Wiener

Grupa Wiener to jeden z najstarszych działających na europejskim rynku ubezpieczycieli. Instytucja powstała w 1820 roku na terenie Niemczech. Według danych z 2014 roku, tak grupa posiada 3,5 mln klientów, a jej zainwestowane aktywa wynoszą ponad 23 miliardy euro. Obecnie, siedziba ubezpieczyciela mieści się w Kolonii. Instytucja posiada 36 ośrodków dystrybucji oraz 1600 agentów wyłącznych. Wiener TU S.A. funkcjonuje w polskiej branży finansowej od 1990 roku. Towarzystwo Ubezpieczeniowe adresuje swoją ofertę do klientów indywidualnych, jak również Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uwzględnia też rozwiązania dla korporacji. Proponuje profesjonalne ubezpieczenia komunikacyjne, osobowe, mieszkaniowe, turystyczne oraz rolne. Wiener dąży do wprowadzania innowacyjnych projektów. Jednym z nich był program ubezpieczeniowy, który jest dedykowany elektrowniom wiatrowym oraz fotowoltaicznym. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Wiener świadczy usługi o bardzo szerokim zakresie. Klienci mogą liczyć na ubezpieczenia osobowe, które uwzględniają nagłe wypadki i konieczność hospitalizacji. Osobną kategorią są polisy komunikacyjne, którym może towarzyszyć pakiet Assistance. Możliwe jest też skorzystanie z opcji dotyczących majątku, turystyki oraz rolnictwa. Istnieje też rozwiązanie dla firm. Oferta jest rozbudowana i adekwatna do potrzeb wielu ubezpieczonych.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Wiener

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Wiener
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Wiener

Najbardziej rozbudowana propozycja od Wiener to ubezpieczenia komunikacyjne. Każdy kierowca jest zobligowany prawnie do zakupu ubezpieczenia OC. Ten usługodawca daje do 80 proc. zniżki, a samochód zastępczy jest wliczony w cenę. W ramach tej oferty, można też skorzystać z innych wariantów, niż podstawowy pakiet tego rodzaju. Opcja OC Zielona Karta zabezpiecza auto w trakcie podróży zagranicznych. OC graniczne, to alternatywa dla osób, które posiadają na terenie Polski auto niezarejestrowane w krajach Unii Europejskiej i nie mające ważnego ubezpieczenia OC.
Wśród produktów komunikacyjnych, Wiener uwzględnia też Autocasco. To zabezpieczenie na wypadek zniszczenia, uszkodzenia i kradzieży pojazdu. Ubezpieczenie działa w oparciu o formułę all risk, co zapewnia, że jest to najszerszy zakres ochrony. Instytucja uwzględnia nie tylko potrzeby osoby prowadzącej auto, lecz także jej towarzyszy. Dlatego NWW Kierowców i Pasażerów oraz Koszty Leczenia Po Nieszczęśliwym Wypadku Komunikacyjnym, dotyczą bezpieczeństwa wszystkich osób podróżujących samochodem. Ubezpieczenie samochodowe może też objąć bagaż i szyby.
Oferta Wiener zawiera też usługi Assistance. Zapewniają one bezpieczeństwo kierowcy i osób z nim podróżujących zarówno w kraju, jak i zagranicą. W zależności od wybranego wariantu, można liczyć na różne udogodnienia. Zalicza się do nich m.in. udostępnienie pojazdu zastępczego, czy wymiana opon i holowanie auta w razie wypadku. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Wiener
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Wiener

W zakresie usług, które proponuje Wiener znajdują się ubezpieczenia, które dotyczą życia i zdrowia osób, które z nich korzystają. Na Wszelki Wypadek to standardowy pakiet, który wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa. Obejmuje całodobową ochroną posiadacza polisy oraz jego bliskich w trakcie pobytu w kraju i zagranicą. Pokrewną opcją jest NWW „Oświata”, czyli wariant podstawowego pakietu, który dotyczy placówek wychowawczych i szkół wyższych. Adresowany jest zarówno do tych instytucji, jak i klientów indywidualnych. Jeżeli doszło do wypadku, leczeniu i powrotowi do sprawności fizycznej sprzyja ubezpieczenie „GoVital”. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Wiener
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Wiener

Ubezpieczenia majątkowe mają duże znaczenie dla wielu klientów. W ramach oferty Wiener, można skorzystać z kilku opcji. Cztery Kąty to propozycja dla klientów posiadających mieszkanie, dom jednorodzinny lub ruchomości domowe. Wszystko to uwzględnia polisa, której warunki są dopasowane do indywidualnych potrzeb decydującej się na nią osoby. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Wiener
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Wiener

Każdy, kto planuje wyjazd, powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ubezpieczenie W Podróży to propozycja specjalistycznej pomocy medycznej w momencie gdy dojdzie do wypadku w trakcie pobytu zagranicą. Udzielenie jej nie jest zależne od tego, czy klient opuścił kraj w celach służbowych, czy turystycznych. Oferta obejmuje zarówno ubezpieczonego, jak i jego rodzinę. Chcąc zadbać o własne zdrowie, można wykupić Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Za Granicą RP. Wiener pozwala też na Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Cudzoziemców na terenie RP, co może być przydatne dla wielu osób. Inną, dopasowaną do preferencji nabywcy usługą jest Ubezpieczenie Od Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Nawet takie nieprzewidziane wydarzenia są uwzględnione w bogatym pakiecie ubezpieczyciela. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Wiener
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Wiener

Wiener bierze pod uwagę potrzeby osób posiadających gospodarstwo rolne. Pakiet umożliwia zakup Obowiązkowego Ubezpieczenia Budynków Rolnych. Pozwala ono na otrzymania odszkodowania w wyniku wydarzeń losowych. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, jeśli dojdzie do zniszczenia takiego zabudowania, jego właściciel będzie musiał uiścić opłatę na rzecz gminy. Dodatkowo, można zakupić OC Rolnika, jak również pakiet Goagro, który pozwala na ubezpieczenie m.in. gruntów rolnych.

Wiener posiada też ofertę polis dedykowanych przedsiębiorstwom. Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki, do każdej kategorii ubezpieczeń dla firm przypisane są sprecyzowane opcje. Pakiet jest bardzo bogaty, znajdują się w nim produkty z zakresu wypadków, turystyki, komunikacji, OC, majątku i transportu. Każdą korporację powinno zainteresować ubezpieczenie finansowe. Skonkretyzowane polisy dotyczą techniki i inżynierii oraz sektora technologii odnawialnej. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Jeśli dojdzie do zajścia, które podlega ubezpieczeniu, należy zgłosić szkodę. Najlepiej zrobić to bezpośrednio po wypadku. W tym celu, można skorzystać z infolinii. Wykwalifikowani pracownicy firmy udzielą najważniejszych informacji i pomogą w rozpoczęciu postępowania. Umówienie rzeczoznawcy i dopełnienie innych formalności nie będzie problematyczne.
Drugim rozwiązaniem jest wypełnienie formularza online na stronie internetowej usługodawcy. Oprócz podania danych i numeru szkody, można załączyć opis, który pomoże konsultantowi udzielić adekwatnej odpowiedzi. Zaletą tej opcji jest to, że klient korzysta z niej w dowolnym momencie.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Po zgłoszeniu szkody za pomocą telefonu, czatu z konsultantem lub formularza online, należy czekać na dalsze informacje. Towarzystwo Ubezpieczeniowe dopasowuje się do potrzeb klientów. W związku z tym, wprowadziło specjalną platformę online, która pozwala poszkodowanemu na monitorowanie statusu szkody. Uniknie w ten sposób konieczności wielokrotnego dzwonienia na infolinię w celu dopytania o szczegóły. Wszystkie dane podlegają aktualizacji na bieżąco w Teczce Szkodowej. Żeby uzyskać dostęp do personalnego konta, wystarczy wpisać wcześniej ustalony login i hasło.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Wiener

Usługi, które świadczy Wiener są na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym rosnąca liczba zadowolonych klientów. Cenią sobie oni szeroki zakres oferty i możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb.
Szeroki zakres ubezpieczeń turystycznych
W ofercie uwzględnione są ubezpieczenia dla firm i rolników
Niektóre ubezpieczenia można zakupić drogą elektroniczną
Duża liczna placówek w całym kraju
Pakiet Assistance plus także na terenie Europy
x Brak całodobowej infolinii

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Hyundai Tucson 2007
OC + NNW
1935 zł
Audi A4 2012
OC + AC
1396 zł
Opel Mokka 2009
OC + NNW
2151 zł

dzwoniący telefon Kontakt z Wiener

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A


Prezes zarządu: Anna Włodarczyk-Moczkowska
Spółka matka: Grupa Wiener
KRS:0000033882
NIP: 524-030-23-93
REGON: 010594552
Kapitał Zakładowy: 102 611 448 zł


ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

tel.: (22) 469 60 00 – 01
fax: (22) 469 69 70
e-mail: [email protected]
Infolinia: Pon.-Pt. 08:00-18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Kontakt z agentem Wiener przeważnie odbywa się telefonicznie. To bardzo wygodna metoda, która pozwala na szybkie uzyskanie niezbędnych informacji. Inną opcją jest czat z konsultantem. Taki sposób komunikacji jest uwzględniony na stronie internetowej ubezpieczyciela. Każdy, kto ceni sobie kontakt bezpośredni, może osobiście udać się do jednej z wielu placówek Wiener, które rozmieszczone są w całej Polsce. Jak znaleźć najbliższy oddział? Pomaga w tym mapa online, którą udostępnia nam usługodawca.

dymek z kropkami Opinie o o Wiener

Wiener to ubezpieczyciel, który funkcjonuje w Polsce od ponad 27 lat. Od momentu pojawienia się w branży, ta marka zjednała sobie dużą grupę klientów.
Mam różne doświadczenia z ubezpieczycielami. Nie zawsze mogłem liczyć na odpowiednią pomoc przy zajściach drogowych. Dopiero Wiener zaproponował mi świetną ofertę. Gdy doszło do kolizji, pomoc pojawiła się bardzo szybko. Odszkodowanie, które otrzymałem było wysokie i nie musiałem długo czekać na potrzebne pieniądze.

WiesławProwadzę własną działalność i bardzo zależy mi na bezpieczeństwie mojego biznesu. Wiener posiada bardzo bogatą ofertę dla firm, którą bez problemu można dopasować do konkretnych potrzeb. Polecam każdemu przedsiębiorcy.

KarolPodróże są moją pasją. Odwiedzam odległe kraje. Często słyszę o różnych wypadkach, jednak dzięki ubezpieczeniu Wiener jestem spokojna o swoją przyszłość. Szeroki pakiet ubezpieczeniowy obejmuje wiele sytuacji, które mogą przytrafić się mi oraz moim bliskim. Z pomocą Wiener, mogę cieszyć się życiem i korzystać z możliwości, jakie mi daje.

Kasia


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Pakiet Assistance, który działa na terenie całej Europy to było coś co było dla mnie turbo ważne, bo dużo podróżuję. Dodatkowo cały proces wnioskowania jest super- wszystko odbywa się szybciutko!

Piotrek
Piotrek
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Dla mnie to oferta Wiener jest raczej słaba. Po zgłoszeniu szkody oczywiście status przez długi czas sie nie zmieniał mimo moich licznych interwencji, firma się migała bardzo, kombinowali- wiadomo- żeby nie wypłacać, albo żeby wypłacić mniej niż mi się należało… czyli standard wsród towarzystw ubezpieczeniowych. Za to dobre jest to, że skończyło się wszystko happy endem, a ja otrzymałem swoje pieniądze!

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone