w Compensa występuje w dwóch wariantach. Compensa rodzina to wariant obejmujący ubezpieczonego wraz z rodziną. W ramach tej oferty, suma ubezpieczenia pozostaje ta sama nawet jeśli dojdzie do wypłaty odszkodowania. Osoby wykupujące polisę na trzy lata mogą otrzymać do 50 proc. zniżki w ostatnim roku. Istnieje też możliwość przeniesienia zniżek od poprzedniego ubezpieczyciela. Ponadto, uwzględniono dodatkowe produkty jak m.in. Home Assistance, NNW, czy OC w życiu prywatnym.
Druga opcja to pakiet Compensa Mój Dom II. Ma on charakter All Risk, czyli ochrony od wszelkich wydarzeń, w wyniku których doszło do szkody. Wiąże się też z 50 proc zniżką w trakcie ostatniego roku obowiązywania trzyletniej umowy. Ponadto, ubezpieczyciel gwarantuje zwrot kosztów poniesionych w związku z koniecznością wynajmu lokalu zastępczego przez okres do 365 dni. Usługodawca nie wymaga wykazu ubezpieczonych przedmiotów. Co więcej, polisa w ramach ruchomości domowych obejmuje dzieła sztuki oraz inne cenne przedmioty, o wartości do 15000 zł. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Compensa
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Compensa

Osoby, które rozważają wyjazd, powinny pomyśleć o zakupie ubezpieczenia podróżnego. Compensa Voyage zabezpiecza właściciela polisy oraz jego najbliższych w trakcie pobytu za granicą. Obejmuje świadczenia medyczne zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych w trakcie wakacji lub podróży służbowej. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Compensa
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Compensa

Ubezpieczenie NNW w Compensa


Compensa posiada także pakiet ubezpieczeń obejmujących następstwa nagłych wypadków, które wiążą się z trwałym uszczerbkiem zdrowia lub śmiercią. Pomoże on opłacić koszty leczenia lub rehabilitacji, albo zabezpieczyć finansowo na wypadek nieobecności w pracy. Jednym z dostępnych wariantów jest NNW Indywidualne, które obowiązuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Odpowiada indywidualnym potrzebom ubezpieczonego. Istnieje możliwość rozszerzenia oferty o dodatkowe świadczenia z zakresu Assistance, zwrotu kosztów leczenia, dziennych świadczeń szpitalnych oraz zwrotu kosztów zakupu środków specjalnych. Drugą opcją jest NNW Szkolne, które obejmuje zarówno uczniów, jak i pracowników czy też dyrektorstwo placówki. Świadczenie jest wypłacane za każdy nieszczęśliwy wypadek, o ile nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie rolne w Compensa


Bogata oferta Compensa uwzględnia też możliwość zakupu ubezpieczeń obowiązkowych dla osób posiadających gospodarstwo rolne. Konieczny jest zakup OC rolnika, która obejmuje odpowiedzialnością cywilną jego posiadacza oraz osoby z nim współpracujących w ramach prowadzonej działalności. Składka może być spłacona jednoczęściowo lub w systemie ratalnym. Drugą propozycją w tej kategorii jest Ubezpieczenie Budynków Rolniczych. Jest ono także obowiązkowe i chroni przed finansowymi skutkami uszkodzeń budynków znajdujących się na terenie gospodarstwa rolnego. Uwzględniona jest też możliwość objęcia polisą pojazdów, sprzętów rolniczych, ruchomości domowych oraz zwierząt.

Ubezpieczenie dla firm w Compensa


Compensa proponuje też szeroki zakres polis dla firm z podziałem na Małe i Średnie Przedsiębiorstwa oraz Korporacje. Oba wymienione rodzaje działalności mają możliwość wykupienia ubezpieczeń: Compensa Voyage, Między Nami, Bezpieczna Grupa, Compensa Zdrowie, Compensa Zdrowie z Refundacją. Podmioty należące do sektora MŚP mogą skorzystać z opcji Mój Biznes, Compensa Firma i Compensa Firma Życie. Korporacje podlegają także pod rozwiązania z zakresu pakietów: Ubezpieczenia Mienia i Utraty Zysku, Ubezpieczenia Maszyn i Urządzeń oraz Sprzętu Elektronicznego, Ubezpieczenia Transportowe, OC Działalności, a także Ubezpieczenia Budowy i Montażu. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Każdy, kto doświadczył zdarzenia losowego chce jak najszybciej zgłosić szkodę. Czas ma tutaj bardzo istotne znaczenie. Dlatego kompetentna kadra pracownicza Compensa jest gotowa szybko udzielić niezbędnych informacji. Reprezentanci firmy pracują w bardzo szerokim wymiarze czasowym. Compensa zajmuje się likwidacją szkód od 25 lat, dzięki czemu, poszkodowany może liczyć na najwyższej jakości obsługę.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Zgłoszenie szkody w Compensa nie jest skomplikowane. Co więcej, można to zrobić na kilka sposobów. Najwygodniejszym z nich jest wypełnienie formularza online, który dostępny jest na stronie ubezpieczyciela. Pozwala on na sprecyzowanie zgłaszanej szkody. Należy podać swoje dane tożsamości i teleadresowe, jak również nr polisy, miejsce zdarzenia, jak również jego przyczyny i okoliczności. Należy też podać, czy na miejsce zdarzenia przybyły służby porządkowe. Konieczny jest opis tego, co zaszło. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń majątkowych jak i osobowych.
Osoby, które preferują zgłaszanie szkody w tradycyjny sposób, mogą skorzystać z infolinii. Należy skorzystać z dostępnej na stronie zakładki, która pozwala na wybór konkretnego ubezpieczenia. To z kolei daje dostęp do odpowiedniego formularza szkody oraz numeru telefonu, pod który należy zadzwonić. Warto przygotować dokumenty, które potrzebne byłyby przy zgłaszaniu szkody przez internetowy formularz. Konsultant też będzie potrzebował konkretnych informacji.
Po zgłoszeniu szkody Compensa zajmie się jej rozpatrywaniem. Poszkodowany ma możliwość sprawdzania jej statusu. Można to zrobić za pośrednictwem wiadomości mailowej przesłanej na wskazany adres. W temacie wiadomości należy podać numer szkody. Usprawni to proces identyfikacji i pozwoli na szybkie udzielenie oczekiwanych informacji.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Compensa

Compensa jest ubezpieczycielem, który cieszy się uznaniem wielu klientów. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę liczne zalety oferty. Klienci cenią sobie dostęp do wielu produktów o szerokim zakresie usług.
możliwość połączenia ubezpieczenia komunikacyjnego i nieruchomościowego, co daje dodatkowe zniżki
dostęp do strefy klienta online
możliwość zakupu ubezpieczenia dla firmy
dostęp do pakietów Assistance i All Risk
czytelna i bardzo rozbudowana strona internetowa
osobna kategoria ubezpieczeń NNW
x brak całodobowej infolinii

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Compensa
Flexi Plus
25 zł/mc
Toyota Yaris 2007
OC + AC + NNW
2096 zł
Peugeot 308 2000
OC+AC
1866 zł
Volkswagen Passat 2010
OC+AC
2252 zł

dzwoniący telefon Kontakt z Compensa

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Prezes Zarządu: Artur Borowiński
Spółka Matka: Vienna Insurance Group
NIP: 5269214686
REGON: 006216959
KRS: 0000006991
Kapitał Zakładowy: 167 845 797 zł


Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

tel: 801 120 000, +48 22 501 61 00
email: [email protected]
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz: 07:30 -18:00
W zakresie likwidacji szkód: od poniedziałku do niedzieli, w godz: 06:00 -22:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Klienci ubezpieczyciela oraz osoby, które dopiero rozważają skorzystanie z jego usług mogą skontaktować się z jego reprezentantem. Zlokalizowanie agentów ubezpieczeniowych Compensa nie jest skomplikowane. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. Znajduje się tam odnośnik do mapy online. Wystarczy sprecyzować miasto i kliknięciem zatwierdzić wybór. Wtedy wyświetlą się lokalizacje i dane teleadresowe przedstawicieli firmy.
Analogicznie można wyszukać placówkę Compensa. Różnica polega na tym, że należy wskazać województwo. Wtedy wyświetli się lista oddziałów które funkcjonują w danym regionie wraz z ich adresem, numerami kontaktowymi, a nawet godzinami otwarcia.
Strona internetowa Compensa pozwala też na zlokalizowanie w ten sam sposób innych współpracujących z tym ubezpieczycielem usługodawców. Chodzi tu o warsztaty samochodowe i placówki medyczne, które są gotowe udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym, którzy wykupili polisę w Compensa.

dymek z kropkami Opinie o o Compensa

W ciągu ponad 25 lat działalności w Polsce, Compensa zdobyła wielu klientów. Zależy im na skorzystaniu z bogatej oferty ubezpieczyciela. Proponowane przez niego usługi są świadczone na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu zyskuje pozytywne opinie.
Bezpieczeństwo mojej rodziny jest dla mnie najważniejsze. Zależy mi na tym, żeby moje dzieci wychowywały się w miłej atmosferze. Długo szukałam ubezpieczenia, które miałoby zarówno charakter nieruchomościowy, jak i osobowy. Compensa zapewniła mi to na bardzo korzystnych warunkach.

IwonaJestem bezszkodowym kierowcą, jednak niedawno przytrafiła mi się pierwsza stłuczka. Nigdy nie zgłaszałem szkody i dlatego obawiałem się skomplikowanych formalności. Na szczęście Compensa to ubezpieczyciel z fachową i czytelną stroną internetową. Bez problemu odnalazłem potrzebne informacje i wypełniłem formularz online. Teraz monitoruję szkodę wysyłając maile do ubezpieczyciela.

AdamKażdy młody rodzic panikuje, gdy maleństwo po raz pierwszy ma gorączkę. Tak samo było z nami. Na szczęście, jesteśmy ubezpieczeni w Compensa. Bardzo szybko udało nam się odnaleźć placówkę, gdzie natychmiast objęto nas fachową opieką. Okazało się, że infekcja była niegroźna. Ubezpieczyciel nie zawiódł nas, gdy potrzebowaliśmy pilnej pomocy.

Justyna


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Towarzystwo ubezpieczeniowe, którego zdecydowanie nie polecam. Do pospisania polisy i ściągnięcia kasy z ludzi to są pierwsi, ale później do jakiejkolwiek wypłaty ostatni! Jak poczytałem o nich opinie (mądry polak po szodzie) to okazuje się, że nie tylko ze mną lecą w kulki, ale akcje typu nie wypłacanie pieniędzy na szkody w mieszkaniu, zaniżona wycena szkody, liczne pozwy- to standard. Więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy warto to podpowiem- nie warto!

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone