Proama - firma na rynku działa od 2011 roku. Towarzystwo sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne. Od początku funkcjonowania z usług Proama skorzystało 200 tys klientów.
Proama to firma ubezpieczeniowa, która działa stosunkowo krótko. Mimo niedługiego okresu funkcjonowania, instytucja zdążyła już zyskać uznanie klientów. Od rozpoczęcia działalności w 2011 roku, ponad milion osób skorzystało z jej usług. Oficjalna sprzedaż polis, której towarzyszyła kampania reklamowa, rozpoczęła się w 2012 roku. Proama jest częścią Grupy Generali od 2013 roku i konsekwentnie kontynuuje tę współpracę.

Oferta - rodzaje ubezpieczeń

Klienci Proama mogą liczyć na bardzo szeroki zakres usług. Flagowa oferta tego ubezpieczyciela dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych, jednak nie brakuje też innych propozycji. Każdy, komu zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie, może wykupić polisę osobową. Posiadacze nieruchomości również znajdą produkt dopasowany do ich potrzeb. Proama wspiera też podróżujących w kraju i za granicą. W pakiecie nie brakuje też opcji, które zainteresują prowadzących własną działalność gospodarczą.

człowiek z tarczą Ubezpieczenia w Proama

samochód
Ubezpieczenie samochodu
w Proama
>
samochód

Ubezpieczenie samochodu w Proama

Główna oferta, którą proponuje Proama to ubezpieczenia samochodu. Jednym z podstawowych wariantów jest OC, chroniące przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Usługodawca uwzględnia nawet do 70 proc. zniżki dla dobrych i bezszkodowych kierowców. Ponadto, w cenie pakietu uwzględniona jest Zielona Karta oraz Assistance Wypadkowy. Dzięki temu, klienci mogą liczyć na całodobową ochronę z opcją wezwania pomocy drogowej w momencie, gdy będzie ona potrzebna. Auto zostanie odholowane do warsztatu (do 100 km), albo naprawione na miejscu, o ile jest to możliwe.
Drugą opcją jest ubezpieczenie AC. Zapewnia ochronę ubezpieczonemu na wypadek kradzieży lub uszkodzenia, albo zniszczenia auta. Działa to w oparciu o system ALL RISK, W ramach oferty uwzględnione jest OC, Zielona Karta i Assistance Wypadkowy. Bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na 70 proc. zniżki. Jeśli dojdzie do uszkodzenia samochodu, wymienione części będą oryginalne i pochodzące od renomowanych producentów.
Istnieje też możliwość poszerzenia pakietu o dodatkowe usługi. Chodzi tu o Wsparcie Dziecka, jak również NNW komunikacyjne i domowe. Uwzględnione są też takie opcje, jak Super Assistance i Midi Assistance. OBLICZ SKŁADKĘ
serce
Ubezpieczenie na życie
w Proama
>
serce

Ubezpieczenie na życie w Proama

Proama posiada wśród swoich usług ubezpieczenie osobowe NNW. Ze względu na swój szeroki zakres, obejmuje ono klienta na całym świecie i ma charakter całodobowy. Istnieje opcja ochrony najbliższych tj. współmałżonka i dzieci. Istnieją też dodatkowe świadczenia, które mogą pokryć koszty towarzyszące  leczeniu, niezdolności do pracy lub nauki czy przekwalifikowaniu zawodowemu. Ubezpieczeniu podlegają też urazy powstałe w wyniku uprawiania sportu. Jeśli dojdzie do śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego, zostanie wypłacone dodatkowe świadczenie. OBLICZ SKŁADKĘ
dom
Ubezpieczenie mieszkania
w Proama
>
dom

Ubezpieczenie mieszkania w Proama

Pakiet Proama Dom zabezpiecza klienta w związku z tzw. ryzykiem nazwanym, jak również kradzieży z włamaniem i rabunku. Usługodawca zapewnia wysokie sumy ubezpieczenia i szeroki zakres ochrony. Wśród udogodnień znajduje się m.in. zwrot kosztów sprzątnięcia po szkodzie. Polisą może zostać objęty także garaż i obiekty przydomowe.

Proama Dom ALL RISK to zabezpieczenie od wszystkich zdarzeń losowych. Oprócz wymienionych powyżej aspektów, ubezpieczony może liczyć na zakwaterowanie zastępcze do 90 dni, jak również pomoc finansową do 5000 zł w ciągu 24 godzin od wydarzenia.

Oferta może być powiększona o NWW, Wsparcie Dziecka, a także Assistance Domowe i Rowerowe. Klient może skorzystać też z pomocy prawnej i ubezpieczyć się na wypadek powodzi. Chcąc chronić siebie i najbliższych, warto wykupić Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. OBLICZ SKŁADKĘ
parasol przeciwsłoneczny
Ubezpieczenie turystyczne
w Proama
>
parasol przeciwsłoneczny

Ubezpieczenie turystyczne w Proama

Osoby, które planują wyjazd powinny rozważyć wykupienie ubezpieczenia turystycznego w Proama. Przy zakresie zagranicznym, można wykupić je na okres od jednego dnia do roku. Taka polisa jest ważna na nie ma ograniczeń terytorialnych, a gdy wyjazd jest rodzinny, koszty polisy są niższe. Dodatkowo, kierowca jest objęty pakietem Assistance. Ubezpieczyciel pokrywa koszty transportu do Polski po udzieleniu pomocy za granicą. Świadczenie będzie wypłacone, gdy dojdzie do rozstroju zdrowia, trwałego urazu lub śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie krajowe obowiązuje 24 godziny na dobę  i wzbogacone jest o usługi Assistance. Istnieje też możliwość rozszerzenia pakietu NNW o dodatkowe świadczenia z zakresu m.in. odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ochrony bagażu, czy kosztów leczenia w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków. OBLICZ SKŁADKĘ
pies
Inne rodzaje ubezpieczeń
w Proama
>
pies

Inne rodzaje ubezpieczeń w Proama

Przedsiębiorcy, którzy poszukują kompleksowego ubezpieczenia, powinni zapoznać się z ofertą Proama. Na pewno odnajdą bardzo ciekawą propozycję dla firm. Ubezpieczenie Mienia zabezpiecza finansowo na wypadek kradzieży własności firmy, jak również wszelkich wydarzeń losowych. Ubezpieczenie OC w wariancie dla firm obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem.

Pakiet dla firm można poszerzyć o kilka dodatkowych opcji. Chodzi tu o NNW Pracowników w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym. Istnieje też możliwość pozyskania pracownika na zastępstwo. Dostępny jest także pakiet Assistance dla firm oraz pomoc prawna lub podatkowa. OBLICZ SKŁADKĘ

informacja Obsługa szkód i roszczeń

Poszkodowani muszą zgłosić szkodę w możliwie jak najszybszym terminie. Na szczęście, skontaktowanie się z Proama nie jest skomplikowane. Można to zrobić za pośrednictwem infolinii, której numer dostępny jest na stronie. Wykwalifikowani pracownicy tej firmy zajmą się obsługą klienta. Udzielą niezbędnych informacji, odpowiedzą też na wszystkie pytania klienta. Należy wspomnieć, że pomoc Assistance jest dostępna przez siedem dni w tygodniu.
żarówka


Zgłoszenie i sprawdzenie statusu szkody

Aby zgłosić szkodę w Proama, należy przygotować kilka istotnych dokumentów. Na pewno będzie potrzebny dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny lub umowa kupna-sprzedaży pojazdu. Jeśli doszło do szkody majątkowej, konieczne jest dołączenie aktu własności nieruchomości. W przypadku zdarzenia samochodowego, należy mieć polisę OC, albo polisę AC. Osoby poszkodowane na zdrowiu muszą posiadać dokumentację medyczną. Dodatkowo potrzebne będą dokumenty od służb porządkowych, jeśli były one na miejscu zdarzenia. Ponadto, konieczne jest posiadanie pisemnego uzasadnienia zgłaszanych roszczeń. Chodzi tu np. o oświadczenie sprawcy, protokół policyjny z miejsca zdarzenia, albo zaświadczenie o poinformowaniu Policji o szkodzie.

Gdy szkoda zostanie już zgłoszona za pośrednictwem infolinii Proama, należy czekać na dalsze działanie ubezpieczyciela.  Informacje  o statusie sprawy zostają przekazane mailowo. Podstawą kontaktu jest indywidualny numer szkody. Na bieżąco można kierować pytania o postęp, ubezpieczyciel zachęca też do wyrażania opinii na temat świadczonych usług.

plus minus Wady i zalety ubezpieczenia w Proama

Proama jest młodą firmą, która rozwija się bardzo dynamicznie w polskiej branży ubezpieczeniowej. Nic w tym dziwnego, że wielu klientów zastanawia się nad skorzystaniem z jej usług.
Pakiet Medyczny, którym można objąć członków rodziny
w ofercie usługi Assistance i ALL RISK
możliwość skorzystania z usług Osobistego Doradcy lub pomocy prawnej
do 70 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców
czytelna strona internetowa
x brak całodobowej infolinii
x nie ma OFE, ani innych usług adresowanych do osób na emeryturze

kalkulator Ostatnie kalkulacje składek

Ford Kuga 2004
OC + AC
1195 zł
Seat Ibiza 2011
OC + AC
2080 zł
Renault Kadjar 2008
OC + AC
1884 zł

dzwoniący telefon Kontakt z Proama

Proama Generali  Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.


Prezes Zarządu: Łukasz Jadachowski
Spółka Matka: Generali T.U. S.A.
KRS: 0000010623
REGON: 016029008
NIP: 526 234 91 08
Kapitał Zakładowy: 191 000 000,00 zł


ul. Postępu 15b
02-676 Warszawa

tel.: 815 815 815
fax. 815 815 810
email: [email protected]
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00 -18:00

uścisk dłoni Agenci i placówki

Klienci, którzy chcą nawiązać kontakt z agentem Proama mogą zrobić to bez konieczności korzystania z telefonu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową ubezpieczyciela. Tam z łatwością można odnaleźć wyszukiwarkę, która pomoże odnaleźć placówkę lub agenta. Wystarczy wybrać województwo. Wtedy automatycznie wyświetli się lista współpracowników wraz z ich danymi kontaktowymi. Dzięki temu konsument szybko odnajdzie konkretnego przedstawiciela Proama.

dymek z kropkami Opinie o o Proama

Proama nie działa na rynku długo, może jednak poszczycić się na tyle konkurencyjną ofertą, że zdołała zaskarbić sobie opinię rzetelnego i nowoczesnego ubezpieczyciela.
Mój syn zdał egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Świetnie radzi sobie za kółkiem, ale jak wiadomo, początki mogą być ciężkie. Dlatego postanowiłem wykupić mu ubezpieczenie samochodowe w Proama. Nie kosztowało mnie ono wiele, a Jacek  może bezpiecznie korzystać z pierwszego auta.

WojciechTrzydziesta rocznica ślubu rodziców zbliżała się wielkimi krokami. W ramach prezentu podarowałam im wycieczkę do wymarzonej Hiszpanii. Dodatkowo wykupiłam dla nich ubezpieczenie w Proama. Chcę mieć pewność, że są bezpieczni nawet, gdy nie ma mnie przy nich.

MartaProwadzę własny biznes od wielu lat. Zależy mi na bezpieczeństwie zarówno moim jak i pracowników, których zatrudniam. Jakiś czas temu wykupiłem Ubezpieczenie NNW Pracowników w Proama.  Mam pewność, że ludzie, którzy mi zaufali są bezpieczni także prywatnie. Warto było wybrać pakiet rozszerzony.

Daniel


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
3 lat temu
Twoja ocena firmy :
     

Zdecydowałem się na ofertę Proama właśnie przez wzgląd możliwości objęcia członków rodziny Pakietem Medycznym, do tego oferta wypadała na serio spoko! Zobaczymy jak będzie, ale sam proces wnioskowania i póki co kontakt „z bazą” oceniam bez zarzutów! Wszytsko na tip top i oby tak pozostało.

Płatności obsługiwane przez

logo BlueMedia logo Visa logo MasterCard

© 2024 Ocenapolis.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone